Skocz do zawartości
kebab18

Naciąganie opon w trapez

Rekomendowane odpowiedzi

stavros co to za opony ??Specjalne do naciągu hihi,kazda co ma rant ochronny jest specjalna do naciągu,a swoja drogą 215/40 na 8 czy 8,5 to kupa,u mnie tak bylo z przodu.opony to falkeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w tej hurtowni opony toyo czy cos takiego ktore jak staly w regale mialy trapez a rant stykajacy sie z felga byl w pionie jak wtedy gdy nie ma naciagu.

do tego byla wilka reklama ze to nowosc i ze sa lepsze niz dotychczasowe naciaganie standardowych opon. Widzialm to juz dawno kolo roku wiec to zadna nowosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opona naciągnięta jest fajna, elegancko wygląda i tyle, bo jezdzi sie inaczej, trzeba wiele bardziej uwazać zeby nie uszkodzić felg na czyms bo ranty juz masz calkowicie odsłoniete w tym przypadku, a auto kupuje sie do swobodnej jazdy a nie zeby sie z nim obchodzic jak z jajkiem, po drugie jak za bardzo naciagniesz to lubią sie dziaćtakie rzeczy jak utrata powietrza w oponach podczas intensywniejszych opadów deszczu czy szybsze uszkodzenie opony, choc nie zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoja drogą 215/40 na 8 czy 8,5 to kupa

dla mnie na 8,5 jzu fajnei wtyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215/35 to fajnie wygląda ale na 9 calach :P

 

jak za bardzo naciagniesz to lubią sie dziaćtakie rzeczy jak utrata powietrza w oponach podczas intensywniejszych opadów deszczu

 

no to mnie rozbawiło do łez :rotfl: :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
215/35 to fajnie wygląda ale na 9 calach :P

 

 

 

no to mnie rozbawiło do łez :rotfl: :rotfl:

kolega ma racje, zaciekawil mnie temat i siegnelem glebiej...faktycznie znawcy pisza ze przy zbyt wielkim naciagu opona nie styka sie ranten na plasko ale jedynie jego krawedzia i uciaka powietrze przy jezdzie w opadach deszczu bo woda podcieka od zewnatrz i naciag sie zeslizguje.

Oczywiscie podobno to incydenty zadkie, ale...jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie podobno to incydenty zadkie, ale...jednak.

mi się po prostu wydaję że ktoś złapał zwyczajnie kapcia w momencie gdy padał deszcz i ot już teoria spiskowa gotowa. jeden powie drugiemu, drugi trzeciemu coś doda, trzeci napisze gdzieś bzdury, jakiś "kowalski" to przeczyta i później krążą takie teorie :)

mam 215mm na 9 cali założone i nie ma czy deszcz czy błoto jadę dalej. nie raz się zdarzyło że samochód stał cały weekend w kałuży jak deszcz lał i jakoś koła które były zanurzone po sam rant nie "puszczały" powietrza. trzeba napisać do pogromców mitów, niech to sprawdzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi się po prostu wydaję że ktoś złapał zwyczajnie kapcia w momencie gdy padał deszcz i ot już teoria spiskowa gotowa. jeden powie drugiemu, drugi trzeciemu coś doda, trzeci napisze gdzieś bzdury, jakiś "kowalski" to przeczyta i później krążą takie teorie :)

mam 215mm na 9 cali założone i nie ma czy deszcz czy błoto jadę dalej. nie raz się zdarzyło że samochód stał cały weekend w kałuży jak deszcz lał i jakoś koła które były zanurzone po sam rant nie "puszczały" powietrza. trzeba napisać do pogromców mitów, niech to sprawdzą :D

bez kitu, mogli by sie podjac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie odnosnie naciaganie tych oponek na felgi.. czy nie zmniejszy sie przez to zywotnosc opon? czy bedzie mialo to dobry kontakt z podlozem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jedno pytanie odnosnie naciaganie tych oponek na felgi.. czy nie zmniejszy sie przez to zywotnosc opon? czy bedzie mialo to dobry kontakt z podlozem?

zapoznaj sie z tematem

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1086989#post1086989

 

albo wpisz w wyszukiwarke:

 

Nowe, węższe opony, problem na koleinach

 

zasady te sa uniwersalne, naciaganie w trapes niesie za soba konsekwencje, dlatego ktos zrobil opony ori do tego celu, ale sa niesamowicie drogie wiec wszyscy zakladaja normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoż to wlasnie sa drogie i tego sie obawiałem.. jednakze jakie polecacie oponki jakiej np. firmy ktroe by dlugo wytrzymały w takich warunkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirelli, yokohama, kumho, dunlop, toyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli szykowac sie na wiekszy wydatek jakbym chciał takie zakladac.. no nic wielkie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha czyli szykowac sie na wiekszy wydatek jakbym chciał takie zakladac.. no nic wielkie dzieki :)

lepiej poszukaj specjalnych opon do naciagu w google

maja wtedy taka sama zywotnosc jak normalnie zakladane i takie sam e parametry trakcji w roznych warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie takei pytania o uzytecznosc tego to po co to robic?

to przeciez jest nieuzyteczne! jak ktos jezdzi autem do pracy i na maisto i ma seryjne auto nie bawi go tuning i naciagi to po co to robic - niech zalozy szerszy kapec np na 8,5 cala 225 i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem dziś takie gumy w weekend jadę odebrać i założyć na 8" (zobaczymy jak to wyjdzie)

http://moto.allegro.pl/215-40-18-kumho-ecsta-spt-7mm-4szt-i1374927200.html

Edytowane przez kebab18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma 215 na 8 calach i naciagu tym nie zrobisz zeby bl musi byc 8,5 cala minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno :( zobaczy się jak to siądzie, firma firmie nie równa, ale zgadzam się z Tobą Mapet, no ale rozsądek za użytkowaniem felg przemawia, ale lans swoją drogą też jest fajny (który odpuściłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być równo z felgą, może minimalnie pociągnięte ale tylko tak delikatnie, ale przynajmniej pojezdzisz na tym na naszych pięknych bytomskich drogach, zapodaj zdjęcie felg po malowaniu i ile płaciłes??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapodaj zdjęcie felg po malowaniu i ile płaciłes??
zdjęcia są u mnie w temacie, cena także

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności