Skocz do zawartości
polop_76

Chiński kabel VAG + commander 1.4 full - jego możliwości

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki masz w samochodzie?

1.Możesz wymontować licznik z auta i odczytać jaki to z nalepki:

2.Możesz połączyć się vagiem z licznikiem i odczytać nazwę:

3.możesz połączyć się commanderem ,wybierając-07 kombi i i kliknąć-open channel,powinien połczyć sie z licznikiem i odczytać jego nazwę:

I już wiesz co masz i wybierasz odpowiednie z listy.:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki masz w samochodzie?

1.Możesz wymontować licznik z auta i odczytać jaki to z nalepki:

2.Możesz połączyć się vagiem z licznikiem i odczytać nazwę:

3.możesz połączyć się commanderem ,wybierając-07 kombi i i kliknąć-open channel,powinien połczyć sie z licznikiem i odczytać jego nazwę:

I już wiesz co masz i wybierasz odpowiednie z listy.:cool

 

 

I O TAKĄ ODPOWIEDZ MI CHODZIŁO :lol .Dzięki dob12 za informacje .Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zapytam z innej beczki... Posiadam interfejs który działał mi z programami typu vcds i vag com. W tej chwili posiadam program vag+can comander w wersjach 2.5, 4.5 oraz 5.1. Jednak jakoś nie chce mi to razem współpracować na tym fejsie, w związku z tym muszę dokupić inny interfejs do tego typu programów, czy może robie coś źle? na allegro jest cała masa kabli, ale trafić w taki który z tym będzie pracował i nie będzie drakońsko drogi jak orginał jest chyba bardzo trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam interfejs który działał mi z programami typu vcds i vag com.

To zbyt ogóle określenie.

Jednak jakoś nie chce mi to razem współpracować na tym fejsie,

I nie będzie.

w związku z tym muszę dokupić inny interfejs do tego typu programów

Kabelek K+Can Commander: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=commander&id=28410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli np ten który podlinkowalem bedzie z tym programem działał? http://allegro.pl/interfejs-usb-vag-k-can-commander-1-4-1-4-full-i3746303867.html Wybrałem najtańszy bo użyje go raz i może jeszcze kiedyś w przyszłości. Potrzebuje zczytać pin do zakodowania nowego kluczyka :) Posiadam jeszcze program vag tacho jeżeli to ma znaczenie, samochód jak w opisie z roku 1997

Edytowane przez toto_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z linku jest pod wersję 1.4 z reszta sprzedający do kabla powinien dołączyć program i stery. Vag Tacho też odczytasz pin. Najpierw sprawdź jaki masz licznik bo nie wszystkie tymi programami idą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Panowie Kupiłem Vag Commander 3.6 .I napotkałem się na problem dotyczący korekty licznika (oczywiście nie była to korekta, tylko chciałem z ciekawości sprawdzić na swoim aucie czy rzeczywiście da się przestawić przebieg) ...wszystko fajnie mi zmienia ,tylko nie zmienia mi tego najważniejszego a mianowicie wskazania na liczniku .

Edytowane przez pawko200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli auto z profilu to sterownik silnika nie zapisuje przebiegu, wątpię abyś w ogóle odczytał eeprom z ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z EDC-15 nie powinno być problemu. Może coś źle robisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy VAG K+CAN commander 1.4 jest w stanie połączyć się z licznikiem z 2010r?

Jestem chwilowo w posiadaniu takiego kabelka i po wymianie zagarów na białe (3C0920872G) chciałem przebieg skorygować ale ciągle pokazuje: "Target unit not responding". I nie wiem czy kabel nie działa czy zegary za nowe :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary za nowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Panowie Kupiłem Vag Commander 3.6 .I napotkałem się na problem dotyczący korekty licznika (oczywiście nie była to korekta, tylko chciałem z ciekawości sprawdzić na swoim aucie czy rzeczywiście da się przestawić przebieg) ...wszystko fajnie mi zmienia ,tylko nie zmienia mi tego najważniejszego a mianowicie wskazania na liczniku .

Polecam >>>> instalacja vag k can commander (1).pdf

Gdy odczyt zakończy się cyferki i literki w polu 6 przestają się zmieniać (jest to

informacja o aktualnie odczytywanej komórce pamięci. W polu (odometer) pojawia się nam

aktualny stan licznika, aby go zmienić najeżdżamy kursorem na to pole oraz

zmieniamy zawartość okienka do wartości jaką powinien mieć licznik i klikamy

Change. Przez chwilkę w polu 6 znowu łatają nam cyferki i literki.... I teoretycznie

mamy nową wartość przebiegu ale …. na szafie ( liczniku ) ciągle znajduje się

poprzednia wartość . Aby licznik zaczytał z własnej pamięci stan po zmianach

musimy wcisnąć przycisk RESET ECU oznaczony jako 5 na powyższym obrazku.

Licznik nam zgaśnie i po chwili zapali się na nowo z nowymi wartościami.

Edytowane przez lobuzbodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wątek jest nadal aktywny? Bo mam do Was pytanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupiłem interfejs Vag K+ Con commander 1.4 i mam problem po zainstalowaniu sterowników nie mogę się połączyć z komputerem w samochodzie :( mam pytanie czy po podłączeniu interfejsu do komputera ma się zaświecić na nim dioda ( w Vag com zaświeca mi się zaraz po podłączeniu do komputera) a przy Vag K+ can nie świeci się.

Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem dzięki za pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, co myślicie o tym kabelku ? http://www.xcar360.com/vag-12-12-diagnostic-interface.html w niedalekiej przyszłosci bede przekładał do siebie kierownice, radio z navigacją i pare pierdółek, jak wiadomo potrzebny do tego kabelek do zgrania tego wszystkiego.Może macie jakieś inne propozycje, krajowe ;) ?Staram się wybrać optymalną opcje za w miare rozsądne pieniadze a żeby uporać sie z wymianą klocków czy adaptacja egr lub przepustnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka, co myślicie o tym kabelku ? http://www.xcar360.com/vag-12-12-diagnostic-interface.html w niedalekiej przyszłosci bede przekładał do siebie kierownice, radio z navigacją i pare pierdółek, jak wiadomo potrzebny do tego kabelek do zgrania tego wszystkiego.Może macie jakieś inne propozycje, krajowe ;) ?Staram się wybrać optymalną opcje za w miare rozsądne pieniadze a żeby uporać sie z wymianą klocków czy adaptacja egr lub przepustnicy.

Podpinam się pod pytanie. Kupiłem Passata b6 Kombi 103kw 2.0 TDI CR z 2009 r. jestem świeży w diagnostyce. Czy możecie mi polecić jakiś kabelek którym nie tylko odczytam logi ale też pogrzebie w bitach i np uaktywnie sobie światła do jazdy dziennej. A niestety wszystkie linki z aliexpress które ludzie podawali w temacie który został zamknięty juz są nieaktywne. Proszę o pomoc w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Las rąk ;)xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to ten pierwszy, można taniej też od Viakena kupić za 20-30 zł, np. http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i5061988858.html - jest na starszym chipie.

Wtedy używasz z VAG-COM 311.n2 oraz VAG EEPROM Programmer.

 

Polecam jeszcze ten: http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i5203407612.html - nowszy chip tak jak z Twojego linku, a ta sama cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności