Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest powiedziane, że talerz na którym działa Polszmat będzie prawidłowo działał z eNką, wNka ma dużo większe wymagania jeśli chodzi o jakość sygnału i przy gorszej pogodzie Polszmata mogła działać a Turbacz sobie nie poradzi.

 

Wynika to z innego stosunku czystych danych do danych przesyłanych w celu eliminacji błędów kompresji i przesyłu BER. eNka ma pasmo na transponderze podzielone "skąpiej", jednak dzięki temu udaje się im wrzucić więcej kanałów o lepszej jakości niż pozostałe platformy cyfrowe. Niestety wadą takiego rozwiązania jest konieczność precyzyjnego ustawienia czaszy i samego konwertera o czym większość ludzi po prostu nie wie.

 

Ustawiać czaszę należy na kanale z najsłabszego transpondera - czyli np HBO 2, AXN. Grupa satelit Hotbird to kilka ptaszków, które są umiejscowione na orbicie obok siebie. Jedne bliżej, drugie dalej, na dodatek przesłonięte nieco innymi ptaszkami. Należy przy dobrej pogodzie ustawić jakość sygnału na minimum 90-95%, a idealnie jest jak się wstrzelimy w 100%. Na innych kanałach da to nam stałe 100% bez względu na warunki pogodowe, jednak te słabsze kanały będą spadały do np 80 czy 70% ale nie spowoduje to przerw w odbiorze. Ustawienie 70% w pełnym słońcu to 30-40% w deszczu i sieczka na ekranie...

 

Ustawienia czaszy to lewo-prawo, dół-góra, konwerter bliżej-dalej (punkt ogniskowania) i konwerter przekręcony w osi, dla np Gdańska 7* w lewo patrząc na czaszę ze strony satelitki.

 

Osobiście polecam produkty Triaxa: taka czasza Triax 100 to już klasa, mimo że koszt jest na poziomie do zaakceptowania. Różnica miedzy tanią chińszyzną za 70pln a Triaxem jak między Dacią a P.....

 

Prawda że proste? :D

 

Zajeb*ście proste :D

 

Na moim talerzu jest konwerter twin i podłączone są dwa Polsaty z których jeden przestanie działać 22 grudnia :) Mam też drugi talerz, który ściąga też Polsat. Kupię twin'a i przeniosę Polsat z mojego na talerza na drugi. Trzeba będzie wejść na dach, a śniegu tyle naje*ane :D Jak tak zrobię to zostanie mi czasza 60 cm i konwerter twin i pytanie:

Czy na tym odbiorę dobrze N, czy muszę kupić większą czaszę :?: Przy zakupie N można kupić antenę HD za 90 zł:

producent: CORAB

model: ASC 800N HD

śr: 80 cm

konwerter: TWIN (Sharp)

Warto :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto, czasza to zwykła blaszka, gorszej nie ma, konwerter lepszy to chociażby Golden Interstar. Ale po co zakładać kolejną czaszę, ja bym zostawił 60 jak już ją masz tylko bym quada kupił żeby nie oszpecać budynku kolejnym żelastwem. Straszna to bieda jak ludzie mają 3 dekodery i trzy czasze naciapane na ścianie zamiast jednej dobrej miski i konwertera np octo jak mam teraz ja :D

 

Byćmoże, że na tej 60 zbliżysz się do stówki ale raczej może brakować kilku %. Dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz. Kup konwerter, np wspomnianego Goldena - taki jaki potrzebujesz - pociągnij instalację jeśli gdzieś jakiegoś kabla brakuje i oglądaj. Jak nie będzie ok to najwyżej zdejmiesz na wiosnę 60-tkę i walniesz coś większego. W zimie jest w miarę ok, największe kwiatki w ustawieniu i montażu zestawów wychodzą jesienią - jak wieje i leje. Śnieg tak nie tłumi sygnału jak woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest stary talerz o średnicy większej niż 100cm i z możliwością zdalnego ustawiania z pilota (już nie pamiętam dokładnie , bo juz troche latek minęło).zmieniłem konwerter na twin żeby móc podłaczyć Recorder z N.wcześniej talerz był ustawiony na cyfre+ i i po kilku latach nieruszania talerza wyszło na to, że sygnal jest poniżej 50%.ale po interwencji specjalisty sygnał w zimie dochodzi do 95-100%i wszystko ładnie śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie warto, czasza to zwykła blaszka, gorszej nie ma, konwerter lepszy to chociażby Golden Interstar. Ale po co zakładać kolejną czaszę, ja bym zostawił 60 jak już ją masz tylko bym quada kupił żeby nie oszpecać budynku kolejnym żelastwem. Straszna to bieda jak ludzie mają 3 dekodery i trzy czasze naciapane na ścianie zamiast jednej dobrej miski i konwertera np octo jak mam teraz ja :D

 

Byćmoże, że na tej 60 zbliżysz się do stówki ale raczej może brakować kilku %. Dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz. Kup konwerter, np wspomnianego Goldena - taki jaki potrzebujesz - pociągnij instalację jeśli gdzieś jakiegoś kabla brakuje i oglądaj. Jak nie będzie ok to najwyżej zdejmiesz na wiosnę 60-tkę i walniesz coś większego. W zimie jest w miarę ok, największe kwiatki w ustawieniu i montażu zestawów wychodzą jesienią - jak wieje i leje. Śnieg tak nie tłumi sygnału jak woda.

Trzech talerzy to bym nie miał. Na jednym miałbym konwerter twin i podłączone dwa Polsaty, a na drugim konwerter twin i moją "N".

Skoro piszesz, że quad na takiej małej czaszy da radę to ok, tylko, ze to i tak wiąże się z tym, że musiałbym albo dokupić sporo koncentryka albo wejść na dach i odkręcić ten co mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę dobra rozmowa się pojawiła, bo akurat też mam zamiar zmienić Cyfrowy Polszit na N'kę i się nad tym zastnawiam.

 

Po pierwsze czy na zwykłym tv ( kupiony 3 lata temu) to będzie działać, a po dwa czy abonament za 48 zł warto brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę dobra rozmowa się pojawiła, bo akurat też mam zamiar zmienić Cyfrowy Polszit na N'kę i się nad tym zastnawiam.

 

Po pierwsze czy na zwykłym tv ( kupiony 3 lata temu) to będzie działać, a po dwa czy abonament za 48 zł warto brać?

 

Zwykły czyli kineskopowy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze czy na zwykłym tv ( kupiony 3 lata temu) to będzie działać,

 

wszystko bedzie śmigać nawet po eurozłączu ale po co Ci wtedy kanały HD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykły czyli kineskopowy

 

Kineskopowy 32", panorama, format 16:9. Także szału nie ma.

 

wszystko bedzie śmigać nawet po eurozłączu ale po co Ci wtedy kanały HD

 

Planuję na gwiazdkę telewizor jak będzie mus że na starym nie polata. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kineskopowy 32", panorama, format 16:9. Także szału nie ma.

Planuję na gwiazdkę telewizor jak będzie mus że na starym nie polata. :P

Ja mam teraz odwrotnie, bo TV LCD i dekoder Polsat przez euro podłączony. Są kanały co odbierają ładnie a są i takie, np. Kawa czy Herbata w TVP 1, które nawet żal ogladać, bo zamiast logo na koszulce prezentera widzę pixele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koncentryk to teraz można kupić podwójny co bardzo ułatwia życie-zamiast dwóch pojedyńczych to ciągniemy jeden podwójny i z głowy.

Jeśli chodzi o odbiór nki na 60tcedla w Polsce to musi być dobrze, skoro moi przyjaciele na czaszy 60 z cyfry tutaj w UK odbierają bez żadnych problemów. Ja mam 90tkę, ale jak miałem jeden kabel antenowy tylko podłączony do turbo to za nic nie mogłem osiągnąć dobrej siły procentowo. Nic sie nie krzaczyło, ale procent był niski. Jak tylko pociągnąłem drugi kabel to od razu 90% -100% siły. Jakość zawsze miałem 100%. Dziwne co najmniej.

Co do dekodera turbo, to fakt całkiem ok, zwłaszcza nagrywanie i możliwość przewijania oglądanego programu to fajna sprawa. Tylko czasem lubi się zawiesić podczas używania, wtedy tradycyjnie trzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka i już jest ok. A no i Youtube już od pół roku nie działa-tylko komunikat, że z przyczyn nie zależnych funkcja czasowo nie dostępna....

Co do cen, to cyfra wypada blado przy nce-wczesniej miałem pełny pakiet cyfry bez HD za 150kilka zł, rok temu zmieniłem na N za 99zł-w tej cenie mam praktycznie wszystko łacznie z wieloma kanałami HD i turbodekoderem. Jedyne czego mi brakuje to Canal+ i kanał mini mini dla córki, ale ten wciąż może oglądać bo mam w sypialni pakiet cyfry 43zł w promocji za 30zł-konsultant mnie namówił jak jak chciałem zakończyć współpracę. 30 zł za ten pakiet jeszcze można dac, ale nie 43 tyle co normalnie, to już lepiej wziąść N za te 54zł i mieć więcej kanałów.

 

---------- Post added at 01:08 ---------- Previous post was at 01:06 ----------

 

Edit-przed chwilą sprawdziłem i Youtube wróciło! Aż mi szczena opadła-ostatni raz działało w lipcu, jeszcze nie dawno sprawdzałem i wciąż ten sam komunikat. Już myślałem, że to nigdy nie wróci, a tu taka niespodzianka- ale lepiej późno niż wcale, albo to znów chwyt marketingowy na święta, a potem wyłączą na pół roku ;)

 

---------- Post added at 01:25 ---------- Previous post was at 01:08 ----------

 

No to się nacieszyłem-cokolwiek bym nie włączył to komunikat: wystąpił problem z odtworzeniem video. Z tym Youtube to Nka robi sobie jawne jaja...

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem w tym temacie to jest tylko wzmianka o Cyfra + i multiroom. A czy da się to też podzielić w polsacie i eN???

 

Potrzebuje powoli zbierać informacje na temat dzielenia sygnału na dom jednorodzinny dwu piętrowy (łącznie 4 telewizory w tym dwa HD).

 

Najbardziej zależy na polsacie, bo mamuśka bez dawki kubicy to chodzi jak na szpilkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfra nie dawno dołączyła do oferty kilka kanałów polsatu. Natoiast Nka właśnie wprowadza usługe multiroom: http://nhdtv.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

Aczkolwiek po raz kolejny N pokazała gdzie ma juz złowionych klientów-multiroom jak na razie jest tylko dostępny dla nowych klientów. Ja jako obecny klient nie mam prawa póki co do tego ;) Ciekawa polityka. W każdym razie dlatego trzymam cały czas cyfrę.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamawiam N z turbodekoderem i abonamentem 54 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja własnie testuję małe 60cm (szary grafit) Coraba i jest tragedia! Konwertery Inverto Black Single (oryginał, nie mylić z Premium czy OPP). Poziom sygnału w dekoderach N dla kanałów SD jest znośny, poziom jakości 83-85% i więcej nie wycisnę! Przed antenami otwarta przestrzeń i zero drzew! Wszystkie HD przycinają!! Tną na Arivie200, tną na Turboxie, tną na Pace PVR! Nie ma bata! Minimum 80cm! Anteny strojone Televesem H45 z roboty! Przy antenach ASC-80 jest znacznie lepiej! Podczas gęstego opadu śniegu i zamieci sygnał latał w przedziel 48-58% (jakość) a standardowo, podczas normalniejszej pogody = 100% Dla przykładu, Triax TD115 z tym samym konwerterem podczas wspomnianej zamieci dawał poziom sygnału 63-68% Jedno jest pewne! Te miseczki 60 i 70cm to o kant ch... otrzeć bo, przy spadku sygnału w Pace PVR (C+) gdy jest nastawiony na nagrywanie... to same kawałki nagrywa i nie wznawia nagrania gdy odzyska sygnał! Co do Transponderów Nki... wymagania sa większe co do samej anteny! Już standardem jest w Warszawie, że.. gdy któryś z klientów przesiada się z POLSZMATA na Nkę.. dzwoni, bo trzeba raz jeszcze ustawić antenę i często zmienić konwerter na nowy z większym wzmocnieniem itp. To co dają nasi operatorzy w zestawach to moim zdaniem szmelc! Popatrzcie tylko jakie Oni ładuja do zestawów konwertery! Często same Sharpy. Niby dobre, lecz... nie da się tego porównać do np. Inverto. Jeśli Inverto Green kosztuje w hurcie 14zł szt. to... po chiny oni ładują te Sharpy!? Właśnie , testuje też wspomniane Inverto Green i jest ok. Polecam, bo tani i dobry. Praktycznie różnic między Inverto Black Premium a Green nie ma... Kolejną rzeczą jest to, że jeśli ktoś ma zamiar używać TVSAT przez wiele lat, ma miejsce na montaż anteny itp. to bez wahania spacerujcie po Triaxa. Zamontowałem ich juz kilkaset i nigdy na te anteny reklamacji nie było! Nawet na jedną!!!

Edytowane przez egon290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam triaxa 80cm i jakość 100% na tanim quadzie opticum.

Co do wielkości talerza to zależy od regionu Polski, czym bardziej na wschód tym więcej cm potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ten triax kosztuje :?:

To co Ja mam kur*a teraz zrobić :?::D Brać tą N i zasuwać po sklepach i suzkać lepszej anteny i konwertera :?:;) Jaki to będzie koszt :?: Już sam dekoder kosztuje 199zł a gdzie jeszcze reszta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że taka inwestycja, to inwestycja nie na pół roku czy rok!! Poprawnie zainstalowany Triax z bardzo dobrym konwerterem podziała Ci minimum 5lat! Pierwsze Triaxy były dostępne bez logo już na początku 2002r. Wtedy zajęliśmy się instalacjami owych anten! Wyobraź sobie, że ... po 7,8 latach ludzie dzwonią by ... poprawić im instalacje bo mają nowy dekoder. Jadę do klienta u którego montowałem owego Triaxa 8lat temu i co widzę??

Antena wyblakła, ale cała!! Nawet cybanty nie są skorodowane i całe!!!! (My konserwujemy uchwyty, cybanty, obejmy itp. łącznie ze wszystkimi śrubami Epoxydem Antykorozyjnym i bitexem w sprayu). Na tamte czasy konwerter z 0,7dB szumów własnych to był rarytas! Coś ala dzisiejsze Inverto Black itp. My wtedy zakładaliśmy konwertery firmy OptiLab. Przedział cenowy dzisiejszych Inverto! Wyobraź sobie, że... przy antenie 90cm i takowym konwerterze... nBOX Recorder wskazuje sygnał 100%!!!

Taka korekcja i konserwacja anteny na kolejne kilka lat zaczyna się i kończy najczęściej na ponownym ustawieniu anteny miernikiem, ponownym zakonserwowaniu i na wymianie konwertera (pomimo tego że stary jest ok!) na nowy! Płacisz za dojazd, konserwacje i konwerter i masz czaszę na kolejne minimum 5lat!!!! To ma być drogo??

 

Kolego... ASC80 kosztuje około 70-80zł w sklepach

Famaval 90cm od 65 do 75zł

Tymczasem Triax TD 80cm kosztuje od 92 do 99zł !!!

 

Konwerter TWIN, standardowy, jakiś tam Orton czy Opticum kosztuje od 40 do 60zł w sklepach. Inverto Black Ultra TWIN OPP kosztuje od 60 do 79zł w Warszawie.

 

Konkretny zestaw antenowy, np. Triax TD115 z konwerterem Inverto Black Ultra (4wtyki) kosztuje od 400 do 470zł!!!

No nie mów, że... 470zł na 8lat, a później na kolejne 5 to ... majątek!

 

Nasze blaszane Coraby wytrzymują bez awarii średnio od 1,5 do 2,5roku

Często się przestawiają a po 3 latach dosłownie blacha gnije.. zwłaszcza na dachach w budynkach miejskich.

 

Najrozsądniejszym wyjściem na wiele lat jest zakup triaxa 100cm . Na Allegro od 140 do 160zł! Konwerter, jak juz co, to tylko Inverto lub Golden Interstar

 

No i jeszcze jedna sprawa, to... monter. Anteny nie ustawisz na oko czy miernikiem za 200zł... oraz, instalacja musi być przemyślana.

Kolejną rzeczą jest to, że Ci,którzy mają zamiar pozostać z TVSAT na wiele lat, bo.. np. nie ma kablówki w okolicach, to i tak.. prędzej czy później inwestują w lepszy zestaw bo... naprawdę, wyjazdów nocnych , a zwłaszcza teraz przy SOPLACH z DACHÓW, mrozach jest... po uszy! Dlaczego? No wyobraź sobie, że... siedzisz o 23 przed TV z piwskiem w łapsku, a tu masz Ci los, tani konwerterek Sharpa za 7,90zł w hurcie zdecydował że idzie na chorobowe bo mu za zimno w 20 stopniowym mrozie... i własnie, się wysypał a na dachu zaspy na metr w górę... Eh... Az mi ciarki przeszły :-) (ciarki przeszły bo Liga poszła bokiem :-( a monter przy takiej pogodzie za spacer na dach wyśpiewa Ci tyle co teraz dasz za tego Triaxa

 

Jaki koszt całkowity?

Nie wiem na jakich zasadach działaja instalatorzy u Ciebie w mieście. My na TRIAXY dajemy od ręki 20% mniejszą cenę jak w sklepie gdy korzystasz np. z naszych usług instalacyjnych.

 

U Mnie wyszło by Ci za TD100cm 114zł, za Inverto Black TWIN Ultra OPP 47zł, za uchwycik do kominka cuś koło 25zł, za metra przewodu Triset 113PE (żelowany) policzyli bysmy 1,55zł

do tego instalacja 79zł plus dojazd i kilka innych pirdoł :-) (kołki, flopy,złączki)

plus kilka zetów za Epoxyd,bitex itp.

Edytowane przez egon290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobry wybór, lecz... Ja nadal obstaję przy 100cm :-) no chyba że, masz zamiar używać tylko i wyłacznie jednego satelitkę, czyli HotBirda z 13,0E...

Mając TD100, dokupujesz ZEZa pod Triaxa (duoBlock się to zwie) oraz drugi konwerter z jedną wtyczką oraz przełacznikiem diseq. Antene ustawiasz dokładnie na pozycję 16,1E o zezuje Ona wtedy sobie i na HotBirda i na Astrę.. Za kilka zł więcej dojdzie Ci Astra 19,2E a tam masz bardzo dobre stacje radiowe, ze 20 muzycznych stacji TV w tym MTV i Vivka czy Yavidoo... 100cm to spory zapas w sygnale więc, taki Triax pociągnie obie satelitki bez problemu. Diseq i Astra będą działały z dekoderami N...

No chyba że zostaniesz przy samym Hotbirdzie... to wtedy to co wybrałeś z aukcji. Bedzie o niebo lepsze jak standardowa czasza Nki...

lecz CIUPKI za mała na dwie satelity, bo w przypadku ZEZów w Triaxie, antena zezuje na obie satelity a nie na jedna jak w przypadku standardowego zezika, i też jest ustawiona wtedy po środku między Astrą a Hotbirdem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobry wybór, lecz... Ja nadal obstaję przy 100cm :-) no chyba że, masz zamiar używać tylko i wyłacznie jednego satelitkę, czyli HotBirda z 13,0E...

Mając TD100, dokupujesz ZEZa pod Triaxa (duoBlock się to zwie) oraz drugi konwerter z jedną wtyczką oraz przełacznikiem diseq. Antene ustawiasz dokładnie na pozycję 16,1E o zezuje Ona wtedy sobie i na HotBirda i na Astrę.. Za kilka zł więcej dojdzie Ci Astra 19,2E a tam masz bardzo dobre stacje radiowe, ze 20 muzycznych stacji TV w tym MTV i Vivka czy Yavidoo... 100cm to spory zapas w sygnale więc, taki Triax pociągnie obie satelitki bez problemu. Diseq i Astra będą działały z dekoderami N...

No chyba że zostaniesz przy samym Hotbirdzie... to wtedy to co wybrałeś z aukcji. Bedzie o niebo lepsze jak standardowa czasza Nki...

lecz CIUPKI za mała na dwie satelity, bo w przypadku ZEZów w Triaxie, antena zezuje na obie satelity a nie na jedna jak w przypadku standardowego zezika, i też jest ustawiona wtedy po środku między Astrą a Hotbirdem

 

Pod ten talerz chciałbym podłączyć tylko turbodekoder z N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności