Skocz do zawartości
Krzym

Peiying PY9930 w B6

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tu masz rację - słabo wygląda ale o dziwo jest funkcjonalne. mam nadzieje, że z czasem będzie można to zmienić lub edytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze i ja sie zastnawialem nad Peiying-iem, ale w koncu zakupilem Kenwooda DNX 5240 BT i jestem z niego bardzo zadowolony a szczegolnie z dzialania nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam ze i ja sie zastnawialem nad Peiying-iem, ale w koncu zakupilem Kenwooda DNX 5240 BT i jestem z niego bardzo zadowolony a szczegolnie z dzialania nawigacji.

 

Za ok 100 funtow wiecej mozna kupic RNS 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak te wynalazki sie maja co do trwałości ale na pewno automapa pod względem dokładności bije w tym momencie na głowę wszystkie mapy jakie są dostępne na rynku.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozwolę przyłączyć się do wątku...

Mam aktualnie RCD 300, zamierzam zmienić na Peiying py9330.

Czy nie będzie problemów z can gateway'em ?

Auto z 2005 roku, 2.0 FSI 150KM.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak zachwalają Automapę... Nie używam, więc się autorytarnie nie będę wypowiadał, ale miałem trochę zabawną sytuację jakiś czas temu. Wyprowadziłem się z miasta do całkiem sporej wioski na jego obrzeżach. Tak z 10 ulic we wiosce będzie... Jechał do mnie kumpel, a wiem, że używa AM, więc podałem mu nazwę ulicy i numer. Za chwilę dzwoni do mnie i mówi "Ty, ja mam tu tylko samą wioskę bez ulic". I z lekka mnie to zdziwiło, bo w RNS 510 cała wieś jest zwizualizowana, z numerami posesji itd. Na mojej ulicy numery kończą się na moim sąsiedzie, bo wiadomo, jak powstawała aktualizacja mapy, to mojego domu jeszcze nie było. A na ulicy nawet asfaltu nie ma... Więc jeżeli w każdym aspekcie są takie różnice w dokładności między AM i RNS, to ja za AM dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem wątku jest Peiying 9930, a nie Automapa. Swoją drogą jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, nawet w najmniejszych wsiach. A co do samego urządzenia to muszę powiedzieć, że jest całkiem fajne i musiałbym się bardzo poważnie zastanowić czy wrócić do radia fabrycznego. Jego możliwości tzn. funkcje(np. bluetoth czy navi i liczne wejścia i wyjścia na różne media) i obsługiwane formaty(począwszy od zwykłych płyt CD, poprzez karty pamięci SD/MMC, a skończywszy na Divx czy DVD) są większe od fabrycznego radia. Do tego możliwość używania wszystkich rodzajów nawigacji opartych na platformie WinCE 5.0, oraz zestaw bluetooth co daje możliwość bezprzewodowych rozmów telefonicznych oraz słuchania muzyki poprzez bezprzewodowy bluetooth. Tego niestety fabryczne radia nie potrafią, a chcąc rozbudować fabryczny RCD czy RNS trzeba znów nieźle zainwestować. Jakość i walory estetyczne moim zdaniem wcale nie ustępuje RCD czy RNS, ale za to różnica cenowa to po prostu odległości kosmiczne(mimo kilku minusów, o których pisałem w innym wątku, a które mi w żaden sposób nie przeszkadzają). I proszę się nie obrażać, bo i tak każdy zamontuje w swoim aucie co będzie chciał. Taka jest moja opinia i puki co nie znalazłem argumentów aby ją zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akość i walory estetyczne moim zdaniem wcale nie ustępuje RCD czy RNS, ale za to różnica cenowa to po prostu odległości kosmiczne(mimo kilku minusów, o których pisałem w innym wątku, a które mi w żaden sposób nie przeszkadzają). I proszę się nie obrażać, bo i tak każdy zamontuje w swoim aucie co będzie chciał. Taka jest moja opinia i puki co nie znalazłem argumentów aby ją zmienić.

 

A wymieniać can gateway czy o innych urządzeń (nie z grupy VW) nie ma takiej potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wymieniać czy dokładać. Jest to urządzenie typu Plug&Play tzn. odpinasz stare radio i wpinasz kostkę do Peiyinga i wszystko hula. Jedyny problem to wzmacniacz sygnału antenowego, który w fabrycznym radiu jest podłączony, a do PY9930 należy dokupić separator antenowy(ok.15-20 PLN), który daje zasilanie anteny(nie pytaj mnie jak to działa gdyż nie znam się na tym). Moje i kolegi Dedal wrażenia opisałem w innym wątku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36937&page=11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem RNS miałem u siebie jeden z tych chińskich wynalazków za 3.000 PLN. Na szczęście sprzęt był wadliwy (wymieniałem dwa razy). Skończyło się na RNS i w życiu nie zamieniłbym go na nic innego co można wsadzić do B6 z tego typu sprzętu.

 

To niemiecki solidny wyrób - wolę sobie dopłacić 1000 za BT, 1000 za kamerkę cofania, 1000 za czujniki parkowania i rozbudowywać go w miarę swoich możliwości finansowych.

 

W chińskim badziewiu było wszystko na dzień dobry , łącznie z cyfrową TV - i co z tego , jeżeli wykonanie, ergonomia były tak bardzo chińskie?

 

Wyliczanie czasu dojazdu, aktualność dróg w RNS - żadnych zastrzeżeń.

 

W Polsce byłem z nią na trasie łączącej Zakopane-Kraków-Katowice-Wrocław-Poznań-Łódź-Częstochowa i w tym zakresie miałem 100% zgodności dróg.

 

Za granicą dwa wyjazdy do Włoch przez Słowację, Czechy, Austrię, - to samo.

 

Oczywiście kązdy ma swoje zdanie - powyżej jest moje :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wladimir

Witam,

Już jakiś czas czytam Wasze forum, a niedawno zakupiłem passata.

Też zastanawiam się nad zakupem radia Peiying 9930.

Znajomy podesłał mi taki link:

http://domicar.pl/product.php?id_product=509

Rozumiem, że to urządzenie jest bez mapy? Czy gdy sam zainstaluję AutoMapę na karcie pamięci, to wszystko będzie OK?

Nie bardzo sie orientuję w tym temacie i może ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawiem tak co orginał to orginał obojetnie wezme na tapete RCD 510 oraz RNS510 oba radia sa oki jakosciowo tez nie schodzi farba z klawiszy i wszystkie funkcje auta sa wyswietlane na radiu panel climatronika jest mozliwosc podłaczenia kamerki cofania oraz wizualizacja pdc z ops oprócz tego to blaupunkt a nie jakies wynalazki i po roku sie sypią starsze modele b6 muszą miec zmieniony gateway bo po wymianie radia nie rozłacza go i aku pada na 2 dzien jak by co t piszcie sam przerabiałem ten temat a wiec wiem o co biega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wladimir, trochę drogo, więc jeżeli jesteś zdecydowany to poszukaj tańszego sklepu. Co do jakości mam PY9930 od ok. 2 miesięcy i wszystko jest OK, a gwarancja na 2 lata. Nie muszę zmieniać ani programować Can'a, nie musiałem inwestować aby mieć zestaw głośnomówiący do telefonu, nie musiałem programować czegokolwiek aby kamera cofania chodziła. Po prostu wsadziłem i działa, a kilka tysiaków w kieszeni zostało, tym bardziej, że ja nie jestem zdeklarowanym zwolennikiem "czystości gatunku" jak to ktoś na tym forum powiedział i wszystko co mam w aucie musi być spod znaki VW. Jedyne "bolączki" opisałem w innych moich postach. Chcesz coś więcej wiedzieć nt. PY9930 pisz na PW. Może nie jest to idealne urządzenie ale w stosunku do możliwości i kosztów nie widzę na chwilę obecną lepszego. A może trafił mi się tylko taki egzemplarz w przeciwieństwie do Disarm, który woli wydać kilka tysięcy dodatkowo. Radio jest faktycznie bez mapy, chociaż spotkałem się też(jak byłem na etapie zakupu) z Automapą w zestawie. AM instalujesz na karcie i w ustawieniach wskazujesz "ścieżkę" dostępu i w drogę. Jedyny mankament z AM jest taki, że gdy w tle włączone jest radio, muzyka z płyty czy karty pamięci albo inne media to głos nawigacyjny się trochę zacina. Gdy idzie sama Automapa jest OK. Orientowałem się zarówno u producenta PY9930 jak i w Automapie to dowiedziałem się, że producent zna ten problem i przesłał urządzenie do firmy Aquraqt(producent AM), a Automapa ma w najbliższych wydaniach naprawić ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... Jedyny mankament z AM jest taki, że gdy w tle włączone jest radio, muzyka z płyty czy karty pamięci albo inne media to głos nawigacyjny się trochę zacina. Gdy idzie sama Automapa jest OK. Orientowałem się zarówno u producenta PY9930 jak i w Automapie to dowiedziałem się, że producent zna ten problem i przesłał urządzenie do firmy Aquraqt(producent AM), a Automapa ma w najbliższych wydaniach naprawić ten problem.

 

raczej masz mizerne szanse na to, producent nic nigdzie nie wysyłał.... bo to nie wina automapy i oni nic nie naprawią... to najprawdopodobniej procesor (pewnie max 400Mhz) i wielkość RAM (pewnie 64MB) w twoim radyjku.... a wtedy sprzęt nie wydaje jak jednocześnie parę rzeczy chodzi... poprawić się może tylko wtedy, jeżeli do chinola w nowszej wersji wsadzą mocniejsze komponenty......

 

ba, przy nowszych edycjach automapy i jej większej funkcjonalności zacięcia będą coraz większe lub program w ogóle będzie się wieszał w zależności od np. wgranej ilości pkt POI, LiveDrive czy Traffic.... swojego starego palmpka HP z Automapą ver 5xx (600MHz i 64 RAM potrafiłem powiesić ilością wgranych pkt. POI (zacinanie się lektora to był pierwszy objaw)... dopiero rozbudowa RAM do 128 pomogła....

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję bawić się chinolami, i powiem jedno ... bajery tak funkcjonalność pół na pół, jakoś ... bez komentarza, szukałem, polowałem i kupiłem RNS510. Jakość wykonania, funkcje i możliwości są wystarczające.

 

Jedyna wada RNS'a to trochę mało aktualne mapy. Ale to jest do przeżycia, gps ma pomagać a nie myśleć za nas! GPS jest jako podpowiedź a przed znajomością kierunków świata i układu dróg nic i nikt nas nie uratuje, a potem biedni kierowcy błądzą po autostradach i innych drogach.

 

Ale jak kto woli, ja bym nigdy chinola nie kupił, chyba, że miał by dobre parametry sprzętowe i otwarty soft ze źródłami.. a z tego co wiem na allegro są już takie na Androidzie ;) A to może być coś ciekawego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrące i ja swoje 3 grosze z zapytaniem na końcu....

mam RDC300 i chcę na coś zamienić..... jakość wykonania, trwałość itd przemawia na korzyść oryginalnego Rns510...

ale ponieważ podstawowa rzecz jaka mi jest przydatna w trakcie jazdy to zwykłe radio i nawigacja (nie mam multikiery i paru innych rzeczy, nie mam zamiaru w przyszłości czegoś rozwijać, no może bluetooth ze względu na komórkę ale szybciej pójdę w jakiegoś parrota w stylu "mini kit" czy podobnie niż dodawanie fabrycznego, nie zależy mi na tych wszystkich bajerach podłąńczeniowych) więc podstawowym kryterium obecnie jest dla mnie dokładność map w nawigacji, a nie nawet dokładność wyznaczania samych tras, (zawsze można pojechać za swoim nosem ;) ...)..

czytałem na forum o wersjach softu i aktualnych mapach do Rns510, o pokryciu 94% Polski, o dokładności itd...

jednocześnie mam oryginalną Automapę i wiem czego się po niej spodziewać, więc patrzę też pod kątem sprzętu, na którym mógłbym ją zainstalować... jednocześnie zbyt rzadko jeżdżę za granicę żebym się podniecał "maniem" map krajów Europy....

 

więc pytanie, jak to naprawdę wygląda z tymi mapami do nawigacji VW z pokryciem Polski, z jakiego okresu są ostatnie (gdzieś chyba ktoś pisał, że ostatnia wersja to poziom map z 2010-2011r) i jak wyglądają np. zapowiedzi terminu kolejnej aktualizacji map....

 

bo jeśli mam kupić sprzęt z mapami z powyższego okresu (a trochę dróg ostatnio pobudowano i jeszcze trochę jest w budowie..) i niewiadomo kiedy i czy w ogóle doczekać się kolejnej aktualizacji , to kupowanie przeze mnie rns510 to jest porażka i będę szukał czegoś pod automapę (ograniczony budżet też jest tu ważny, ok. 2-2,5k, więc w grę wchodzi i Rns510 i inny sprzęt używany...)

 

...i proszę mnie nie odsyłać do innych tematów bo te nt. aktualnych ori map do VW przeczytałem i znam tylko nigdzie nie znalazłem wypowiedzi kogoś kto np. porównał jak wygląda ori nawigacja VW w stosunku do innych (no chyba że jednak przeoczyłem gdzieś temat w stylu "RNS510 vs. Automapa" ale chyba raczej nie..)

jakby co to przepraszam, że tak długo i może niekoniecznie w tym miejscu ale w zakładce poświęconej nawigacji jakoś nie znalazłem podchodzącego tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Właśnie obejrzałem "Gadżet" na TVN Turbo, w którym prezentowali system multimedialny Peiying PY9930.

 

http://www.peiying.pl/content_pl/py9930

 

Z tego co mówili system jest bardzo funkcjonalny i bardzo dobrze się sprawuje.

 

Ja w swoim Pasku mam zwykłe RCD 510, i ten dedykowany specjalnie pod B6 system byłby mi bardzo przydatny, gdyż oprócz zwykłego radia,cd i aux ma też bt i navi nie mówiąc już o czysto gadżeciarskiej (ale zawsze) możliwości oglądania filmów.

 

Nigdy nie miałem styczności z żadnym produktem tej firmy, ale z tego co przeczytałem to ma dość pozytywne oceny.

 

Czy ktoś z was ma może ten sprzęt? Co w ogóle sądzicie o zakupie takiego systemu?

 

Witam. Miałem Peiyng 9930 przez rok i zrezygnowałem z niego bo:

Radio jest do kitu. Mała czułość radia. Jest dobrze tylko pod nadajnikiem. Bardzo prymitywny RDS, który dotyczy tylko aktualnie słuchanej stacji. Przy słabej czułości, w dalszej trasie ciągle trzeba ciągle stroić ręcznie. Zaprogramowane stacje nie wyszukują się. ( Włączone AF ) Taki sam RDS jest w ZENEC 2010 !!!!!!!!!!!! i innych chińczykach.

Ekran w nawigacji jest nieprecyzyjny i mało czuły. Automapa, instrukcje głosowe przycinają się w momencie gdy słuchamy muzyki. Brak oddzielnej regulacji głośności zapowiedzi nawigacji. Zestaw głośnomówiący kiepski- jeden bełkot. Brak mikrofonu zewnętrznego . Prymitywna obsługa CD/DVD itp. Nie ryzykujcie !!!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peiying z tego co czytałem jest dobrą polską marką produkującą na całą Europę, więc co do jakości nie powinno być problemów.

 

Piszecie - RNS 510. Ok, ale za podobną cenę jestem do tyłu chociażby z modułem bt, nie mówiąc już o problemach (które zauważyłem czytając forum) z aktualizacją firmware'u, w porównaniu z np prostą Automapą wgraną na kartę SD.

 

Peiying to Polski produkt produkowany na całą Europę?! co za bzdura:) to chinczyk, nie jest całkowicie najgorszy ale jest mnóstwo jednostek znacznie lepszych, DYNAVIN, ZENEC, GMS, działają o niebo lepiej, także mają bluetooth, dvd, navi automapa lub inne, ale współpracują z CAN. W przypadku 2 pierwszych jest pełna obsługa, na FIS pokazuje stacje radiowe, źródło dźwięku itp (nie pokazuje tylko navi ale to wiadomo każdy może wrzucić inną - oprogramowanie zewnętrzne), oba odługują fabryczny parktronic graficznie jak w RNS510, więc w skrócie mają wszystkie + RNS'a, zero minusów jak powolne działanie czy brak dobrych map.

Ale peiying ... to produkt akurat z dolnej półki.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności