Skocz do zawartości
karhu

ogrzewanie postojowe webasto passat b6 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Robi się zimno, odgrzewam temat :)

Chcę dołożyć Webasto.

Silnik BMR (BMP i BMN jest tak samo)

Potrzebuję przykręcić te metalowe podwójne rurki wodne co odchodzą do Webasto.

Ile potrzeba rozebrać w Passacie, żeby je włożyć na miejsce?

Pytam doświadczonych forumowiczów... Nie wiem na ile się naszykować roboty.

Czy od dołu jestem w stanie je wcisnąć pomiędzy miską a sankami?

Czy inaczej muszę? Np. zdjąć koło, prawe nadkole i tamtędy...

Jak to u Was wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakis dobry namiar na webasto nowe ew. regenerowane z gwarancja. Potrzebuje dogrzewacz do paska 2.0 tdi CR 110KM z 2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto zamontowane ale mam problem z kodowaniem. Mój vcds nie ma podpowiedzi(wersja 15.7). Może ktoś podesłać kodowanie bcm(boertnez). Nie wiem gdzie jeszcze jest kodowanie( np climatronic?). W gateway zakodowałem pojawiło się aux heater. Mogę zrobić test pompka wody,paliwa oraz inne elementy działają .dd2629b36fe403ec57f3970c3369ddf3.jpg256575b5af0131be429ebc1ef029c1a3.jpg

Edytowane przez rafal0818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda antena od webasto w bocznej tylnej szybce w b7?

Edytowane przez rafal0818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wiecznie żywy a i u mnie problem.

Dokładnie to jeden odbiornik Telestart T91R miałem uszkodzony i ani nie dało się przypisać pilota ani nie było komunikacji z piecem (piec zgłaszał: 02245 - Connection; RF Remote Control, 004 - No Signal/Communication)

Mam drugą centralkę i ta komunikuje się z piecem ale nie mogę zarejestrować pilota T91R.

Czyli wychodziłoby, że dodatkowo pilot wadliwy...

Szukam więc po prośbie kogoś z pilotem z moich okolic. Chciałbym sprawdzić, czy uda się innego pilota do tej centralki przyuczyć...

Wtedy wyjdzie, czy muszę wymienić pilota, czy centralkę.

Ogarniam Wrocław i okolice. Ostatnio również Legnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

I ja się dołączę do wątku o Websto w dieslu 2.0 TDI.

Paska posiadam już ósmy rok. Na początku jego eksploatacji , a miał wtedy 4 lata w chłodne i zimowe dni chyba ta cała maszyneria się załączała bo po 2 minutach było ciepło w samochodzie. Od jakiegoś czasu ciepło jest w kabinie ale dopiero jak nagrzeje się silnik. Nie miałem do Webasto żadnego pilota i zdawało mi się że przy niskich temperaturach samo sie załącza. Teraz zrobiłem zdjęcie naklejki pod maską. Czy mógłby mi ktoś znający się na temacie objaśnić po obejrzeniu naklejki jakie to ustrojstwo mam w samochodzie i co zrobić żeby zaczęło działać ?

Dodam że mam climatronik ale na środkowym pokrętle nie ma przycisku webasto , jak i też w komputerze nie ma tej funkcji. webasto (1).jpg

webasto (2).jpg

Edytowane przez Japass57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się do samochodu komputerem, wybrać ten moduł dogrzewacza i sprawdzić błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeszukaniu neta dowiedziałem się że mam Webasto Thermo Top V- Disel. Znalazłem również bezpieczniki odpowiadające za dodatkowe ogrzewanie - str. lewa 36, 43,44. Spróbuje jutro tam zajrzeć.

A znacie może dobrego elektronika samochodowego z okolic Głogów, Polkowice, Lubin (Zagłębie Miedziowe), lub Szprotawa. Możecie kogoś polecić.

Edytowane przez Japass57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak wyłączyć VCDS automatyczne dogrzewanie? Wkurza mnie że za każdym uruchomieniem auta odpala się webasto. Gdzieś czytałem, że można tę funkcję wyłączyć ale teraz nie mogę znaleźć tego. Nie mam guzika ECO więc ręcznie tego nie zrobię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeszukaniu neta dowiedziałem się że mam Webasto Thermo Top V- Disel. Znalazłem również bezpieczniki odpowiadające za dodatkowe ogrzewanie - str. lewa 36, 43,44. Spróbuje jutro tam zajrzeć.

 

To jak masz drugi akumulator.

Jeżeli nie masz, to w komorze silnika w skrzynce B bezpiecznik 20A nr 21

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś wie jak wyłączyć VCDS automatyczne dogrzewanie? Wkurza mnie że za każdym uruchomieniem auta odpala się webasto. Gdzieś czytałem, że można tę funkcję wyłączyć ale teraz nie mogę znaleźć tego. Nie mam guzika ECO więc ręcznie tego nie zrobię...

 

Też chciałem kiedyś wyłączyć żeby co chwilę się nie włączało ale nie da się. Tzn. da się bezpiecznikiem itp. gdzie pewnie się błędy posypią, ja to u siebie zrobiłem inaczej, opisałem to wcześniej w tym wątku na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kolegów. To źle ze wam się silnik szybko nagrzewa? Po co wyłączać webasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przycisk OFF na panelu wylacza rowniez nagrzewnice. Szkoda zeby sie wlaczala jak mam do przejechania 100m do garazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, bo po co grzać jak nie ma przepływu powietrza?

Ale tu temat ogrzewania postojowego zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja mam webasto i ta nagrzewnica czasem doprowadza do szewskiej pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też chciałem kiedyś wyłączyć żeby co chwilę się nie włączało ale nie da się. Tzn. da się bezpiecznikiem itp. gdzie pewnie się błędy posypią, ja to u siebie zrobiłem inaczej, opisałem to wcześniej w tym wątku na poprzedniej stronie.

 

Myślałem, że może ktoś wpadł jak to inaczej rozgryźć, no cóż, w takim razie niech się załącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może przycisk ECON na klimatroniku? zazwyczaj po jego włączeniu dogrzewacz sie nie uruchamia, w touranie tak to właśnie sie wyłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macie może przycisk ECON na klimatroniku? zazwyczaj po jego włączeniu dogrzewacz sie nie uruchamia, w touranie tak to właśnie sie wyłącza

 

Nie mam przycisku ECON. Mam przycisk OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak przeszkadza to wyjmij bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam przycisku ECON. Mam przycisk OFF.

Jezeli nie masz ECON to zapewne masz AC. To powinno tak samo zadzialac. Jezeli nie chcesz aby webasto sie wlaczalo to wylacz AC.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności