Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

Moj sasiad ma B6 i ma diody, wbudowane w kratke i siweca calkiem niezle. Jak wroci z roboty pod koniec miesiaca, to sie go zapytam skad to wytrzasnal.

Poki co:

Oryginale LEDy (do jazdy dziennej) od Audi - tu za 206€ (w Audi - 265€)

http://cgi.ebay.de/AUDI-S6-V10-LED-TFL-TAGFAHRLEUCHTEN-PASSAT-3B-3BG-3C-/360214203081?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item53de708ac9

 

oraz zamiennik za 65€, ale wyglada bardzo ciekawie (chyba nawet moj sasiad takie ma).

http://cgi.ebay.de/LED-Tagfahrlicht-VW-Passat-3C-50-Dimmfunktion-ECE-R87-/230457731341?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item35a859e90d

 

Chcialbym zpobaczyc je na zywo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy ktoś z Was zdejmował zaślepki przy kierunkowskazach?

Coś mi się wydaje, że zanim zdecydowałem się zamontować DRL to sprawdzałem czy da radę to zrobić w miejsce zaślepki obok kierunków i o ile mnie pamięć nie myli to pod spodem jest stal (może nie na całej powierzchni zaślepki) i bez użycia "ciężkie sprzętu" montaż takich DRL obok kierunków nie wyjdzie - chyba, że te DRL'y są bardzo płytkie. Żeby to sprawdzić nie trzeba ściągać zderzaka. Taka uwaga żeby ktoś nie wpakował się na minę.

 

Jeszcze jedna sprawa- parę postów wcześniej była dyskusja o zmniejszeniu jasności świecenia DRL i zastosowaniu ich jako RL (pozycyjne) - taką opcję mają DRL od Helli...ale zgodnie z prawem nie można tego wykorzystać - wyłożył mi to diagnosta podczas przeglądu. Zgodnie z prawem pozycyjne mają być 2 przednie a nie 4 przednie. Jeżeli wyjmiemy żarówki pozycyjnych/postojowych z reflektorów głównych żeby świeciły tylko dodatkowe RL to jest również źle bo reflektory główne homologowane były z tymi żarówkami które wyjeliśmy. Inna rzecz czy policja jest przygotowana do prowadzenia tak "złożonego" wywodu podczas kontroli...diagnosta podczas przeglądu tak.

Edytowane przez jacczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga... Najgorsze jest to, że nigdy nie wiadomo na jakiego "milicjanta" się trafi i można się ciężko zdziwić... Dlatego trzeba uważać, bo po co później walczyć z niepotrzebnymi problemami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli ktoś jest ciągle zainteresowany tymi ledami : https://www.dectane.de/product_info.php?info=p54092_modulite-tagfahrlicht-vw-passat-3c-05--mit-nsw-smoke.html

 

Znalazłem namiar na osobę, która może to sprowadzić, wystawia faktury, postara się o rabaty dla większej ilości osób pod warunkiem, że towar się pojawi na magazynie w Niemczech :)

 

Mamy śledzić i oczekiwać na "zieloną lampkę".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godne uwagi - ja się mocno zastanawiam.

Nie ukrywam, że zależeć będzie od ceny ostatecznej i kosztów dostawy.

200 euro to sporo kasy, także gdyby to wszystko było można zamknąć w tej cenie to nie wykluczam na wiosnę...

Czy ten "ktoś" to jakaś firma? Zakup przez allegro, czy bezpośrednio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

 

http://venom24.pl/

 

Cytuję: "Na pewno cena taka jak ze strony albo niższa, wystawiamy FV. Tak, jak najbardziej przewidziane są rabaty przy większych zakupach, proszę kontrolować avability na stronie dectane."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby zaoferowali coś do zainstalowania obok kierunkowskazów to byłoby git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo.

 

Koleżko!! Bardzo zajefajnie :) cieszę się, że się komuś udało znaleźć możliwość taką...

Bardzo jestem wdzięczny. Jak ich znalazleś?

Masz z nimi bezpośredni kontakt, czy będą to mieli w ogólnej ofercie?

Gdyby zamawiało kilka osób, byłaby przesyłka na jeden adres, czy na każdego osobno? Chodzi mi o tą zniżkę, jak zapatrują się na takie zamówienia, musi jedna osoba zamówić?

Sprawdzałeś bardziej szczegółowo, czy tylko z grubsza na razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie dogrywałem szczegółów, bo podobno brak na magazynie w Niemczech.

 

Mam już kolejną firmę (www.best-performance.pl). Cena 849 zł, twierdzą, że mają na stanie. Czekam na info o ewentualnych rabatach, ale na razie widzę, że jesteśmy tylko we dwójkę, więc za wiele nie da się ugrać :)

 

Oprócz tego kolejny namiar na gościa, który jedzie do Niemiec w pon/wt i oferuje zatelefonować bezpośrednio z hurtowni Dectane, gdzie będzie odbierał towar.

 

Zatem trochę się tego uzbierało.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez baster_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena 849 zł, twierdzą, że mają na stanie. Czekam na info o ewentualnych rabatach, ale na razie widzę, że jesteśmy tylko we dwójkę, więc za wiele nie da się ugrać

 

Nic dziwnego, że jest nas póki co dwóch... Cena ok. 800 zł za światła do jazdy dziennej to kupa siana, jak by nie patrzeć... Ja dodatkowo będę musial zamontować halogeny, bo nie mam, a te kratki są przygotowane do halogenów właśnie.

Rabat pewnie nie będzie duży.. może 50zł... Ale myślę, że warto spróbować, bo wyglądają profesjonalnie i montaż powinien być bardzo prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu masz kolego juz z halogenami, prosze bardzo:

http://cgi.ebay.de/VW-PASSAT-3C-LED-TAGFAHRLICHt-INKL-NEBELSCHEINWERFER-/320652038386?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item4aa859d0f2

 

Pozdro

Edytowane przez snajper0001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie sądzicie ze 800zł to jest zdecydowana przesada jak za takie światła???

Za połowę tej ceny bym sie musiał mocno zastanowić tym bardziej że to prawdopodobnie też jakaś chińszczyzna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu nie chce sie czytac, albo nie zalezy mu na kasie, niech kupuje, ale powtarzam - oryginalne LEDy TFL od Audi/VW kosztuja w ASO 265 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snajper0001 - te kratki juz omawialismy wczesniej. jest to jakas opcja,ale jak dla mnie to trochę źle się prezentują... Te, o których tu rozmawiamy są jak na razie moim zdaniem najlepsze,najlepiej wykonane,najlepiej się prezentują. Ja sie raczej na nie zdecyduję,bo są co prawda drogie,ale za jakość się płaci... Wszystko kwestia tego, kto co chce i na co go stać. Ja uważam, że drogo, ale mimo to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal1980

 

Zrobię to bez ingerencji w zderzak(kratkę)? Nie wydaje mi się, a to dla mnie ważne. Poza tym mam halogeny.

Fajnie to wygląda na fotce, chciałbym zobaczyć na żywo żeby ocenić spasowanie.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez baster_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, każde inne światła (mam na myśli takie niwersalne "listwy") trzeba montować we wcześniej przygotowanych wnękach, co z kolei wiąże się z przeróbkami. A z tym, to już różniej wychodzi. Widziałem już na początku tego tematu samodzielny montaż i nie zawsze wyglądało to z bliska tak, jak powinno, sami autorzy tych "prac" to przyznawali.

A już na bank kosztuje to dużo pracy i to precyzyjnej pracy, delikatnego dopasowania wycinanych otworów.

Te kratki z otworami na halogeny to tylko proste zamontowanie i podłączenie przewodów... trzeba się mocno nawyginać żeby coś spieprzyć...

A jak już mówiłem jakość kosztuje... niestety wygodnictwo też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a nie sądzicie ze 800zł to jest zdecydowana przesada jak za takie światła???

Za połowę tej ceny bym sie musiał mocno zastanowić tym bardziej że to prawdopodobnie też jakaś chińszczyzna...

Nie musisz przeciez przerabiac. Ja uwazam ze 200tys za nowe auto to przesada. Nie chcesz - nie kupuj. Częsci audi mają to do siebie ze są w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić bardziej się opłaci raz czy dwa wymienić palniki xenon niż kupić w tej cenie światła dzienne i jeszcze doliczyć ew robociznę, jeśli ktoś sam sobie tego nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymiana zwykłych świateł na xenony ile kosztuje? A dzienne fajnie wyglądają jednak, nie ma to tamto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności