Skocz do zawartości
kebab18

Naciąganie opon w trapez

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyszło założenie opon 215/40/18 Kumho Ecsta SPT

Naciąg bardzo minimalny, rzekł bym że na równo, tylko lekko ranty felgi zostały odkryte.

Ogólnie jestem zadowolony, ale to raczej kiepski naciąg (opona za szeroka jak na 8"felgę) teraz tylko czekać na wiosnę. :)

 

ea1744a4d0a444demed.jpg

a976208ad4825da5med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kebab18, Ciekawe jak mi się naciągnie 215/35 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką szeroką felgę masz bartas204?? (z racji niższego profilu napewno ładniej :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak mowilem naciagu wlasciwie nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na 8,5 juz bedzie?? :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie

ja mam takei opony na 8,5 i tam jzu taki fajny delikatny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki z tyłu, szału nie ma bo tylko 225 na 9 calach, z przodu niestety nie wyszdł bo fela jest ósemka oponka taka sama. Niemniej całosć się fajnie prezentuje

 

naciag.jpg

OZ Supertismo 18x9 + Kuhmo ECSTA 225/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam takie pytanko:)

Mam do paska alumki 16" i teraz na nich są opony 205/55/16

I niedawno passat został trochę obniżony (stoi na czerwonych spężynach supersport) i będę kupował nowe opony i chciałem abyście mi doradzili jakie teraz kupić oponki? Chodzi mi o szerokość i profil. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WojtasTDI

a chcesz naciąg?? to podaj szerokość felgi, ale żeby to wyglądało to 185 na 35/40 byś musiał zapodać ale to bardzo małe koła będziesz mieć i licznik strasznie będzie Ci prędkość zawyżał. Może większa felga ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 w b5 bez mega gleby z naciągiem będzie wyglądać trochę śmiesznie, ja bym dał normlne opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam felgi 17" o szerokości 8,5 cala przód i 10 cali tył.

Planuje zakupić opony 205/40 do przodu i 235/40 z tyłu.

Naciąg nie będzie nie wiadomo jaki, ale nie na tym mi zależy. Czy myślicie, że taki komplet to będzie dobre rozwiązanie, da się jeździć normalnie? Jak to się ma do spalania samochodu jeśli wcześniej jeździłem na 16" i oponach 195/45?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a chcesz naciąg??

 

16 w b5 bez mega gleby z naciągiem będzie wyglądać trochę śmiesznie, ja bym dał normlne opony

 

Nie no koledzy bez naciągu:P

Tylko poprostu żeby ta opona w miarę wyglądała...myślałem o 215/ 45 dobrze by bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam swoje pytanie mianowicie mam 18 z tyłu 9.5 cala i oponkę 235/40 naciąg jest fajny i mi odpowiada jeśli chodzi o tył oczywiście bo z przodu mam 8.5 cala felgę i oponę taka sama jak z tyłu czyli 235/40 naciągu oczywiście nie mam i na ten sezon chciałbym zrobić naciąg również z przodu myślałem o oponie 215/40 tylko pojawia się problem nierównych wielkości kół z tyłu będzie większa z racji tego że jest szersza opona ,co myślicie o tym czy ciutkę mniejsze koło z przodu nie będzie robiło żadnych problemów podczas jazdy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty laduj smialo

 

z pytaniem o 16 i opony to troche nia na temat kup normalne nie ma co wydziwiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ty laduj smialo

 

no to mi ulżyło trochę bo słyszałem taką głupotę ze jak koła będą miały zbyt dużą róznicę to ABS może zle działać:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wydaje mi sie ze bedzie ok przeciez to nie jest duza roznica ja mialem w vento abs i tez rozne szerokosci kol i opony rozne i ok bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm wydaje mi sie ze bedzie ok przeciez to nie jest duza roznica ja mialem w vento abs i tez rozne szerokosci kol i opony rożne i ok bylo

 

no zobaczymy chce posadzić w tym sezonie mojego pasiora bo na tych 18stkach wygląda trochę jak allroad :) a żeby to miało ręce i nogi to i naciąg musi być może doradzisz jakieś dobre sprężynki do paska bo wiem że jestes w temacie :) może być na PW żeby tematu nie zaśmiecać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABSy mogły by wariować jakbyś miał różne opony, profile itp, moze się np zdarzyć jak masz znacznie różne ciśnienia w oponach.

Ważne aby na jednej osi było to samo, chyba ze masz 4 motion ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym sezonie mialem na 9" założone 225/35 a w tym chce założyć 215/35R19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w zeszłym sezonie mialem na 9" założone 225/35 a w tym chce założyć 215/35R19

no to będzie prawdziwy grubas na takim naciągu :) ja jednak zdecyduje się na te oponki 215/40/18 na 8.5 cala powinna fajnie leżeć myślę że w następnym miesiącu już będzie założona muszę tylko koła z polerki odebrać:) zapodam zdjęcia jak juz będe miał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności