Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepsza opcja na dzień dzisiejszy.

[ame]

[/ame] - pokazany montaż na A3.

 

Może przy większym zamówieniu cena była by bardziej dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej po gwarancji zakladac takie magiki, choc mam juz taki zestaw na japonczyku i od 3 lat dziala bez zarzutu mimo ze sam montowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż wydaje się śmiesznie prosty... A ja kiedyś pytałem w ASO w Szczecinie, czy montują światła do jazdy dziennej, to powiedzieli mi, że nie bawią się w takie rzeczy, bo to skomplikowane jest i w ogóle podłączenie tego to masakra jakaś...

Nie widziałem opcji do zakupu ze miejsca na halogeny, ja nie posiadam halogenów.

I właśnie tutaj mam pytanko, czy ktoś może mi powiedzieć ile będzie mnie kosztowało zamontowanie halogenów?

Jeżeli już bym się zdecydował na te światła, to od razu strzelił bym sobie halogeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 halogeny to 200,- 2 kratki to 100,- przełącznik też 100,-

Gorzej z podłączeniem tego tak jak robi fabryka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda zachęcająco... Koszt nie jest taki znowu odrzucający, ale jak słyszę, że będzie problem z podłączeniem, to wszystkiego się odechciewa. Nie jestem na tyle gramotny z elektroniki/elektryki samochodowej żebym mógł to zrobić sam, a już widzę te jęczenia mechaników i "problemy z podłączeniem, dlatego to musi kosztować"...

 

Jeżeli chodzi o światła do jazdy dziennej do Paska, to gdyby ktoś nie chciał ładować 200 eurasów w tą opcję z kratkami, to znalazłem coś takiego, co może działać całkiem dobrze

 

http://moto.allegro.pl/profesjonalne-swiatla-do-jazdy-dziennej-passat-i1345152437.html

 

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

 

Powiększałem zdjęcie już zamontowanych, wygląda na to, że da się to zrobić dość profesjonalnie, a i kierunek diod wydaje się odpowiedni, czyli wszystkie skierowane są na wprost, nie świecą na boki.

Dopasowanie do obrysu auta chyba jest właściwe. No i kosztuje połowę tego, co zestaw z Reichu z kratkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 halogeny to 200,- 2 kratki to 100,- przełącznik też 100,-

Gorzej z podłączeniem tego tak jak robi fabryka...

 

Czy ktoś w ogóle wykonywał taki montaż? Na ile trzeba się szykować za zamontowanie? Grubo kroją za taką zabawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem bardziej szczegółowe informacje od sprzedawcy.

Niestety LEDy w tych lampach nie są światłami to jazdy dziennej. Okazuje się, że zastępują tylko postojówki, także bardziej gadżet tuningowy...

Być może jest możliwość zamontowania ich i używania jako dziennych - trzeba by było potwierdzić na milicji

 

---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

 

http://allegro.pl/lampy-przednie-vw-...386447508.html

 

Mówię o tych lampach - cytat mi się nie podłączył

 

Moim zdaniem te lampy z linka na YouTube wyglądają ewidentnie jak świała dzienne a nie postojówki. Dla mnie właśnie postojówek tam brak. Ziekawe czy te z allegro takie własnie są (a na to wygląda) czy może mają słabe diody i rzeczywiście sa tylko światłami postojowymi. Nadal najbardziej podobają mi sie właśnie te lampy i kupiłbym je gdyby były do jazdy dziennej.

Po bożemu powinno być tak że LEDy powinny być światłami dziennymi i przygasać o połowę po włączeniu świateł mijania i pełnić rolę postojówek.

Trzeba by sie dopytać jak jest w rzeczywistości.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dokładnie sprzedawcę tych lamp, bo napaliłem się na nie i byłem skłonny sobie je zapodać. Niestety ewidentnie, podkreślając dużymi literami, stwierdził, że nie są to światła do jazdy dziennej. Nie przygasają po zapaleniu świateł mijania, nie przygasają.

Dodatkowo nie uruchamiają się same, ale trzeba włączyć postojówki, przód i tył wtedy świecą.

Film z YouTube najprawdopodobniej jest z USA. Potem zacząłem szukać takich lamp na Allegro.

W każdym razie mój entuzjazm opadł po kilku mailach od sprzedawcy.

Być może ktoś znajdzie więcej informacji, bądź znajdzie inne lampy właśnie ze światłami do jazdy dziennej. Bardzo proszę o informacje.

Póki co, skłaniam się do opcji kratek z LEDami za 199 euro... Filmik pokazuje, że wymiana jest śmiesznie prosta.

W moim przypadku będzie trzeba zamontować halogeny, bo nie widziałem wersji bez otworu na przeciwmgielne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem te lampy z linka na YouTube wyglądają ewidentnie jak świała dzienne a nie postojówki. Dla mnie właśnie postojówek tam brak. Ziekawe czy te z allegro takie własnie są (a na to wygląda) czy może mają słabe diody i rzeczywiście sa tylko światłami postojowymi. Nadal najbardziej podobają mi sie właśnie te lampy i kupiłbym je gdyby były do jazdy dziennej.

Po bożemu powinno być tak że LEDy powinny być światłami dziennymi i przygasać o połowę po włączeniu świateł mijania i pełnić rolę postojówek.

Trzeba by sie dopytać jak jest w rzeczywistości.

 

Pozdr

Po bożemu powinno być tak że LEDy powinny być światłami dziennymi i przygasać o połowę po włączeniu świateł mijania i pełnić rolę postojówek.

ale tylko przy lampach fabrycznych z LEDami. jak sa dokładane swiatla do jazdy dziennej to musza zgasnac po wlaczeniu swiatel mijania, nie moga sie palic przygaszone.Mogą za to zabrac dowod rejestracyjny(w Polsce oczywiscie malo prawdopodobne) W fabrycznych po prostu przygaszone LEDy dzienne pełnia role swiateł postojowych,nie ma osobnych zarówek do tego, i taka lampa ma homologacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widziałem wersji bez otworu na przeciwmgielne

 

A właśnie, że są i takie... ;)

Wtedy ledy są szersze, na całą kratkę.

Było gdzieś w wątku o światłach dziennych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tylko przy lampach fabrycznych z LEDami. jak sa dokładane swiatla do jazdy dziennej to musza zgasnac po wlaczeniu swiatel mijania, nie moga sie palic przygaszone.Mogą za to zabrac dowod rejestracyjny

Są przecież i świtała dzienne ledowe (dokładane), które przygasają i pełnią rolę pozycyjnych. Jest tylko wymóg, że musi być odpowiednia homologacja (tzn. A dla świateł pozycyjny) i nie mogą się świecić fabryczne "postojówki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, że są i takie...

Wtedy ledy są szersze, na całą kratkę.

Było gdzieś w wątku o światłach dziennych...

 

Było? Ciekawy jestem bardzo, będę wdzięczny za podesłanie linku.

Wielokrotnie wałkowałem ten temat i szukałem tutaj, ale nie udało mi się znaleźć.

Będę wdzięczny za podesłanie linku.

Sprawdzałem na stronie sprzedawcy z tymi kratkami, ale innych do B6 nie widziałem. Jest tego wiele, ale do Passata B6 tylko po dwa rodzaje (chrome, smoke) na opcję z ksenonami i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie najlepsza opcja na dzień dzisiejszy.

 

You Tube

You Tube

 

 

- pokazany montaż na A3.

 

Może przy większym zamówieniu cena była by bardziej dostępna.

 

A moze jeszcze lepszym rozwiązaniem (i ładniejszym) byłby taki zestaw montowany w miejsce tych zaślepek obok kierunkowskazów jak np te z aukcji http://moto.allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-28led-black-automat-homol-i1359139507.html

Widział ktoś takie? W którymś wątku na forum któryś z kolegów chyba takie zamontował ale nie moge tego teraz odnaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że ktoś pokazywał filmik z podobnymi światłami, ale one też zastępowały kierunkowskazy - dwie funkcje miały te światła.

Jak dla mnie to średnio wyglądają takie światła z tak dużą ilością diód. Fabrycznie, jak montują, to raczej jest ich kilka i wtedy wygląda to raczej zawodowo, te z małymi diódkami wyglądają trochę amatorsko. Takie "samoróbki" raczej.

Mój znajomy ma takie. Z daleka wygląda to średnio, a z bliska "choinkowato" trochę.

Ale to kwestia gustu. Nie każdy ma taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było? Ciekawy jestem bardzo, będę wdzięczny za podesłanie linku.

 

Przejrzyj kilka postów od tego począwszy...

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1097202#post1097202

 

A tu link do alle, bo tamten już nieaktualny...

http://allegro.pl/lampy-dzienne-z-homologacja-rl-vw-audi-i1439060825.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Przyda się na bank.

 

Ale mi raczej chodziło o to:

https://www.dectane.de/product_info.php?info=p55179_.html&XTCsid=52118694e65f8ed62433c68e62e30cea

 

I czy właśnie ktoś znalazł gdzieś wersję bez otworów na halogeny.

Chciałby coś takiego zamontować, bo wolę żeby to wyglądało na fabrycznie zamontowane, a nie dokładane do auta. Łatwiej będzie w razie czego wykręcić się milicji, a i wygląda to dużo bardziej profesjonalnie - przynajmniej jak na mój gust.

Nie podoba mi się używanie przeciwmgielnych, jako światła do jazdy dziennej. Wnerwia mnie to u innych bo oślepia trochę, a sam nie chciał bym oślepiać innych.

W linkach, które podesłałeś mówią o lampach "halogenowych" używanych jako dzienne (w wielkim skrócie), a te ledy wyglądają zacnie, nie powiem. Jeżeli nie uda mi się nic innego, będą pewnie takie.

Znalazłem jeszcze inne dedykowane do passatów - wklejałem link wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I czy właśnie ktoś znalazł gdzieś wersję bez otworów na halogeny.

Chciałby coś takiego zamontować, bo wolę żeby to wyglądało na fabrycznie zamontowane, a nie dokładane do auta. Łatwiej będzie w razie czego wykręcić się milicji,

Ale od czego chcesz się wykręcać "milicji", bo nie bardzo rozumiem?

W linkach, które podesłałeś mówią o lampach "halogenowych" używanych jako dzienne (w wielkim skrócie)

Koledze pewnie chodziło o ten post, który wkleił, czyli mówiący o dziennych zamiast przeciwmgłowych (zastąpienie przeciwmgłowych światłami do jazdy dziennej) a nie używnie przeciwmgłowych jako dziennych - taka mała różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja :hmm szczególnie dla tych, którzy mają bixenony ;)

 

Jeszcze mam do Was pytanie dotyczące przepisów:

 

"W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."

 

Czyli jak mam auto rejestrowane do 31.12.2009 to po zainstalowaniu świateł do jazdy dziennej nie muszą się palić światłą pozycyjne i oświetlenie tablicy, ale mogą. Dobrze zrozumiałem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale od czego chcesz się wykręcać "milicji", bo nie bardzo rozumiem?

 

Chodzi mi o to, że słyszałem niestety o kilku przypadkach, w których "niebiescy" źle reagowali na montowane światła do jazdy dziennej. Być może były zamontowane w nieprawidłowy sposób (tego niestety nie udało mi się ustalić), albo ewidentnie było widać, że ktoś przy nich majstrował (w sensie zamontował sobie coś dodatkowego).

Nie twierdzę, że będą się czepiać wszystkiego, ale chyba lepiej nie dawać im powodów do czepiania się.

Znajomy został zatrzymany z podobnego powodu i zaczęła się dyskusja, że to niby źle zrobione i takie tam. Na szczęście udało mu się ich w końcu przekonać, że wszystko jest w porządku. Kosztowało go to sporo nerwów i czasu, a i wyszukali inny powód do wlepienia mandatu.

 

---------- Post added at 12:49 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

 

Koledze pewnie chodziło o ten post, który wkleił, czyli mówiący o dziennych zamiast przeciwmgłowych (zastąpienie przeciwmgłowych światłami do jazdy dziennej) a nie używnie przeciwmgłowych jako dziennych - taka mała różnica.

 

Zgadza się, koledze pewnie o to chodziło - może źle ja to ująłem. Mi z kolei chodzi o to, że nie chcę tego typu lamp montować u siebie, czyli takich które wyglądają na halogeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności