Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam założone zwykłe ledy za 150 zł. kiedy wkładam kluczyk to się zapalają jak przełączę na mijania to gasną ale jak przełączę wieczorem na mijania to ledy nie gasną tylko przygasają tak jakby przełączały się na światła pozycyjne .Związku z tym mam pytanie czy coś takiego jest zgodne z naszymi przepisami ,dodam że ledy mają homologację i podłączyłem je zgodnie z instrukcją i nie kombinowałem nic w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kroll, przepisow nie znam na tyle ale skoro ciezarowki maja po 200 lampek z przodu i z tym jezdza, to Twoje 12 ledow to pikus.

 

pytanie: czy sa dostepne ledy do jazdy dziennej ale w kolorze zwyklym bialym? tzn np audi wypuszczajac wersje z xenonem, ledy dawalo wlasnie gtakie jak xenon, a wersje bez wyposazone byly w cieplo biale ledy, i takie wlasnie bym chcial. bo zwykle mijania pasuja do niebieskich ledow jak kij do d@@@.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980 a czy audi bez ksenonow nie ma czasem żarówek zamiast led`ow

w insigni jest chyba tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest dokładnie tak jak trix pisze. Audi bez ksenonu ma zwykłe żarówki do jazdy dziennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie chce mi sie wierzyc ze to zwyxkle zarowki... no audi i insignia maja wlasnie biale lampy (tfl) jak nie maja xenonow ale bylem przekonany ze to ledy, bo w ciagu dnia sa super widoczne. bede musial kiedys bezczelnie podejsc do ktoregos i sprawdzic z bliska, bo jakie tam moga byc zarowki? na pewno nie h4 czy h7. pasuje mi tylko led;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się na allegro światła dzienne montowane w kartki razem z halogenami.

http://allegro.pl/swiatla-led-drl-dzienne-vw-passat-b6-sz-n-jafra-i1561120035.html

Jak dla mnie to cena jest chyba z kosmosu - mocno musiałbym się zastanowić nad połową tej ceny. Za tyle to już bym wolał kupić całe lampy z wbudowanymi LEDami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 939,00 zł rzeczywiście KOSMOS, ale jeden chętny już jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację - jak przetestujesz czy pasuje to daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam - u mnie są bardzo mocne postojówki (w lampie od strony grilla) - kilka razy zapomniałem włączyć mijania mijałem patrole miśków i nic. Teraz notorycznie zapominam. Czekam na bardziej przystępne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak jeżdze wymieniłem org.na halogen cool blue Osrama w5w i fajne swiecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jakim cudem ja mam halogeny a nie dam rady ich włączyć? na przełączniku mam tylko jeden stopień do wyciągnięcia i świecą tylko z tyłu...ktoś wymienił przełącznik? czy wgle nie ma instalacji do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kiszka wolałbym coś takiego http://allegro.pl/nowe-halogeny-led-...561490496.html nie wiadomo tylko jak mocowanie. Przestawić na tryb amerykański przez przeciwmgielne i święty spokój.

 

Dostałem odpowiedź w sprawie mocowania. Cena + efekt końcowy skłaniają mnie do tego rozwiązania :)

 

"Do Passata b6 nie ma żadnego problemu.Sam zamontowałem w swoim.Świecą jak halogeny,a ponadto może ich Pan używać do jazdy dziennej.Producentem jest Hella.Wtyczki 3 pinowe."

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi ledami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem zdjęcia mocowania tych świateł od Skody i halogenów i różnią się. Pytanie tylko czy będzie można je bez problemu przykręcić, czy są odpowiednie miejsca.

Nie chciałbym później ciąć, sztukować żeby to poskładać.

 

Ale opcja jak dla mnie najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem cały ten wątek i drugi "Światła do jazdy dziennej DRL" i dochodzę do wniosku że najlepszym rozwiązaniem (bez cięcia, klejenia i dziwnego kombinowania) byłoby przekodowanie świateł na tryb amerykański (obecnie mam skandynawski) i włączenie przeciwmgielnych jako dziennych.

 

I tutaj widzę 2 rozwiązania do przyjęcia dla mnie:

 

- standardowe przeciwmgielne wraz z obniżeniem ich mocy na ok 70% i zmianą żarówek na jakieś jasne (powiedzmy a'la xenon) po to żeby nie świeciły na pomarańczowo przy obniżonej mocy

 

- lub wymiana halogenów na światła DRL z ledami (tylko na które bo te od Fabii chyba średnio pasują - chodzi o mocowania).

 

W każdym z powyższych przypadków po ustawieniu przełącznika na auto w dzień powinny się świecić halogeny jako dzienne od razu po uruchomieniu zapłonu a gdy zrobi się ciemniej lub wieczór czujnik zmierzchu powinien przełączyk halogeny na światła mijania - i tu pytanie do kolegów którzy ogarniają temat - mam rację czy gdzieś coś zgubiłem po drodze?

Jeżeli mam rację to szukam kogoś z Warszawy lub okolic kto ma sprzęt i umie to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie. LED od skody podłaczony zamiast halogena wywali Ci bład przepalonej zarówki, bo aktualnie z tym walcze,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności