Skocz do zawartości
polop_76

Chiński kabel VAG + commander 1.4 full - jego możliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardzej tak ale nie potrzebuhesz do tego tak drogiego wsytarczy w wersji 1.4 ja kupowałem za 70 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany licznika, dopasowania, kluczyków , edycji wsadu eeprom licznika podświetlenia wskazówek ,uruchomienia powitania wystarczy zwykły najtańszy VAG KKL. Działa z vag k commander 1.4 i 2.5 oczywiście bez can. Obsługuje licznik (vdo) i sterownik silnika edc 15. Do VW b5 i b5 fl

nie jest potrzebny typowy vag k can commander. Kabel działa też z Vageeprom programmer 1.19g.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne info? Odczytam kklem eeprom licznika i ecu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewne info? Odczytam kklem eeprom licznika i ecu?

 

Informacja pewna. Jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział na pewno. VAG kkl-em podejrzysz też niektóre silniki 2.0 t di np BMP, BKP przy pomocy VCDS lite 1.2 . Mkm lite 1.2 uruchomisz opuszczanie i podnoszenie szyb z pilota w b5 fl z modułem komfortu 1C0 xxx xxx.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie commender odczytał eeprom licznika i ecu po kkl'u, pytanie czy zrobił to poprawnie i w całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie commender odczytał eeprom licznika i ecu po kkl'u, pytanie czy zrobił to poprawnie i w całości...

 

Jak licznik jest taki sam lub różni się nieznacznie +/- 10km to jest ok. Jak masz na liczniku jakąś kosmiczną cyfrę (1000000) to jest źle odczytany eeprom. Spróbuj jeszcze na Vag EEprom programer 1.19g też działa. Odczytuje eeprom licznika VDO i EEprom sterownika poduszek. Wiem ,bo jak sobie "odczytałem" z ciekawości wsad sterownika poduszek 6Q xxxxxxxx w B5 to musiałem szukać nowego wsadu ale z nowym czystym wsadem zadziałał z powrotem. Stan km w sterowniku Edc 15 PD jak nie był grzebany i zablokowany też odczyta. Powinno być +/- 5 % różnicy między licznikiem a ecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg tacho pokazuje jak na blacie, przebieg ecu pokazuje 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg tacho pokazuje jak na blacie, przebieg ecu pokazuje 0

 

No to prawdopodobnie "grzebany". Nic nawet nie zmienisz t.j. nie zapiszesz zmian. Zostanie już "0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym sie nie przejmuje. Bardziej zastanawiam się, czy uda mi się używając commandera odczytać pin kupionego sterownika i potem zrobić adaptecje, ewentualnie wgrać eeprom na nowy ster z mojego ecu. Powinno to pyknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym sie nie przejmuje. Bardziej zastanawiam się, czy uda mi się używając commandera odczytać pin kupionego sterownika i potem zrobić adaptecje, ewentualnie wgrać eeprom na nowy ster z mojego ecu. Powinno to pyknąć.

 

Immobiliser jest w liczniku więc poszukaj na forum jak się robi adaptację nowego sterownika silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym sie nie przejmuje. Bardziej zastanawiam się, czy uda mi się używając commandera odczytać pin kupionego sterownika i potem zrobić adaptecje, ewentualnie wgrać eeprom na nowy ster z mojego ecu. Powinno to pyknąć.

Dla zainteresowanych: Udało mi się za pomocą interfejsu VIAKEN KKL USB i programu VAG CAN K COMMANDER odczytać eprom mojego ecu przez gniazdo OBD w samochodzie, następnie podpiąłem drugi zakupiony sterownik "na stole" i tym samym sposobem wgrałem eeprom z mojego ecu do nowego ecu. Wszystko działa, vin się zgadza, immo działa. Przebieg w moim jak i nowym ecu pokazywało 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co sądzicie o takim kabelku?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5369471998&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Chciałbym przyszłościowo się zabezpieczyć jak i głównie do paska jak w opisie obecnie:)

Czy będzie mi ten kabelek bez problemowo chodził i ile będę w stanie nim zdziałać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności