Skocz do zawartości
bat67

Zmiana podszybia w B5 3B na podszybie z B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

podszybie po lifcie ma rowek na ten plastik który zasłania gródź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roznia sie one tym że ten od B5 FL ma rowek wlasnie na tą osłonę.

 

wystarczy umnieć czytać i wszystko wiadomo bo odpowiedz na pytanie padła znacznie wczesniej niż pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto może podać jaki jest numer tej osłony z prostokątnym zbiorniczkiem?

 

Byłem w ASO i facet powiedział, że osłona z tym numerem: 3B1 819 447 B41

to może być do samochodu z okrągłym i z prostokątnym zbiorniczkiem - powiedział, że trzeba podać numer VIN.

 

Ale to chyba jakaś lipa (jeden numer - jedna część)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, kto może podać jaki jest numer tej osłony z prostokątnym zbiorniczkiem?

 

 

3B1 819 447 B B41 prostokątny

 

3B1 819 447 B41 okrągły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge prosic o odswiezenie zdjec??(jakoś u mnie ich nie laduje i nie widze:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na tej stronie niemieckiej gdzie jest podany foto opis wymiany podszybia, znajduje się również opis wymiany filtra z 3B na 3BG.

Czy warto zrobić wymianę również tej obudowy filtra i wstawić nowy większy filtr?

Czy da to jakąś różnicę?

Jak już zacznę dłubać to bym przy okazji może wymienił, o ile to ma większy sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

na tej stronie niemieckiej gdzie jest podany foto opis wymiany podszybia, znajduje się również opis wymiany filtra z 3B na 3BG.

Czy warto zrobić wymianę również tej obudowy filtra i wstawić nowy większy filtr?

Czy da to jakąś różnicę?

Jak już zacznę dłubać to bym przy okazji może wymienił, o ile to ma większy sens :)

 

Niema sensu-odpuść sobie ten pomysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niema sensu-odpuść sobie ten pomysł
popieram, ale nie róbmy OT

 

co do podszybia to musze zacząć kompletować elementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

na tej stronie niemieckiej gdzie jest podany foto opis wymiany podszybia, znajduje się również opis wymiany filtra z 3B na 3BG.

Czy warto zrobić wymianę również tej obudowy filtra i wstawić nowy większy filtr?

Czy da to jakąś różnicę?

Jak już zacznę dłubać to bym przy okazji może wymienił, o ile to ma większy sens :)

Stara obudowa jest za wysoka. Zmieści się jeśli będzie otwarta (bez górnej częsci-pokrywy) ale może lecieć woda do środka - dlatego w nowym jest odprowadzenie w kształcie rynny.

Z uwag praktycznych:

- uszczelkę lekko rozgiąć zanim zaczniecie wbijać na siłę młotkiem bo krawędź blachy może ją rozciąć

- jeśli używane częsći to sprawdźcie uszczelkę pod obudową filtra jak jest sparciała to też może przepuszczać wodę

- do montażu należy tą poprzeczną rynienkę wyjąć, później przystawić do krawędzi szyby a zatrzaski wsunąć - sprytnie szybko i prosto, filtr też o wiele łatwie się wymienia w porównaniu z obudową podłużną

DLATEGO JA POLECAM WYMIENIĆ RÓWNIEŻ OBUDOWĘ FILTRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam paska z 97 roku i zrobilem tak moze widac na zdieciu troszke rzemiosla i sie dalo bez problemu,moze nie jest to idealnie ale lisci nie bedzie

IMAG0209.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i też planuję wymianę podszybia + montaż osłony. Uaktualnię ceny części:

podszybie 3B1 819 415 E B41 - 80 zł

Osłona 3B1 819 447 B41 - 94 zł

Klapka na akumulator 3B1 819 422 A 01C - 31 zł

Ceny w ASO w Gdyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji zapchanych odpływów,a co za tym idzie wody w aucie mojego znajomego,namówiłem go na powyższą, bardzo praktyczną modyfikację.

Jego passat to model z 1997r.

Zakupiłem cześci:

3B1 819 415 E B41 odrzutnik 79,83zł

3B1 819 447 B41 blacha zakrywająca 92,69zł

3B1 819 433 A 01C pokrywka 30,81zł

 

Po wykonaniu "brudniejszej" części roboty(udrażnianie odpływów,czyszczenie,uszczelnianie) z wielkim zapałem zabraliśmy się za montaż nowych części.

Na miejsce starego odrzutnika wody-nowy.Oczywiście obudowa filtra p/p musiała być najpierw zdemontowana.

Teraz czas przyszedł na najbardziej spektakularną część-blachę zakrywającą...no i tu PORAŻKA !Za jasną-ciasną nie pasuje otwór zbiorniczka płynu hamulcowego...(zdjęcie nr1 i 2)

Poczułem się trochę nieswojo-toż zapewniałem znajomego,że wszystko pasuje idelnie(czytając wypowiedzi na Forum).Postanowiłem,więc stanąć na wysokości zadania i wykorzystać jako-takie zdolności manualne,jakimi mnie obdarzył Najwyższy i coś z tym fantem zrobić.

Na zdjeciach nr 3 i 4 efekt koniecznej przeróbki.

 

Na koniec pytanie- jak to, więc jest z tym "pasuje idealnie"?

Nie przeczę,że niektórzy koledzy nie musieli dokonywać wyżej wspomnianej przeróbki,nawiam tylko do wyjaśnienia tej małej zagadki.

Może,powiedzmy do danego miesiąca, danego roku przeróbka jest konieczna,a od miesiąca, takiego i takiego, nie ?

130720112145.jpg

130720112143.jpg

060820112176.jpg

060820112177.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zaczynam swój projekt nad pokryciem komory silnika zaslepkami, plastikami i mam pytanie czy do silnika AHH w Passacie B5 mogę zastosować taką pokrywę na przepływomierz i filtr powietrza?(zaznaczona na czerwono.) Głównie to wszystko idzie spasować, ale czy jakieś mocowania w tym są czy na zaczepy się to montuje? jak na zaczepy to własnie czy w AHH będę miał takowe.

 

Tą zaznaczona na żółto już zamówiłem i nie mam odwrotu, jakoś dopasuję ale tych czerwonych jest multum i nie wiem jak z ta dokładnie.

05ac.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez polakpotrafi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła już obudowa upolowana za 60zł :) niedługo fotki jak to wyszło w montażu w silniku AHH

Pierwsze i drugie foto zamontowane

Trzecie foto pokazuje jaki odstęp zostaje pod pasem przednim bez dokręcania , tylko po włożeniu(nawet nie przykręcałem bo się trzyma ładnie)

Czwarte pokazuje ile wystaje jeśli nie przygniecie się trochę węża do altka

201109023661.jpg

201109023662.jpg

201109023664.jpg

201109023666.jpg

Edytowane przez polakpotrafi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ceny: (sa też tam trzy kostki które nie dotyczą zmiany podszybia)

 

dafota.3.bd91320480938r.jpg.sm&th=2439

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:37 ----------

 

[b'>bat67[/b] ;1514820]Kiedy mamy już zainstalowane podszybie demontujemy uszczelkę znajdującą się na przegrodzie komory (ta co idzie przez całą szerokość auta)

 

Po czym wpychamy nową osłonę w otwór w podszybiu, Po czym uszczelkę którą chwilę wcześniej zdemontowaliśmy zakładamy z powrotem ściskając nią blachę komory grodziowej i plastikową osłonę

 

 

Czy to oznacza, że za każdym razem chcąc zdjąć tą osłonę np. po to, żeby zmienić filtr kabinowy albo dostać się do komputera, trzeba demontować, a później nakładać tą uszczelkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to oznacza, że za każdym razem chcąc zdjąć tą osłonę np. po to, żeby zmienić filtr kabinowy albo dostać się do komputera, trzeba demontować, a później nakładać tą uszczelkę ?

Dokładnie tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak

 

Dlla użytkowników Fl-a Volkswagen również nie przewidział jakiegoś rozwiązania ? Bądź co bądź, co jakiś czas filtr trzeba zmienić, a i pewnie czasem też trochę posprzątać, bo odpływy zatkać bardzo łatwo, a coś niecoś zawsze się tam przedostanie chociażby przez kratki. Poważnie myślę nad dodaniem takiej modyfikacji, ale zastanawiam się, czy nie okaże się to lekko upierdliwe. A VW może być wszystko jedno, oni w serwisie sobie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności