Skocz do zawartości
bat67

Zmiana podszybia w B5 3B na podszybie z B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Głównym celem zabiegu było uniemożliwienie wszędobylskim liściom dostawanie się do odpływów wody, skutki zatkania takich odpływów, myślę że wszyscy znają, a jeśli nie to szeroko jest to opisane w innych działach.

 

A więc tak potrzebne nam części to:

3B1819415EB41 - Podszybie z wersji 3BG - 69,17 zł

3B1819447B41 - Blacha zakrywająca - 90,68 zł

3B1819422A01C - Pokrywa akumulatora - 28,16 zł

Zatem koszt całego zabiegu to: 188,01 zł

 

Zaczynamy od odkręcenia ramion wycieraczek, najwygodniej kluczem płaskim (13) przy zamkniętej masce, w celu zdjęcia ramion pióra muszę być uniesione i wtedy należy podważać delikatnie, u mnie ładnie zeszło bo kilka miesięcy temu ramiona były ściągane (wtedy używałem ściągacza)

 

DSC00111.jpg

Tak wygląda sprawa po zdjęciu ramion, następnie przechodzimy do zdjęcia podszybia, stojąc przed autem po prawej stronie (obok ECU) znajduje się blaszka ściskająca podszybie i karoserie auta, podobna jest na środku. Demontujemy. Kolejną sprawą jest demontaż obudowy filtra przeciwpyłkowego znajdującego się po lewej stronie (stojąc przed autem). Podszybie usuwamy od prawej strony delikatnie ciągnąc je w kierunku przodu auta i do góry. Podszybie ładnie schodzi.

DSC00112.jpg

W tym etapie należy oczyścić całą komorę która później zostanie przykryta.

I przechodzimy do montażu podszybia analogicznie do demontażu.

DSC00113.jpg

Kiedy mamy już zainstalowane podszybie demontujemy uszczelkę znajdującą się na przegrodzie komory (ta co idzie przez całą szerokość auta)

DSC00116.jpg

Po czym wpychamy nową osłonę w otwór w podszybiu, Po czym uszczelkę którą chwilę wcześniej zdemontowaliśmy zakładamy z powrotem ściskając nią blachę komory grodziowej i plastikową osłonę (potrzebny był mi do tego młotek) i zakładamy osłonę na akumulator (wkładamy w otwór i przesuwamy w prawo)

Efekt końcowy:

DSC00117.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też Ci się chciało... Tu jest opis A i nawet na forum już chyba było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum był taki opis, z błędnymi numerami części i bardzo chaotycznie napisany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są opisy ktore zawieraja kilka zestawowo numerow w zaleznosci od rodzaju zbiornika na plyn od serwa sa tez szczegulowe opisy opatrzone zdjeciami czym konkretne zbiorniki sie roznia a co za tym idzie czym roznia siue podszybia

 

wystarczy poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eldorado wiem, numer podany do okrągłego zbiornika jest z błędem... w jednym miejscu zamiast 2 jest 4 i nie ma takiej części w serwisie,

Po za tym po co szukać jak może być na dłoni podane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja dzisiaj odebralem tą osłonę i za piernika jasnego nie mogę wcisnąć uszczelki. ale widzę ze kolega młotkiem sobie pomogl to tez sprobuje moze nic nie zepsuje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bat67 te ceny to są z ASO czy jakieś zakupy na allegro?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO wychodzi taniej niz na allegro:

u mnie w Nowym Sączu:

odrzutnik: 75zł

blacha zakrywająca około 100zł

pokrywka na aku około 25zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

a trzeba wymieniać tę osłonę pod szybą (wąski plastik) w 3B, żeby dopasować tę osłonę na filtr przeciwpyłkowy, aku i kompa (duża plastikowa)?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

a trzeba wymieniać tę osłonę pod szybą (wąski plastik) w 3B, żeby dopasować tę osłonę na filtr przeciwpyłkowy, aku i kompa (duża plastikowa)?

 

Pozdr

wg opisu nie trzeba tylko trzeba ją połączyć z tym drugim plastikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke wg jakiego opisu?

Bo z tego co pisał bat67 to chyba wymieniał, ale gdzieś widziałem opis i nic o tym nie było.

Chciałbym wiedzieć czy wystarczy kupić osłonę aku (ten duży plastik) i będze wszystko pasowało?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wymienic ten plastik co jest na szybie nazywa sie to odrzutnik i kosztuje 75 zeta w ASO. roznia sie one tym że ten od B5 FL ma rowek wlasnie na tą osłonę.

musisz jeszcze kupic zasklepke na aku i gitara:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

i teraz wszystko jasne.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mogłbym prosic o napisanie co bedzie potrzebne do zmiany teog podszybia? Posiadam Passka z 98 roku i liscie, snieg i inny syf leci do srodka i zapycha odplywy. Prosilbym o napisanie nazwy czesci oraz numeru katalogowego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytać to kolega nie umie ? pierwszy post jest lista plus numery ? czy większą czcionką a trzeba :)

 

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

 

tylko musisz zweryfikować czy masz taki sam zbiornik nad serwem bo jak masz prostokątny lub w tym trzecim kształcie to inna przykrywa grodzi potrzebna czyli ta cześć za około 100 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy mogłbym prosic o napisanie co bedzie potrzebne do zmiany teog podszybia? Posiadam Passka z 98 roku i liscie, snieg i inny syf leci do srodka i zapycha odplywy. Prosilbym o napisanie nazwy czesci oraz numeru katalogowego. Pozdrawiam

 

"A więc tak potrzebne nam części to:

3B1819415EB41 - Podszybie z wersji 3BG - 69,17 zł

3B1819447B41 - Blacha zakrywająca - 90,68 zł

3B1819422A01C - Pokrywa akumulatora - 28,16 zł

Zatem koszt całego zabiegu to: 188,01 zł"

To z postu #1 :-D

 

 

 

a czytać to kolega nie umie ? pierwszy post jest lista plus numery ? czy większą czcionką a trzeba :)

 

większą i drukowanymi ;)

:lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie. W komplecie z podszybiem jest nowa obudowa filtra kabinowego? Jeśli tak to czy stary filtr pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema żadnej nowej obudowy bo poco ? ze starej jest zdejmowana pokrywa i tyle :) a pokrywą jest nowe podszybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedz ;) Czytalem w poscie..tym, nie tym..ze byly pomylone jakies tam cyferki w nr czesci takze wolalem zapytac starych wyjadaczy :P;) Jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie wlasciwie rozni podszybie z przed od po lifcie ?? trzeba to tez wymieniac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności