Skocz do zawartości
adam

Mokra podłoga w b3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio w moim pasku zaczęła zalatywać woda po lewej stronie u pasazera z tyłu. Sprawdziłem w podwoziu, wszystko jak należy, żadnych dziur. Efekt występuje tylko kiedy pada deszcz, nie ma różnicy czy jedzie czy stoi w miejscu. Wiem że mam do wymiany uszczelkę szybeerdachu bo czasem zalatuje, tylko nie wiem czy to może być przyczyna ?

 

Foty:

 

 

DSC00425.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że mam do wymiany uszczelkę szybeerdachu bo czasem zalatuje

 

Raczej odpływy szyberdachu zapchane.

 

Nawet jak wymienisz uszczelkę na nową to i tak będzie ciekło, po to są odpływy. Wyczyść je - opis znajdziesz na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz czy ci nie cieknie przez tylne drzwi. Weź polej wodą drzwi i sprawdz czy nie sączy się pod tym boczkiem. Między boczkiem a drzwiami jest folia i ona odpowiada za odprowadzanie wody na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mi się lało z boczka drzwi. Zrobiłem sobie folie i wsunełem ją w wnęke w drzwiach.. Wcześniej mialem podłoge mokrą i nie wiedziałem od czego jak podłoga cała.. Teraz nawet kropli wody nie ma po wielkiej ulewie.. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej to ja, autor tematu, lecz piszę z drugiego konta. Ok dzięki za odpowiedzi, jak tylko przestanie padać, ruszam do boju :D Jak zadziała poleci pomógł dla każdego, bo wiem że dach też mam zapchany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem to samo tylko po drugiej stronie z tylu szukalem dlubalem gdzie tu moze sie woda lac i okazalo sie ze przez tylnie drzwi wpadalo prze rog gorny uszczelki w drzwiach gdyz lekko odstawala tez mnie to dziwilo ze az na podloge sie dostaje.Dopiero po zdjeciu progu i odchyleniu wykladziny zauwazylem jak leci(kumpel wylal konewke wody)na razie usztywnilem uszczelke wsuwajac twardy kawalek gumy w odplywy(w ksztalcie L) klejac mocnym klejem i silikonujac.Nawet na myjce cisnieniowej nawet kropla nie przeszla lejac bezposrednio kilka centow od drzwi w tym miejscu.Tazke zwroc na drzwi tez uwage.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... No więc rozebrałem boczek drzwi i wygląda na zdrowy. Folia cała, nie oderwana, żadnej wody wewnątrz. A podłoga dalej mokra ! I po kąpieli auta wody przybyło.

dsc00841c.th.jpg

dsc00840t.th.jpg

 

Mam jeszcze po dwóch stronach samochodu takie małe dziurki niczym nie zaślepione, czy tak powinno być ?

dsc00843ys.th.jpg

 

pawcio1987 możliwe że to jest to co mówisz, czy chodzi o to miejsce, bo u mnie faktycznie odstaje.

dsc00871p.th.jpg

dsc00869ro.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację .. pod siedzeniem pasażera jest korek(chyba odpływowy) jak na niego nacisnąłem to robiła się fontanna. Pooklejałem folia na taśmę dwustronną i mam spokój. Żeby to sprawdzić to wyjmij siedzenie pasażera i ściągnij wykładzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem w czasie ulewy i niestety kroki, które poczyniłem zdały się na marne - podłoga znowu mokra :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba wyjąć tapicerkę, fotele i niech jeden atakuje karcherem z zewnątrz a drugi w środku patrzy skąd leci. Innej rady nie ma bo będzie zgadywanie w niskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę korespondencji z pawcio1987 i jestem na półmetku :D

 

 

 

 

"No to trzeba wyjąć tapicerkę, fotele i niech jeden atakuje karcherem z zewnątrz a drugi w środku patrzy skąd leci. Innej rady nie ma bo będzie zgadywanie w niskończoność."

 

Masz rację PSZEMEK , dla pewności tak zrobię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację PSZEMEK , dla pewności tak zrobię

Ja tak właśnie w przypływie desperacji zrobiłem bo też walczyłem z mokrą podłogą ale z przodu pod nogami pasażera. Okazało się że cieknie po dmuchawie. Na podszybiu jest taki "kominek" z siatką u góry którym powietrze jest zasysane do dmuchawy nawiewu. Między nim a blachą jest uszczelka która siadła. Jak woda spływała z przedniej szyby i zbierała się tam to ciekło. Podkleiłem "kominek" na silikon i problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta twoja gąbka na drzwiach wygląda, jakby jednak puszczała wodę.

Na dole drzwi od przodu, tam gdzie jest taka ciemniejsza. Nie była wilgotna w tym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, weź wodę do butelki i przy otwartych drzwiach polej po szybie (od zewnątrz). Woda powinna spływać wewnątrz na dół i wyciekać otworkami. Jeżeli wycieka też miedzy blachą a tą gąbką pod boczkiem, to winna jest folia (pod gąbką) - przerwana lub źle założona. Najlepiej będzie jak zrobisz tak, jak mówi pszemek - trzeba sprawdzić gdzie cieknie jak się auto polewa wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie niedolegającą uszczelką drzwi. Rozebrałem i zrobiłem wszystko tak jak napisaliście.

 

Oto miejsce w którym wdziera się woda:

dsc00869ro.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest ten problem z jak narazie wilgotna podłogą ale spodziewam sie ze u mnie tez to bedzie uszczelka na górze drzwi a jak naprawiłeś tą usterkę??? u mnie to nawet widac jak myje autko to z lewej strony z tyłu mi czasem poleci woda do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tylne drzwi niedolegały górą i woda lała się na potęgę (na myjni). Ale można to ustawić na zawiasach. Przy otwartych drzwiach trzeba popuścić 2 śruby torx, które trzymają zawiasy do słupka środkowego. Wtedy można zmienić położenie drzwi, żeby bardziej dolegały do uszczelki. Ale trzeba to robić przy otwartych drzwiach, żeby móc ustalić je w danym położeniu dokręcając śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie naprawiłem, wakacje są więc zarabiam, ale w jakiś dzień ogarnę sprawę i wrzucę tutorial do tematu. Może pojutrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dorwałem się do samochodu, wyciągnąłem fotel i podwinąłem tapicere, a moim oczom ukazała się mokra gąbka :zeco

Oczywiście odrazu ją wyciągnąłem i zabrałem się do sprawdzania przecieku, oblewałem całe auto przez jakieś 10 minut, woda wdzierałą się przez niedolegającą uszczelkę tutaj

 

dsc00869ro.th.jpg

spływała uszczelką tutaj

592a4ccbf6788c4bmed.jpg

 

i zostawała pod nogami pasażera:dupablada

 

Oczywiście podkleiłem kawałek gumy między uszczelkę i blachę samochodu. Dla sprawdzenia, jeszcze raz polałem wodą karoserię i przejechałem parę razy po podwoziu, zaglądam do wnętrza, wokół tej zaślepki i pęknięcia pokazuje się woda, co prawda śladowe ilości ale jednak,

 

b10c116440e3147fmed.jpg

 

Odtłuściłem, i zajechałem silikonem dekarskim, myślę że wytrzyma.

789d722d02290095med.jpg

Oczywiście wszystko wyschło i poskładałem do końca, lecz ciągle martwi mnie to pęknięcie i zaślepka, ale narazie wody nie ma. Tymczasowo jest to chyba dobra prowizorka. Za dobry rok lub dwa fura będzie moja, to przejdzie gruntowne bitexowanie wnętrza i podwozia:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności