Skocz do zawartości
karhu

ogrzewanie postojowe webasto passat b6 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalam takie myślenie i działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś jest w stanie napisać mi ile kosztuje rozbudowa dogrzewacza webasto w B6 (do pełnego ogrzewania postojowego)? Z tego co udało mi się dowiedzieć to trzeba dokupić pompę wody. Co z dodatkowym akumulatorem? Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka jest również w dogrzewaczu, spełnia rolę chłodzenia pieca po zgaszeniu silnika.

 

1. płytkę do pieca z obsługą grzania postojowego, lub wymiane całego pieca z Zuheizer na Standheizung (bardziej polecam)

2. możesz też dokupić telestara z pilotem

3. panel climatronika do włączania webasto "na żądanie"

 

Akumulator nie jest wymagany, można podłączyć pod główny licząc się z tym że może się rozładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie/ie odswiezam temat bo nie chce zakladac nowego. Nie wiem jak wy macie w swoich auta i czy tak ma byc czy nie, chodzi mi o to teraz jak temperatury sa okolo 0-4 stopnie zapalam auto jade okolo 1 km do sklepu, gasze auto i slysze jak jeszcze webasto dziala okolo moze minuty. Wiem ze webasto wlacza sie i pomaga dogrzac silnik ale czy po zgaszeniu silnika ma jeszcze chwile dzialac ?? Po wyjsciu ze sklepu webasto juz wylaczone, jade do domu gasze auto i znowu slysze ze webasto dziala po zgaszeniu silnika i stalem chwile kolo auta ale caly czas dzialalo. Czy tak ma byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zgaszeniu webasta pracuje pompka i wentylator aby wychłodzić i wypalić z webasto resztki paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za ekspresowa odpowiedz i za zaspokojenie mojej ciekawosci :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

webasto samoczynnie sie załacza z uruchomieniem silnika gdy temp jest poniżej 4st C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba, że na mamy wciśnięty przycisk ECON wówczas nie załącza się: 1. sprężarka klimy, 2.webasto - jako dogrzewacz oraz 3. PTC(elektryczna nagrzewnica), przycisk AC ma wpływ tylko na klimatyzację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
webasto samoczynnie sie załacza z uruchomieniem silnika gdy temp jest poniżej 4st C

Ponizej 6st C. A dokladnie jak pokazuje 5.5st C to juz alacza sie webasto. Gdzies kiedys wyczytalem, ze tak jest i u mnie na pewno tak to dziala. Innym mitem, ktory przy okazji obale, to ze webasto wlacza sie jak jest min 1/4 paliwa w zbiorniku. Bzdura. Nie wlacza sie tylko wtedy gdy zapali sie rezerwa i automatycznie w komputerze zapisuje sie blad ,,skrajnie niska ilosc paliwa" czy jakos tak w bloku ogrzewanie pomocnicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba, że na mamy wciśnięty przycisk ECON wówczas nie załącza się: 1. sprężarka klimy, 2.webasto - jako dogrzewacz oraz 3. PTC(elektryczna nagrzewnica), przycisk AC ma wpływ tylko na klimatyzację.

 

w moim przypadku nie mam takiej możliwości, nie mam przycisku ECON, chyba ze jakaś konfiguracja przycisków uruchomi ten proces

 

b7.panel.klimatyzacji.al.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja nie zdecydowałem się na zamianę panelu na nowszy model z powodu właśnie braku przycisku ECON.

 

2h6wmm8.png

 

Dzięki temu przyciskowi decydujemy o dodatkowym dogrzewaniu w zimę.

 

 

Przykład dla nagrzewnicy elektrycznej PTC Z-35

 

ECON WYŁĄCZONY (nie świeci się)

j8fvau.png

 

Nagrzewnica elektryczna działa i ciągnie na starcie ok 76A (1000W)

2hqvwuv.png

 

 

ECON WŁĄCZONY (świeci się)

azjaj7.png

 

Nagrzewnica zostaje wyłączona

np4a5c.png

 

Tak samo jest z dogrzewaczem WEBASTO po wciśnieciu ECON przechodzi w AFTER-RUN czyli chłodzenia.

2db8qo8.png

 

Oczywiście jeżeli ECON świeci zanim odpalimy auto żadne z tych trzech urządzeń(klima, webasto, ptc) nie uruchomi się, ma to znaczący wpływ jeżeli nie pokonujemy długich odcinków a np. chcemy doładować akumulator. Nie ma znaczenie jeżeli posiadamy tylko klimatyzację bez dodatkowego ogrzewania.

 

Co do kombinacji klawiszy to nie doszukałem się nigdzie żadnego info jak włączyć tryb ECON bez przycisku.

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez to samo u siebie. Mam webasto i nie chciałem żeby rano w zimne dni się włączało co dzień na 3 kilometry do pracy. Jak będzie potrzeba to sobie pilotem kliknę przez okno i wtedy będzie nagrzany. Nie mam w CC na klimatroniku przycisku ECON. Zamontowałem sobie mini przełącznik który dorzuca 1,2 kilooma do obwodu czujnika temp. zewnętrznej i auto po odpaleniu ma na liczniku np. 12 stopni. W rzeczywistości wiem że jest to 0 na zewnątrz. Przy 6 st. na wyświetlaczu było na zewnątrz koło -14. Oczywiście jak już się auto nagrzeje lub jadę w trasę to kliknę sobie guziczek i temp. na wyświetlaczu wraca do rzeczywistej (aby w myślach nie przeliczać tylko mieć na blacie co i jak). Żeby jednak mieć ciepło rano to zamontowałem sobie elektryczną nagrzewnicę z literką jak dobrze pamiętam E tą na canie ( poprawiłem luty żeby na przyszłość było ok). W B5,5 miałem też taką elektryczną i miło takie coś wspominam. Elektryczną mogę włączyć przekręcając na chwilkę ogrzewanie na max ciepło. Przekręcenie na chwilę na max zimno ją wyłącza. Jak widzę na termometrze jak ostatnio -16 to klikam pilota w domu i wchodzę do ciepłego auta. Jak jest tylko chłodno to jadę na elektrycznej. Gdybym nie miał oszukanej temperatury to po odpaleniu auta w zimie ( poniżej 5 stopni ) załączało by mi się automatycznie webasto i elektryczna nagrzewnica i nie da się tego wyłączyć wszystkiego mimo przycisków na klimatroniku. Przycisk od webasta nie świeci a webasto i tak chodzi. Mam mój mini przycisk i wszystko chodzi tak jak ja chcę. Zakładając elektryczną nagrzewnicę nie miałem już miejsca na bezpieczniki przykręcane w przedziale silnikowym i na jednej szpilce mam dwa bezpieczniki ale od małych obciążeń. Gdzieś przeczytałem że jak ma się webasto to nie zakoduje się elektrycznej, że albo to albo tamto. U mnie wszystko działa i nic się nie gryzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowałem sobie mini przełącznik który dorzuca 1,2 kilooma do obwodu czujnika temp. zewnętrznej i auto po odpaleniu ma na liczniku np. 12 stopni

 

a czy nie zmienia się też dawka rozruchu wraz ze zmianą temp, grzanie świec itp ? Może lepiej odciąć samo webasto np przez bezpiecznik u mnie nr 43.

 

 

Przycisk od webasta nie świeci a webasto i tak chodzi

 

Webasto działa wtedy w trybie AUX HEATING, jak wciskamy przycisk "natychmiastowego ogrzewania" to działa w trybie HEATING - powinno być odwrotnie ale takie działania wskazuje VCDS.

 

 

Zakładając elektryczną nagrzewnicę nie miałem już miejsca na bezpieczniki przykręcane w przedziale silnikowym i na jednej szpilce mam dwa bezpieczniki ale od małych obciążeń

 

skąd ja to znam :) ja na 1 mam 2 akumulatory

 

17ybg5.jpg

 

Gdzieś przeczytałem że jak ma się webasto to nie zakoduje się elektrycznej, że albo to albo tamto

 

W autach z webasto nie montowali elektrycznej nagrzewnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy nie zmienia się też dawka rozruchu wraz ze zmianą temp, grzanie świec itp ? Może lepiej odciąć samo webasto np przez bezpiecznik u mnie nr 43. "

 

Nie zauważyłem żadnych zmian w pracy silnika lub odpalaniu, silnik ma swoje czujniki, temp. powietrza ma w przepływce, temp wody w silniku itp. Jedynie to na klimatroniku muszę z 22 na 24 stopnie podkręcić żeby było nadal ciepło w aucie bo myśli ze jest cieplej na zewnątrz. Ogólnie to i tak przez cały czas mam ustawione na max ciepło, w tygodniu mało latam to w środku nie zdąży się sauna zrobić, oszczędzam silniczki nagrzewnicy :P jak jadę w trasie to dopiero ustawiam na te 22 lub 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przełączników można VCDS w ogrzewanie dodatkowe, adaptacji na kanale 6 zmienić wartość z 1 na 0. Wyłącza się funkcję automatycznego dogrzewania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast przełączników można VCDS w ogrzewanie dodatkowe, adaptacji na kanale 6 zmienić wartość z 1 na 0. Wyłącza się funkcję automatycznego dogrzewania.

 

No właśnie, czegoś takiego mi brakowało. Brakuje tu w dziale Webasto wszystkich kodowań adaptacji tak aby ustawić wszystko pod siebie. Wcześniej podałem link do strony Turana, tam są poszczególne kanały ale nie wszystkie, nie ma np. kanału 6 o którym pisze JARKOW . Dziękuję za podpowiedź i potrenuję, sprawdzę czy po zmianie w kanale 6 piec się załączy tylko z pilota i ustawień licznika a nie z niskiej temp. Może ma ktoś dostęp do opisów wszystkich kanałów co w którym można zmienić? Któryś kanał miał wartość 86, może była to wartość wyłączenia webasta wyrażona w stopniach celsjusza, była też na którymś kanale wartość 70pare może to temp. przejścia na połowę mocy. Dysponuje ktoś linkiem z opisem wszystkich kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis wszystkich kanałów adaptacji webasta

będę miał chwilkę to wstawię zrzut z vcds z opisem każdego kanału

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.00.jpg

 

 

Zamiast przełączników można VCDS w ogrzewanie dodatkowe, adaptacji na kanale 6 zmienić wartość z 1 na 0. Wyłącza się funkcję automatycznego dogrzewania.

 

 

 

Niestety ale ja mam u siebie ustawione 0, a z opisu wygląda, że dotyczy to tylko silników benzynowych

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.06.jpg

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin wielkie dzięki za listę Adaptacji, u siebie tez mam na kanale 6 wpisane 0, tak było i tak zostawiłem. Teraz tylko brakuje tego zrzutu z opisem każdego kanału tak jak pisałeś wcześniej i będzie gitara, bo licząc sobie opisy z listy nie koniecznie wychodzi taki sam kanał. Przykład kanał 6 który jest pokazany to 5 opis na liście. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za ruszenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin wielkie dzięki za listę Adaptacji

nie ma sprawy

 

u siebie tez mam na kanale 6 wpisane 0, tak było i tak zostawiłem

też mam 0 i tak samo nic nie ruszałem

 

Teraz tylko brakuje tego zrzutu z opisem każdego kanału tak jak pisałeś wcześniej i będzie gitara, bo licząc sobie opisy z listy nie koniecznie wychodzi taki sam kanał

 

Mam już wszystko przygotowane tylko muszę wstawić fotki na serwer. Może dziś się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja webasto

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.coding.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.00.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.01.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.03.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.05.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.06.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.07.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.10.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.11.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.12.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.13.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.14.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.15.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.16.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.17.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.18.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.19.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.20.jpg

 

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.11.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.21.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.22.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.23.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.24.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.25.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.26.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.27.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.28.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.28.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.30.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.32.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.42.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.43.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.44.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.45.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.46.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.46.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.47.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.48.jpg

 

 

 

bimbasz.com.7N0963272A.webasto.49.jpg

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności