Skocz do zawartości
kebab18

Naciąganie opon w trapez

Rekomendowane odpowiedzi

musiałem to zdjęcie dodać jak je zobaczyłem dziś ,takiego fiacika to jeszcze nie widziałem i ten naciąg ktos ma dobry gust :)

d56bf8c6b549807cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiałem to zdjęcie dodać jak je zobaczyłem dziś ,takiego fiacika to jeszcze nie widziałem i ten naciąg ktos ma dobry gust :)

d56bf8c6b549807cm.jpg

Jest kozaczek sam bym takiego ''BYKA'' chcial zeby sie w weekend wozic:).

Jakis pasjonat raczej...

 

---------- Post added at 05:45 ---------- Previous post was at 05:44 ----------

 

I jakies dobre oponki donaciagu, bo sie ladnie ulozyly az do rantu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiałem to zdjęcie dodać jak je zobaczyłem dziś ,takiego fiacika to jeszcze nie widziałem i ten naciąg ktos ma dobry gust

Guscik ładny :) Podoba mi się lecz ja bym poszedł w coś takiego :D [ame]
[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to że pan "oficer" przy radiowozie przygląda sie temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a najlepsze jest to że pan "oficer" przy radiowozie przygląda sie temu :)

hahahah...faktycznie nic tylko ich powiekszyc i znalezc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos może z was fotki jak wygląda na 8 calowej feldze naciągnięta opona 205/45/18 chcę taką założyć u mnie i zastanawiam sie jak by to w ogóle wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wygląda na 8 calowej feldze naciągnięta opona 205/45/18
mam 205/40 na ośmiu calach i naciągu nie ma wiec szkoda robić foty i zastanawiać się nad taka oponą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nestro 09 na 17calach wygląda to tak, na 18 w podanym przez ciebie rozmiarze opony nie znalazłem żadnych foto

8_205_45_R17_595.jpg8_205_45_R17_Falken_512_595.jpg8_205_45_R17_Rotalla_4_595.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nestro 09 na 17calach wygląda to tak, na 18 w podanym przez ciebie rozmiarze opony nie znalazłem żadnych foto

dzięki artur przedlądałem już tą stronkę z której masz te zdjęcia i już je widziałem, na każdym zdjeciu opona inaczej leży a felga na pierwszym zdjęciu ma chyba wiecej niż 8 cali no ale i tak dzięki :)

mam 205/40 na ośmiu calach i naciągu nie ma wiec szkoda robić foty i zastanawiać się nad taka oponą

może i nie ma dla ciebie dla mnie już bedzie poza tym węższe opony w rozmiarze 18cali ciężko dostać bądz ich w ogóle nie ma najwęższa jaką znalazlem to 205 własnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wtrace sie troszke w temat bo pracuje na wulkanizacji i czytajac ze jezeli jest naciag to opona nie styka sie z rantem i ze woda odciaga naciag opony i opona sie schodzi do swojej szerokosci to jest to bzdura, wiadomo ze jezeli naciag sie sugeruje na 9 cali przy np 205/40/16 strzelam, opona sie rozciaga no to wiadomo ze nie damy 2.2 bara powietrza tylko 3, 3.5 bara wtedy bardzo malo prawdopodobne zeby opona spadla, moj kolega ma na 8" 175/45 i jezdzil na tym w lato mial 3bary tlenu palil kapcia wpadal w zakrety z duzymi predkosciami i jakos jemu buty nie pospadaly, w deszcz nie w deszcz nic sie nie dzialo a po sezonie letnim spadlo mu cisnienie z 3 do 2,7 wiec naciag sie prawie niczym nie rozni od zwyklego zalozenia opony na felge, jedynie tym ze zaje****** wyglada :) Naciagalem tez 145/60/14 od skutera na felge 8j i 7j wkladalem do auta jezdzilem caly dzien i tez sie nic nie dzialo, tylko ze hardcore byl dlatego ze rantem felgi tarlem po drogach xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3bary tlenu palil kapcia wpadal w zakrety z duzymi predkosciami i jakos jemu buty nie pospadaly
Moze nie mial mocy, kumpel w Corsie B (200konnej) na zakrecie opone mu sciagnelo z felgi przy "lekkim" naciagu. oczywiscie stalo sie to na torze wyscigowym..

 

wiec naciag sie prawie niczym nie rozni od zwyklego zalozenia opony na felge

Rozni tym ze jak lecisz 100-120km/h w zakretach czuc jak auto zaczyna powiedzmy "driftowac", czuc jak opona pracuje inaczej niz normalnie zalozona. Sprawdzone, na oponach Toyo T1-R 195/40/16 w 8 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak lecisz 100-120km/h w zakretach czuc jak auto zaczyna powiedzmy "driftowac", czuc jak opona pracuje inaczej niz normalnie zalozona

 

Przy odpowiednim ciśnieniu opona nie powinna bujać, a jak ktoś dał standardowe ciśnienie 2/2,2bara to nie dziwię mu się, że opona mu się zsuneła. Na naciągu trzeba więcej w koło dmuchnąć by było bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy odpowiednim ciśnieniu opona nie powinna bujać, a jak ktoś dał standardowe ciśnienie 2/2,2bara to nie dziwię mu się, że opona mu się zsuneła. Na naciągu trzeba więcej w koło dmuchnąć by było bezpieczniej.
Zawsze daje wiecej cisnienia niz standard z racji tego ze mam ciezki silnik z przodu VR6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba odświeżyć temat

201103021746.jpg

dzisiaj u kolegi z czaiłem taki naciąg, przygotowywuje się do wiosny jak widać, komfortu zero, zwłaszcza na jego zawiasie, auto centymetr się tylko ugina pod ciężarem, tak to beton na maksa

polo mk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie co sądzicie o oponkach Toyo Proxes R31 dobre będą do naciągu :?: nie jakiegoś tam mega ale delikatnego ;) np. 195/45R16 na felgę 8,5"

Chodzi mi o to czy ładnie,równo się rozciągną ;) na takiej feldze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinno bardzo dobrze się naciągnąć i robić szał dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie powinno bardzo dobrze się naciągnąć i robić szał dark24
dzięki,ale oponki zakupione przed Twoją odpowioedzią :) teraz się okaże w realu,ale to jeszcze troszkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam 215/45/17 na tył na 10 cali jaką dać na przód 9cali żeby koła były równej wysokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo duży problem mianowicie mam felgi 8 i 9 cali a słyszałem ze ABS bedzie mi swiecił jak zle dobiore oponki jest to prawda?interesuje mnie 205/40/18 prxzod i 225/40/18 tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo duży problem mianowicie mam felgi 8 i 9 cali a słyszałem ze ABS bedzie mi swiecił jak zle dobiore oponki jest to prawda?interesuje mnie 205/40/18 prxzod i 225/40/18 tył.

 

nie prawda, gdybyś miał syncro wtedy mogły by się pojawić problemy, ale też nie z ABSem.

Moim skromnym zdaniem, ww. konfiguracja na ww. felgach będzie wyglądać fatalnie. Pomijam już fakt że tył będzie o prawie centymetr wyższy, ale się to zupełnie nie naciągnie a chyba o tym ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności