Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bawiłem się w pasku w dzienne, ale w audi s3 poprawialem po elektroniku ustawienie dziennych, bo probował je wlaczyc i polegl. Ano na skandynawskich palily sie postojowki przod i tyl + drl (dzienne). Na amerykanach palily sie tylko drl bez mijania, ale jak czujnik zalapal ze jest ciemno to wylaczal drl i wlaczal ksenon. Aha i byla opcja halogenow przod jako drl i moc mozna ustawic na jakies 60% i bedzie ok. Lecz to trochę nie teges jest jak sie ma w lampach dzienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu ale zawsze mnie ciągnie do rozwiązań, które nie są za bardzo zgodne z przepisami

 

choć jak przełączę na Amerykany i obniżę na 60% mocy to powinno być cool
I tak będzie to nielegalne, bo w polsce światła mijania muszą świecić się razem z pozycjami. Naprawdę lepiej sobie włączyć w amerykańskim trybie albo skandynawskim halogeny, przynajmniej mijania odpoczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak będzie to nielegalne, bo w polsce światła mijania muszą świecić się razem z pozycjami. Naprawdę lepiej sobie włączyć w amerykańskim trybie albo skandynawskim halogeny, przynajmniej mijania odpoczną.

 

zgadza się ale nie sądze, żeby policja się do mnie przyczepiła o to jak co drugi nowy Pasek jeździ z taką opcją, wczoraj widziałem nowego Superba, który też miał światła do jazdy dziennej ustawione w halogenach, pięknie to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juma luknij bardziej bo w Superbie halogen jest podwójny, tzn jest przeciwmgielny i skrętu za jednym szkłem. A dzienne są zrobione na żarówce skrętnej nie przeciwmgielnej.

Ale tak czy siak jak się da w pasku na przeciwmgielne i jakieś 60% mocy t onikt się nie czepia i nie oślepia. Nie wiem jak w ogole przeciwmgielne w dzień mogą oślepiać<lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja zastanwiam się nad taką opcją żeby ustawić przeciwmgielne jako dzienne, wsadzić jakies przydymione na niebiesko żarówki żeby świeciły w miare jasno - zwykłe żarówki ustawione na 60% mocy świecą na żółto. Ew. może by do przeciwmgielnych HIDy wsadzić ale penie światło będzie za mocne... Obecnie mam tryb skandynawski i jak rozumiem przeciwmgielnych jako dzienne w tym trybie nie ustawię?

Czy ja dobrze rozumiem - jak ustawię przeciwmgielne jako dzienne to po włączeniu świateł mijania te przeciwmgielne zgasną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/profesjonalne-swiatla-do-jazdy-dziennej-vw-audi-i1516029923.html

 

Widziałem je w zeszłą sobotę na giełdzie w Lubinie za 200 zł - jakość wykonania bez zarzutu. Dedykowane do Audi i jak twierdzi sprzedawca do VW B6. Miał tego dużo w oryginalnych pudełkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juma luknij bardziej bo w Superbie halogen jest podwójny, tzn jest przeciwmgielny i skrętu za jednym szkłem. A dzienne są zrobione na żarówce skrętnej nie przeciwmgielnej.

Ale tak czy siak jak się da w pasku na przeciwmgielne i jakieś 60% mocy t onikt się nie czepia i nie oślepia. Nie wiem jak w ogole przeciwmgielne w dzień mogą oślepiać<lol>

 

tak widziałem, że w Superbie jest to podzielone ale w Octavi chyba już nie, a też widziałem taką na samych halogenach jako dzienne. myślę, że jak dam na 60% to nikt się nie będzie czepiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się ale nie sądze, żeby policja się do mnie przyczepiła o to jak co drugi nowy Pasek jeździ z taką opcją, wczoraj widziałem nowego Superba, który też miał światła do jazdy dziennej ustawione w halogenach, pięknie to wygląd

Superb ma prawdziwe dzienne. Tak czy siak sporo osób jeździ na "nielegalnych dziennych zrobionych z halogena" i nikt się nie czepia.

 

edit:

W octavi po FL zresztą też są podzielone.

http://www.autogaleria.pl/fotografie/index_test.php?id=20892&test=307

Na tym zdjęciu świeci się akurat halogen, ale dzienne masz obok.

 

Najlepsze jest to co ma octa scout lub nowa fabia rs, czyli dzienne ledowe w miejscu halogenów. Do paska podejdzie, tylko nie wiem jak w mocowaniami.

http://www.autogaleria.pl/fotografie/index_test.php?id=39250&test=534

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a ja zastanwiam się nad taką opcją żeby ustawić przeciwmgielne jako dzienne, wsadzić jakies przydymione na niebiesko żarówki żeby świeciły w miare jasno - zwykłe żarówki ustawione na 60% mocy świecą na żółto. Ew. może by do przeciwmgielnych HIDy wsadzić ale penie światło będzie za mocne... Obecnie mam tryb skandynawski i jak rozumiem przeciwmgielnych jako dzienne w tym trybie nie ustawię?

Czy ja dobrze rozumiem - jak ustawię przeciwmgielne jako dzienne to po włączeniu świateł mijania te przeciwmgielne zgasną?

Tak po włączeniu mijania przeciwmgielne gasną.Mam tak ustawione u siebie.Kodowanie tryb amerykański.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/profesjonalne-swia...516029923.html

 

Widziałem je w zeszłą sobotę na giełdzie w Lubinie za 200 zł - jakość wykonania bez zarzutu. Dedykowane do Audi i jak twierdzi sprzedawca do VW B6. Miał tego dużo w oryginalnych pudełkach.

 

Ja zamierzam takie sobie zapodać. Niestety ze względów finansowych muszę zrezygnować z Dectine Module Lite...

Kulku sprzedawców ma takie na allegro. Pytałem w serwisie, czy mi zamontują - chcą stówkę ... tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak po włączeniu mijania przeciwmgielne gasną.Mam tak ustawione u siebie.Kodowanie tryb amerykański.

Przy takim ustawieniu recznie trzeba przełączyć światła czy czujnik załączy mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobic żeby załączajac przednie halogeny świeciły się same halogeny bez postojówek??

chciałbym ich używac do jazdy dziennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączasz tryb amerykański, realizowany poprzez przeciwmgłowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz napisać jak to zrobić? bo nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a możesz napisać jak to zrobić? bo nie mam pojecia

 

 

Tu masz wszystko- super opis- wątek #45

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=86205&highlight=Prosz%EA+masz+instrukcje+jak+w%B3%B1czy%E6&page=3

Edytowane przez pwrlax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takim ustawieniu recznie trzeba przełączyć światła czy czujnik załączy mijania?
Czujnik załącza mijania.Przełącznik w pozycji zero-świecą tylko przeciwmgielne.Przełącznik w pozycji automat-jest widno świeca przeciwmgielne(i nic więcej),robi się ciemniej zapalają się światła mijania,podświetlenie zegarów,tylne lampy i podświetlenie tablic rejestracyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzypek1975 bardzo dziękuję, właśnie o taką odpowiedz mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzypek1975 bardzo dziękuję, właśnie o taką odpowiedz mi chodziło
Kliknij pomógł - było by miło

 

Edit by tony_w: Reg. 2.7 :nono

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - ustawi mi to ktoś we Wro (odpłatnie oczywiście) - nie mam kabla nie mam softu, nie mam czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę - ustawi mi to ktoś we Wro (odpłatnie oczywiście) - nie mam kabla nie mam softu, nie mam czasu

 

Ty lepiej wpadnij na spot Dolnośląski,to pomyślimy :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności