Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Jestem serwisantem i monterem od 1988r! Na forum nie ma podobnego wątku, więc postanowiłem podzielić sie swoją wiedzą i doświadczeniem...

Jeśli ktoś z kolegów/koleżanek forumowiczów ma problemy z TVSAT , pisać śmiało... Nie udzielam jedynie informacji na temat ofert abonamentowych operatorów ponieważ MNOGO tego...

Chętnie udzielę porad dot. wyboru anten, dekoderów, konwerterów... Udzielę porad na temat instalacji zbiorczych , obrotowych i innych...

Co i jak kupic i zamontować by to miało ręce i nogi...

---

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super ,

 

w poniedziałek instaluję spliter na 3 karty dla cyfry +, zgodnie z moim wymaganiem robię to po kablach (instalacja już położona)

będzie problem to się odezwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na sprzedaż, jak by ktoś chciał ... obrotnicę :)

... a swoją drogą to jestem posiadaczem dreamboxa 800 HD Se i jak by co .... ;)

propozycje na PW. Potrzebuję też info, odnośnie przekazania sygnału (sharing) do innych tunerów w domku (LAN).

Pozdrawiam

ps. zostawcie temacik, faktycznie może się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę rozprowadzić po domu cyfrę+ z niezależnym przełączaniem programów.

Czekam na przedświąteczne promocje w cyfrze, ale coś ich nie widać.

Mam już ustawioną czaszę z konwerterem na 4 wtyczki, które idą na strych.

Ze strychu idą też do pokoi po 2 kable antenowe i kabel jak przy sieciach komputerowych.

Zgodnie z sugestiami sąsiada, który to przerabiał umożliwi mi to mój plan...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikopiko, a w tunerki się zaopatrzyłeś ?? ;)

ja mam kabelek sat i lan w kadym pokoiku, dreamboxik gotowy, teraz tylko tunerki i konfig i będzie git :)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner pierwszy wezmę z cyfry.

Kolejne właśnie trzeba dokupić.

Do tego jeszcze chyba splitery i jakieś karty, z których wychodzą kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego jeszcze chyba splitery i jakieś karty, z których wychodzą kabla.
poczytaj troszkę ;) ...

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/659801,Koniec-sharingu-w-Cyfrze--Karty-C-parowane-koniec-sprzeday-moduw-CI.html

tuner z cyfry nie ma wyjścia lan ....

czytaj, czytaj, czytaj ...

schowek01cx.th.jpg

 

pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł...

Sąsiad ma podzieloną cyfrę po domu.

Kilka tygodni temu była jakaś akcja, że przestało mu działać.

Akurat miał koniec obowiązującej umowy, więc podpisał nową, wziął nowy tuner i wszystko śmiga.

Muszę mu przesłać ten link, niech się odniesie, bo dla mnie to czarna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo dla mnie to czarna magia.
nie jesteś sam ...

ja też początkuję, ale troszkę się zaszczepiłem, więc czytam i pochłaniam ...

życie pokaże ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie i bez paniki:

 

 

W dniu 15 września 2010 roku dystrybutorzy CYFRY+ otrzymali nową serię kart kodowych, które różnią się od dotychczasowych nie tylko wyglądem, ale także możliwościami. Według zapowiedzi nowe karty kodowe CYFRY+ będą wydawane wyłącznie nowym abonentom, którzy skorzystają z opcji HD i tunera oferowanego przez CYFRĘ+. Mają być one parowane z tunerami, które posiadają wbudowaną obsługę IRD, Boxkey oraz RSA. Mowa o tunerach dostarczanych przez firmy Philips oraz Pace. Oba odbiorniki obsługują dodatkowo funkcję PVR. Aktualnie nie ma potwierdzenia, ale można przypuszczać iż nowe kartoniki CYFRY+ będą parowane także z modułami CI oferowanymi przez operatora. Warto dodać, że umowa CYFRY+ na system Seca Mediaguard dobiega końca, stąd też operator porozumiał się z firmą Nagravision w temacie jeszcze lepszego zabezpieczenia jego oferty programowej. Mówi się, że nowe karty mają również zmniejszyć odsetek wyłudzonych tunerów satelitarnych Pace HD PVR oraz Philips HD PVR. Warto dodać, że taki dekoder bez przypisanej mu karty będzie bezużyteczny dla kolejnych nabywców!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rozdzielenia sygnału , mylimy pojęcia! Powinniśmy podzielić to na 2 schematy! Pierwszy to sama instalacja , drugi LAN i wszelakiego typu multiRoomy. Jeśli chcesz mieć cyfrę+ w 4 pokojach, musisz mieć 4 dekodery z sygnałem z 4 LNB ( konwerter z 4 wtykami)

Drugi to rozprowadzenie sygnału aktywującego karty (tzw. kody z kart) a prościej mówiąc klucze dostępu! Teraz pytanie... Jak chcesz to zrobić? Bezprzewodowy multiroom czy po LANIE! Dekoder dekoderowi nie równy, więc... za nim kupisz - poczytaj i sprawdź czy to działa!

Zapraszam tu:

 

http://www.forum.satkurier.pl

 

Zapraszam, bo nie sposób udzielić setek odpowiedzi i wszystko wytłumaczyć w jednym poście!

 

Co do parowania kart... Hmmm

{N} zastanawia się nad ODPAROWANIEM a Cyfra zaczyna PAROWAĆ...

Ciekawe co im to da?

Operatorzy zachowują sie baaardzo śmiesznie! Ich pace HD PVR , jak już poczytacie forum SatKuriera... zauważycie że to szmelc! Po co to parować, nie dając użytkownikowi możliwości używania innego dekodera, np. HSCI2000 czy czegoś z rodziny Ferdków!?

Pace HD Pvr! Wielka mi filozofia... Nie ma obsługi obrotnicy, diseQ tylko na dwie satelity i nic a nic nowego! VOD??? No chyba że VOD i kupowanie filmów, lecz... za te ceny to lepiej do wypożyczalni smigać!

Edytowane przez egon290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jest problem , jako , że planowałem kupić spliter po kablach,musiałem sie wstrzymać.

ponieważ w jednym z pomieszczeń , nie mam poprowadzonego kabla który mógłbym mi służyć jako połączenie do serwera, ale za to mam 2 x antenowy.zatem pytanie moje czy jest realna szansa na wykorzystanie kabla antenowego (po lekkiej przeróbce końcówek) tak aby służył mi do połączenia karty z serwerem , wszak potrzebne są 2 żyły,

wiem że to trochę druciarstwo, ale jeśli nie to zmuszony będę zainwestować w spliter wireless, czyli cena x 3 ...

prosiłbym o odpowiedź czy taki sygnał przejdzie kablem antenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien przejść! No i raczej przejdzie! Ja nie miałem jak u siebie w domu poprowdzić neta na górę to , użyłem istniejących przewodów TV :-) :-) :-) Nie chciało mi się prowadzić telefonicznego i robić dziur.

Potrzebne mi były 4 żyłki, więc, 2 koncentryki w ścianie się przydały! Dwa przewody (TX z modemu, i napiecie +) puściłem żyłkami a resztę na oplocie :-) Działa! Fakt, było to na krótkiej odległości, bo około 4,5m łącznie, ale idzie! Komputer zachowuje sie u góry jak byś go normalnie przez USB pod modem podłączył! Jedynie z wtykami trochę problemów było, bo trzeba było lutować! Zbyt cienkie te przewodziki w kablu USB by wlazły w jakąkolwiek wtyczkę!

Nie przejmuj się druciarstwem! Co Twoje to nie czyjeś! Jeśli działa i spełnia swoją rolę, to.. kogo to? Kilka dni temu spotkałem się na wiosce z instalacją TVSAT w której konwertery (zez z diseqiem) były połączone z dekoderem tym stary przewodem antenowym sprzed 30lat!! Chodzi mi o ten płaski 2 żyłowy!! Było go ze 20 kilka metrów! Na końcach był szczepiony na skrętkę z kawałkiem koncentryka i połączony dalej już normalnie Fkami! Pytam się dziadka, kto to zrobił? A On na to: PANIE, JA ZA TYM KABLEM TO NOC WYSTAŁEM ZA KOMUNY! JAK DZIAŁA TO TYLKO KOŃCÓWKI SE INNE ZROBIŁEM< TE NOWSZE< WIESZ PAN...

No i fakt... Działa :-)

Edytowane przez egon290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zajmuję się sprzedażą telewizji N :?:

Chcę wziąć abonament za 54 zł z turbodekoderem. Czy warto to brać :?:

Z tego co przeczytałem to ten turbodekoder nawet fajne opcje posiada :)

Czy może lepiej wziąć Cyfre :?:

Graniczna kwota abonamentu to ~60 zł.

Na kanałach sportowych aż tak mi nie zależy. Podstawa to kanały Discovery, TVN-y, Comedy central, AXN, kanały TVP no i kanały HD.

Byłem w punktach sprzedaży, ale ten ku*wa bełkot sprzedawców sprawiał, że :cenzura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie posiadam ten pakiet w telewizji N i moge polecić.dużo kanałów w HD.w Cyfrze napewno tyle nie dostaniesz za ~60zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie sądziłem. W Cyfrze trzeba więcej zapłacić.

A masz z tym turbodekoderem czy ten "zwykły" HD :?:

 

I jeszcze jedno pytanie.

Talerz mam ustawiony pod Cyfrowy Polsat. Czy na tym samy ustawieniu będzie też działać "N" :?:

Mam Konwerter twin i obecnie podłączone są do niego dwa Polszmaty z czego jeden zostanie niedługo wyłączony.

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę wziąć abonament za 54 zł z turbodekoderem. Czy warto to brać

Ja wziąłem tydzień temu właśnie za 54zł, imo warto brać ;) Do turbo musisz mieć 2 kable z sygnałem, czyli musisz zmienić twina na quada

I jaką masz średnicę talerza?

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu do turbo muszą być dwa kable :?:

 

Talerz mam taki zwykły, 60 cm chyba. Zakładając, że mam ten talerz, konwerter twin i nic do niego nie podłączone to da rade N podłączyć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć pod 1 kabel, ale turbo będzie miało ograniczoną funkcjonalność, np nie będzie nagrywania w tle podczas oglądania innego kanału. Po to właśnie jest 2 kabel

60 cm chyba. Zakładając, że mam ten talerz, konwerter twin i nic do niego nie podłączone to da rade N podłączyć

Tak, ale 60 chyba będzie za mała, może się ciąć przy hd.. do tego śnieg, deszcz i problemy z odbiorem.. Antena 80cm z twinem to 90zł

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest powiedziane, że talerz na którym działa Polszmat będzie prawidłowo działał z eNką, wNka ma dużo większe wymagania jeśli chodzi o jakość sygnału i przy gorszej pogodzie Polszmata mogła działać a Turbacz sobie nie poradzi.

 

Wynika to z innego stosunku czystych danych do danych przesyłanych w celu eliminacji błędów kompresji i przesyłu BER. eNka ma pasmo na transponderze podzielone "skąpiej", jednak dzięki temu udaje się im wrzucić więcej kanałów o lepszej jakości niż pozostałe platformy cyfrowe. Niestety wadą takiego rozwiązania jest konieczność precyzyjnego ustawienia czaszy i samego konwertera o czym większość ludzi po prostu nie wie.

 

Ustawiać czaszę należy na kanale z najsłabszego transpondera - czyli np HBO 2, AXN. Grupa satelit Hotbird to kilka ptaszków, które są umiejscowione na orbicie obok siebie. Jedne bliżej, drugie dalej, na dodatek przesłonięte nieco innymi ptaszkami. Należy przy dobrej pogodzie ustawić jakość sygnału na minimum 90-95%, a idealnie jest jak się wstrzelimy w 100%. Na innych kanałach da to nam stałe 100% bez względu na warunki pogodowe, jednak te słabsze kanały będą spadały do np 80 czy 70% ale nie spowoduje to przerw w odbiorze. Ustawienie 70% w pełnym słońcu to 30-40% w deszczu i sieczka na ekranie...

 

Ustawienia czaszy to lewo-prawo, dół-góra, konwerter bliżej-dalej (punkt ogniskowania) i konwerter przekręcony w osi, dla np Gdańska 7* w lewo patrząc na czaszę ze strony satelitki.

 

Osobiście polecam produkty Triaxa: taka czasza Triax 100 to już klasa, mimo że koszt jest na poziomie do zaakceptowania. Różnica miedzy tanią chińszyzną za 70pln a Triaxem jak między Dacią a P.....

 

Prawda że proste? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności