Skocz do zawartości
kebab18

Naciąganie opon w trapez

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wiem ze strona tyre stretch istnieje ale nie dala mi satysfakcjunojacych wynikow. mam felgi 19 cali 8.5 cala szerokosci obecnie mam laczki 255 i sa zaa szerokie. szukam czegos cos da mi w ogole jakis naciag bo teraz to baaaalon. myslalem o 215 ale problem znalesc cos w dobrej cenie. jak sie ma naciag na ta fele przy oponie 225.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy wiem ze strona tyre stretch istnieje ale nie dala mi satysfakcjunojacych wynikow. mam felgi 19 cali 8.5 cala szerokosci obecnie mam laczki 255 i sa zaa szerokie. szukam czegos cos da mi w ogole jakis naciag bo teraz to baaaalon. myslalem o 215 ale problem znalesc cos w dobrej cenie. jak sie ma naciag na ta fele przy oponie 225.

naciąg mini,taki jak u mnie na 18''x8,5 z oponami 225/40,najlepiej 205 lub 215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale jak dla mnie nie bedzie naciagu z 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mapet a 215 da jakis naciag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 215/40 na 8,5 w 18 i cos juz jest

225 nie bylo nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba też pamiętać że opona oponie nie równa czasami jest tak że ten sam rozmiar felgi i opony a np toyo ma ładny naciąg a powiedzmy barum średni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj 215/35/19 Falken (chyba to bylo f432 czy jakos tak ;) ) na 8.5' czy 9' ładnie się układa - wiadomo, że jeszcze zależy to od wewnętrznej formy felgi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszne paskudztwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem niezła pokazówka bo takim autem na co dzień nie wróże niczego dobrego, ale chłopina ma fantazje trzeba przyznać,

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Stoję przed następującym dylematem: felga 17 cali, szerokość 8 cali. Zależy mi na delikatnym naciągu, żadnych ekstrawagancji, auto do codziennego użytku, zdarza się, że mam komplet pasażerów na pokładzie. Sprawdzałem tyrestretch :) Generalnie są 4 propozycje:

1) 205/45

2) 195/45

3) 205/40

4) 195/40

 

Jak duża jest różnica w komforcie między profilem 40 a 45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 205/40/17 na 8 calach i był leciutki naciąg

 

dsc2656.jpg

 

teraz mam 205/35/18 i jest już dobrze :D

 

dafota.2.txv1338545332z.jpg.sm&th=3113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195/45 lub 45 i bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, lepiej węższą oponę z wyższym profilem czy szerszą oponę z niższym? :)adams niestety 35 odpada lecz dzięki za sugestie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobrą zawiechę i umiesz omijać wszelkie parchy na drodze to bierz 195/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Stoję przed następującym dylematem: felga 17 cali, szerokość 8 cali. Zależy mi na delikatnym naciągu, żadnych ekstrawagancji, auto do codziennego użytku, zdarza się, że mam komplet pasażerów na pokładzie. Sprawdzałem tyrestretch :) Generalnie są 4 propozycje:

1) 205/45

2) 195/45

3) 205/40

4) 195/40

 

Jak duża jest różnica w komforcie między profilem 40 a 45?

 

Profil 40 i 45 to jest % szerokości opony więc to w głównej mierze zależy jaką szerokość ma opona.

Ładny naciąg zrobisz 205/40/17 na 8j

 

 

Pamiętaj tylko, że to jak się opona naciągnie waż na jest też jej twardość. Konkretne opony są polecane do naciągu - sprawdzone przez użytkowników Germanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę:hunter ten temat bo mam pytanie idealnie do niego pasujące :D

 

Zastanawiam się nad oponami na moje felgi 8.5Jx18 i 9.5Jx18 i chciałem nałożyć na nie kolejno opony 205/35 przód i 215/35 tył. Chciałem was spytać o opinię na ten temat, bo zastanawiam się czy to jednak nie za dużo i czy nie bedzie wyglądać to dziwnie itd :P Wiem jak to wygląda na zdjęciach bo znam stronę http://www.tyrestretch.com chciałbym poznać opinię kogoś kto używał, widział i wie coś na ten temat :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad oponami na moje felgi 8.5Jx18 i 9.5Jx18 i chciałem nałożyć na nie kolejno opony 205/35 przód i 215/35 tył.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/26612-Latajacy-VR-adamsa-%29-czyli-B4-VR6-exclusive?p=1681603&highlight=porsche+toyo#post1681603

 

 

wszystko jest ok, po za odsłoniętym rantem :)

 

jeśli poważnie szukasz opony 205/35/18 to zacznij się już za nią rozglądać bo jest ciężko dostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności