Skocz do zawartości
egon290

TVSAT - problemy, montaż, ustawienia, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś da radę

Da radę ;) Mam taką samą, tylko konwerter quad bo wziąłem multiroom

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że do multiroom w N nie trzeba podłączać białego dekodera do czaszy wcale, wystarczy kabel sieciowy albo połączenie WiFi. Uprzedzając pytania - koszt WiFi to około 400pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do multiroom w N nie trzeba podłączać białego dekodera do czaszy wcale

Ale to ograniczy funkcjonalność turbo, zalecane jest podłączenie białego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem po eNkę a tam zamknięte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w mieście masz więcej niż jeden punkt sprzedaży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno w mieście masz więcej niż jeden punkt sprzedaży ;)

 

No tak, właśnie z niego wróciłem :)

Wziąłem N na 13 miesięcy za 48 zł + Nbox HDTV recorder.

Jak już się dowiedziałem do tego dekodera trzeba podłączyć 2 anteny i....

Czy jak kupię antenę 80cm + konwerter quad i podłącze pod to 2 Polsaty i N to będzie to działać :?:

 

Np. takie coś :?:

http://allegro.pl/zestaw-triax-td-80-quad-inverto-gratis-wtyki-i1329703211.html

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości sprzetu, to sie nie wypowiadam, natomiast sama konfiguracja jest na pewno poprawna. Nka bierze dwa kable dla VODa/nagrywania w tle oraz dla kanałów właściwych i kolejne dwa kable masz do swoich dwóch Polsatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak kupię antenę 80cm + konwerter quad i podłącze pod to 2 Polsaty i N to będzie to działać

Tak ;)

 

---------- Post added at 15:30 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

 

Nbox HDTV recorder.

Miałeś brać turbodekoder w abo 54zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś brać turbodekoder w abo 54zł..

 

Ależ ta Pani co mnie przekonała do abo. za 48 zł była piękna :rotfl:;)

 

Podłączyłem dekoder na razie tylko jednym koncentrykiem i nawet działa, ale...

podłączyłem przez HDMi rzecz jasna i nie mam dźwięku i nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem dekoder na razie tylko jednym koncentrykiem i nawet działa, ale...

podłączyłem przez HDMi rzecz jasna i nie mam dźwięku i nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny :/

Trza było brać ten za 54 zł, 6 zł różnicy a więcej kanałów HD. Co do dźwięku to musisz w TV ustawić aby brał dźwięk z kabla bo w większości TV def jest ustawione, że urządzenie zew. (czyt. dekoder) jest podłączony do kina, jaki masz TV?

 

Podłączyć dwie anteny tzn. dwa sygnały z jednej fizycznej anteny, po to jest kilka wyjść z konwertera, tobie bez multiroom'u wystrarczy konwerter twin, który pisałeś, że masz więc żadnego sprzętu już nie potrzebujesz dodatkowo jeżeli masz tą antenę i konwerter.

 

A o platformach to N na razie wydaje mi się najbardziej przyszłościowa, tzn. cały czas walczą o transmisje, chociaż na razie przegrali ligę hiszpańską na 5 lat znowu C+ ;( no ale walczą o Extraklasę naszą rodzimą, poza tym widać, że mocno idą z duchem czasu i technologii no i nowych klientów. A że niby starych mają w poważaniu to wystarczy rozwiązać umowę i na nowo ją podpisać ;)

Ja wybrałem teraz Multiroom za 54 zł i czekam teraz tylko na biały dekoder drugi, pierwszy działa jak talala :) śmiga aż miło. Jedyne co mnie zdenerwowało to, że nie dali konwertera quad tylko twin :/ niby można tylko przez skrętkę oglądać poprzez pierwszy dekoder, ale tak jak ktoś wcześniej napisał nie wykorzystuje się w pełni możliwości, tak pierwszy czarny i drugi biały dekoder mogą nagrywać na tym pierwszym i tak oglądać co innego zupełnie niezależnie. Zacząłem być na bieżąco w tych sprawach teraz... odkąd podłączyłem swój pierwszy SAT :)

Edytowane przez zejnowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trza było brać ten za 54 zł, 6 zł różnicy a więcej kanałów HD

Oprócz tego dostałby turbodekoder 500gb a nie starszy 250gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz tego dostałby turbodekoder 500gb a nie starszy 250gb

 

pudełko jest to samo - soft turbo odblokowuje 250Gb dysku, soft turbo można zamówić nawet do najniższego pakietu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz tego dostałby turbodekoder 500gb a nie starszy 250gb

A mi w ogóle dziwnie tak bo dostałem aktualizację dekodera i... pisało, że aktualizacja pozwala na korzystanie właśnie z tych 500gb, tzn. że przed aktualizacją nie mogłem z tego korzystać? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, że miałbym wtedy 2 razy więcej miejsca na dysku, ale pomyślałem racjonalnie- bynajmniej tak mi się wydaje :D

Czy Ja naprawdę potrzebuje te 500GB :?:

Wg. zapewnień sprzedawcy, dekoder ten oprócz pojemności dysku nie różni się aż tak bardzo od zwykłego recordera. Może zrobiłem błąd, a może nie-czas pokaże.

Z TV korzystam naprawdę rzadko. Poza tym w pakiecie za 54 zł jest tyle samo kanałów HD co w tym za 48 zł - tak bynajmniej wynikało z ulotki i z rozmowy ze sprzedawcą.

Dźwięk już mam- wystarczyło przytrzymać na dekoderze przycisk RES i zmienić z DVI na HDMI

Ale i tak coś dziwnego dzieje się z dźwiękiem. Działa na wszystkich kanałach.

Na kanałach HD jak ściszam pilotem N to nic się nie dzieje, na zwykłych robi się ciszej. Jak przerzucam kanały to w pewnym momencie na zwykłych kanałach zanika dźwięk. Jak pozmieniam przyciskiem RES z DVI na HDMI i z powrotem to zaczyna znowu działać.

TV mam TAKI

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji chce zapytać:

 

1. Mam dekoder Philips 3010 i nie wiem do czego służy to pokrętło pokazane na zdjęciu. W instrukcji jest opisane jako pokrętło modulatora kanałów

 

2. Nie wiem w czym leży problem. Kupiłem sobie konwerter z dwoma wyjściami. Pod jedno podłączyłem tego Philipsa a pod drugie Sagema SD. Na Philipsie mam jeden pasek sygnału na 47% a drugi na 15% i niektóre kanały mi przerywają. W Sagemie zaś oba paski są na prawie 100% i wszystko ładnie odbiera. Z czego to może wynikać? Dodam, że mam jeszcze jedna antenę i na niej jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. zapewnień sprzedawcy, dekoder ten oprócz pojemności dysku nie różni się aż tak bardzo od zwykłego recordera

 

Te 500GB zapełnia się błyskawicznie, zwłaszcza, że jeśli ustawisz sobie cyklicznie nagrywanie jakiegos programu lub serialu, to dekoder automatycznie rezerwuje miejsce dla wszystkich odcinków.

Co do różnicy to tak jak Cervandes napisał wyżej, to ten sam dekoder, a różni się tylko oprogramowaniem. W każdej chwili możesz zapłacić 200zł za soft Turbo, ściągniesz aktualizacje i juz masz Turbo dekoder z 500GB.

 

 

poza tym widać, że mocno idą z duchem czasu i technologii no i nowych klientów. A że niby starych mają w poważaniu to wystarczy rozwiązać umowę i na nowo ją podpisać

Tak, telewizja przyszłości, a z głupim Youtube sobie nie mogą dać rady pół roku, potem działa kilka dni i znów klapa. Internetowe centrum też kulało długi czas. Brak możliwości płatności kartą przez ICA, co robię już od dawna w cyfrze. Nie raz zdarzyła się aktualizacja oprogramowania, która robiła więcej szkody, aniżeli pożytku. A psujące się, hałasujące dekodery-fakt teraz przynajmniej z tym jest już lepiej, ale nie zmienia to faktu, że Nka traktuje klientów jak królików doświadczalnych. Najważniejsze dla nich to złowic klienta, a potem niech on się martwi. Wystarczy poczytać forum Nki.

Piszesz zerwać umowę i podpisać nową. Taaak, chyba nie czytałeś regulaminu Nki. W cyfrze zerwanie umowy kosztuje jakies symboliczne ok 300zł. Piszę około bo nie pamiętam dokładnie. W N wziąłem w zeszłym roku full za 99zł miesięcznie na dwa lata. Fakt-pasuje mi ta oferta więc nie zamierzam zrywać umowy. Ale jeśli bym chciał to w momencie zerwania, muszę zapłacić im wszystko to co zaoszczędziłem na promocyjnej ofercie, w porównaniu do normalnej ceny. Czytałem regulamin rok temu i o ile pamięć mnie nie myli to wychodziło coś ponad 3 tysiące złotych! A w tym wypadku to rada zerwać umowę nie jest zbyt dobra ;)

W każdym razie po mimo kilku wad póki co jestem zadowolony. Aczkolwiek najbardziej zadowolony jestem z dekodera, bo nigdy wcześniej nie miałem przewijania czy nagrywania-to jest super, ale to można mieć i w innych platformach.

A jeszcze słów kilka o VOD-jeśli ktoś się zastanawia czy brać czy nie, to raczej nie warto. Film kategorii premiery kosztuje 11zł. Filmy nie płatne to starocie, nawet z latach 70 czy 90tych. Po za tym często akurat dziwnym przypadkiem zdarza się, że film dostępny w VOD jest nadawany na jakimś kanale, lub wkrótce po zniknięciu z VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
soft turbo można zamówić nawet do najniższego pakietu.

5800SX ma dysk 250gb i nie ma softu turbo do nich. Dopiero 5720SX ma dysk 500gb, szybszy procek i cichszy dysk i wentylator

 

zdun_VW - zerknij na naklejkę od spodu dekodera i zobacz czy masz 5800sx czy 5720sx, to będzie wiadomo, bo niedawno jeszcze w najtańszym abo wciskali starsze dekodery..

 

tzn. że przed aktualizacją nie mogłem z tego korzystać?

Tak

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym w pakiecie za 54 zł jest tyle samo kanałów HD co w tym za 48 zł - tak bynajmniej wynikało z ulotki i z rozmowy ze sprzedawcą.

Tak oczywiście jest tylko za 6 zł masz dekoder lepszy. Ja lubię wykorzystywać obecne technologie więc internet będę do Nki podłączał więc turbo mi lepiej leżał a w pakiecie mniejszym go nie ma po prostu.

Dziwne z tym dźwiękiem... :/ kabel masz certyfikowany? Może tutaj leży przyczyna? Jaki standard kabelka?

Na Philipsie mam jeden pasek sygnału na 47% a drugi na 15% i niektóre kanały mi przerywają.

Dziwne... może poruszaj o kilka mm konwerter i anteną, to może śmiesznie brzmi, ale u mnie wystarczyło "pyknąć" żeby jakość i siła spadały na 50-60% a tak mam odpowiednio 95% i 100% na 2 sygnałach :)

 

---------- Post added at 03:32 ---------- Previous post was at 03:30 ----------

 

A w tym wypadku to rada zerwać umowę nie jest zbyt dobra

Źle się wyraziłem miałem na myśli nie przedłużania umowy po 2 latach ;) oczywiście o zrywaniu nie ma mowy.

 

---------- Post added at 03:37 ---------- Previous post was at 03:32 ----------

 

W każdym razie po mimo kilku wad póki co jestem zadowolony.

Nie mówię, że Nka jest perfekcyjna, uczy się to też trzeba jej wybaczyć. A co do forum, to z drugiej strony zobacz też ile osób gada bzdury, że to, że tamto nie znając się i od razu zgłaszając to jako błąd Nki? Inny temat to to, że nadal wychodzi na to, że Nka ma dosyć konkurencyjną ofertę co do innych platform. Poza tym można powiedzieć, ze mam wgląd do plat. UPC i C+ i żadne z nich chociaż ma swoich pracowników i serwisantów nie mogło czasami dotrzeć do abonenta w razie problemu przez 30 dni :/ no to wolę już sam zadzwonić, dowiedzieć się i zrobić chociaż oczywiście nie jest to poprawne handlowo.

Tak czy siak... tak jak piszesz i ja się przychylam na razie każda platforma daje d... a najbardziej przyjemna oferta to N na dzień dzisiejszy.

Tak

To szukam gdzieś jakiegoś fajnego software. Pewnie polak potrafi i trochę tam coś pomodyfikowali :)

 

---------- Post added at 03:38 ---------- Previous post was at 03:37 ----------

 

Dopiero 5720SX ma dysk 500gb

Niby mam 500gb, ale sprawdziłem na naklejce i MAM takowy :D uff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem przestawiać bo mam jakiegos satfindera i to co teraz jest to najlepsze ustawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , powiedzcie czy w n-ce za multiroom się dopłaca i czy enka ma w ofercie kanał polsatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności