Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

Mi z kolei chodzi o to, że nie chcę tego typu lamp montować u siebie, czyli takich które wyglądają na halogeny.

 

A jakie masz reflektory? ksenon czy H7?

Jeśli H7 to nie wiem czy jest sens bawić się w diody, tym bardziej że będą one w miejscu "prawie tam gdzie przeciwmgłowe". W swoim też nie chciałem mieć przeciwmgłowych jako dzienne, wiec zrobiłem ameryke na 60% mocy na głównych reflektorach i jest najidealniej z wyglądu, i prawie idealnie wg prawa.

Jak ksenon - to już pewnie inna bajka, nie mam wiedzy wystarczającej jak się z tym źródłem światła obchodzić, ale pewnie bym przeanalizował przeciwmgłowe jako dzienne lub wymiana przeciwmgłowych na dzienne w tym samym miejscu - dla zgodności z prawem.

Wg mnie diody dzienne to tylko te w reflektorach głównych, bo reszta nie podchodzi mi wcale z wyglądu i sposobu zamocowania. Po prostunie wg mnie nie pasują do passata. A takich brak na rynku.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampy na H7.

Nie posiadam w tej chwili świateł przeciwmgłowych. Mi osobiście podobają się diody, ale takie, które wyglądają porządnie. To oczywiście pojęcie względne, subiektywna ocena.

Michał2008 podał link do tych, o których ja myślę. Na dole jest zdjęcie zamontowanych już na aucie.

Fakt, że są zaraz koło przeciwmgłowych, dlatego właśnie chciałbym znaleźć takie światła do jazdy dziennej w kratce bez otworów na halogeny.

A przyciemnienie świateł mijania to ciekawy pomysł. Nie myślałem, że to możliwe w "zwykłych" lampach. Wydawało mi się, że w ksenonach możliwe jest to tylko.

Pewnie trzeba namieszać w sofcie?

I tak, jak mówisz "prawie idealnie wg prawa - mój koleś dostał pouczenie za "zbyt słabe żarówki"... Oczywiście, jak będą chcieli, to znajdą powód żeby się przyczepić. Także w sumie chyba nie trzeba patrzeć na takie przypadki. Możesz wrzucić zdjęcie, ciekawy jestem, jak to wygląda.

 

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 14:07 ----------

 

Bardzo ciekawa propozycja szczególnie dla tych, którzy mają bixenony

Dlaczego szczególnie dla tych, którzy mają bixenony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam lampy na H7.

 

Pewnie trzeba namieszać w sofcie?

I tak, jak mówisz "prawie idealnie wg prawa - mój koleś dostał pouczenie za "zbyt słabe żarówki"... Oczywiście, jak będą chcieli, to znajdą powód żeby się przyczepić. Także w sumie chyba nie trzeba patrzeć na takie przypadki. Możesz wrzucić zdjęcie, ciekawy jestem, jak to wygląda.

 

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 14:07 ----------

 

Dlaczego szczególnie dla tych, którzy mają bixenony??

 

biksenonu prawdopodobnie nie da się ograniczyć napięciowo, jak zwykłą żarówkę - właśnie na tym nie do końca się znam. Co do softu - chyba 2 ptaszki do odhaczenia. mówisz że za zbyt słabe żarówki - ja mam na 60%, więc tak na chłopski rozum 55Wx60%=33W - więcej niż wymaga prawo (chyba 21W). zawsze możesz dać więcej, lub mniej - ktoś pisał że ma ustawione 30% - wg mnie trochę za mało. niezgodność z prawem polega na tym, że reflektory nie mają homologacji na dzienne (RL) i powinny się świecić z pozostałymi, np pozycyjne, tablica rejestracyjna. Jednak prawo dopuszcza nie świecenie się świateł pozycyjnych, ale ze światłami dziennymi z przodu - o ile nic nie pomyliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego szczególnie dla tych, którzy mają bixenony??

Chodziło mi tylko o to, że w opisie aukcji jest zaznaczone for cars with Xenon a nie byłem pewien czy pod xenony ten zestaw Plug&Play podejdzie ;) A z drugiej strony dla posiadaczy aut z ori bixenonami jest to duża oszczędność, bo lepiej wymienić zwykłą żarówkę, która jest tania w porównaniu z żarnikiem ;) oczywiście drugą kwestią jest pobór energii… Kończąc swoją wypowiedz oczywiście zestawy świateł do jazdy dziennej można stosować w samochodach ze zwykłymi lampami jak z xenonami nie ma to różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi tylko o to, że w opisie aukcji jest zaznaczone for cars with Xenon a nie byłem pewien czy pod xenony ten zestaw Plug&Play podejdzie

Rozumiem, myślałem, że chodzi o jakieś komplikacje w podłączeniu.

Na tej stronie niemieckiej sa dokładnie 4 typy kratek z ledami. Dwie dla aut z bixenonami (dymione i zwykłe) i to samo dla aut z normalnymi lampami.

Myślę, że nie powinno być problemu z podłączeniem do tych pierwszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie o tym cały czas piszę :))))

Takie rozwiązanie w wersji Plug&Play byłoby najfajniejsze i moim zdaniem wyglądałoby najlepiej (w sensie lepiej od kratek z halogenami).

Czyli w miejsce tych zaślepek obok kierunkowskazów trzeba by zainstalować coś takiego http://allegro.pl/lampy-dzienne-z-homologacja-rl-vw-audi-i1439060825.html w wersji Plug&Play i rozwiązanie dla mnie super.

Widział ktoś gdziś taki zestaw??? Biorę od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie się doczytałem Domely, że to jest samoróbka z ledów philipsa daylight 8.

Tu jest link gdzie są zdjęcia jak to zrobić : http://www.motor-talk.de/bilder/meine-led-tfl-philips-daylight-8-g33307419/dsc02199-i203720425.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale nie będe robił sam. Po pierwsze samoróby nie wyglądają jak oryginały a po drugie ja nie lubię się bawić. Jak będzie taki zestaw gotowy to chętnie kupię.

 

Czyli wg mnie najlepsze rozwiązanie to coś takiego:

http://moto.allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-28led-black-modul-homolo-i1433244514.html

w wersji Plug&Play ale niestety nigdzie takiego nie znalazłem.

Edytowane przez Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te pojedyncze diody są krzywo włożone na 3 zdjęciu. Żenada. Rozumiem jakby to do trabanta montowali. Chyba, że to na razie jest przymiarka i poglądowo porobił fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie to wygląda, ciekawe kto pierwszy z forum to zdziała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie zestawy do zamontowania w listwie obok kierunku ;) Powoli zaczynam badać teren :) :) :)

 

33595430.jpg

 

42444798.jpg

 

33798082.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał2008
gdzie to można kupić oblukac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie to można kupić oblukac ?

Żebym to wiedział to byłbym szczęśliwy ;) szukam różnych motywów po forach niemiecki i znajduje takie kwiatki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądać zaczyna coraz lepiej, faktycznie te ledy obok kierunków nieźle wyglądają!

 

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

 

są takie zestawy do zamontowania w listwie obok kierunku powoli zaczynam badać teren

 

dla mnie jeden zestaw poproszę :)

 

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

 

A mówili w szkole ucz się niemieckiego...

 

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

 

http://cgi.ebay.de/DayLine-Scheinwerfer-schwarz-VW-Passat-3C-ab-2005-/200432536116?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2eaab5ca34

 

Tutaj mają też lampy. Ktoś przetłumaczy czy to się nada? Z translatorem średnio poszło... Wygląda na to, że te są LEDami do jazdy dziennej - i niewiele droższe od zestawu: kratka + halogen + LEDy, które znalazł kwitecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prymas jesli tego typu szukasz to proszę :fajny

 

http://allegro.pl/lampy-przod-vw-passat-b6-3c-05-10-daylight-black-i1425741574.html

 

to dla przykladu na allegro jest tego sporo

 

edit

Michał2008 racja zły link skopiowałem, już poprawione :)

Edytowane przez trix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prymas jesli tego typu szukasz to proszę

Te są akurat do passka B5 ;)

Tutaj mają też lampy. Ktoś przetłumaczy czy to się nada?

Zazwyczaj jest to tylko bajer, jest to lampa z paskiem led który symuluje światła pozycyjne i nie ma homologacji świateł dziennych... np.:

http://allegro.pl/reflektory-nowe-vw-passat-b6-3c-2005-dayline-wwa-i1431216557.html

http://allegro.pl/reflektory-nowe-vw-passat-b6-3c-2005-dayline-wwa-i1431216557.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są takie zestawy do zamontowania w listwie obok kierunku Powoli zaczynam badać teren

Fajnie to wygląda, jestem tylko ciekaw jak jest wtedy z widocznością kierunkowskazu. Byłoby super jak jest w Audi, że przy włączonym kierunkowskazie przygasa jedna lampa. Optycznie to chyba najlepsze rozwiazanie z tych ledowych, przynajmniej jak dla mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prymas jesli tego typu szukasz to proszę

 

Wiem, że są na allegro, kilka postów wcześniej to właśnie ja o nich pisałem.

I nawet kontaktowałem się ze sprzedawcą, który mnie poinformował, że to są tylko ledy zastępujące pozycyjne. Trzeba je samemu włączyć, właśnie jako pozycyjne, ale wtedy wszystkie światła z tyłu też się włączają.

Wkleiłem ten link z niemieckiej strony, bo myślałem, że to może jakiś inny model. Niestety mój niemiecki jest na podstawowym poziomie, a translator średnio sobie poradził więc zapytałem, czy może jest szansa, że te sie zachowują właściwie - znaczy tak, jak powinny ledy do jazdy dziennej.

 

---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 08:37 ----------

 

Fajnie to wygląda, jestem tylko ciekaw jak jest wtedy z widocznością kierunkowskazu. Byłoby super jak jest w Audi, że przy włączonym kierunkowskazie przygasa jedna lampa. Optycznie to chyba najlepsze rozwiazanie z tych ledowych, przynajmniej jak dla mnie

 

Popieram przedmówcę :) najlepsze rozwiązanie. Kierunek jest trochę z boku, także powinno być ok... Mam nadzieję, bo czekam z niecierpliwością aż ktoś znajdzie je do kupienia...

Nawet będę skłonny zdjąć zderzak, żeby je zamontować, a jeszcze mam nie ruszane śruby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności