Skocz do zawartości
ChRzAnIu

Oszukujący wskaźnik paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

witam pacjent to Passat Kombi B4 TDI AFN i chodzi mi o to , że auto zaczyna szarpac i brakuje mu ON jak wskazówka wejdzie na czerwone kreski 1 od góry lub na 2 juz potrafi szarpac i zgasnac ... Kontrolki chyba niema w B4 ?? a ten oszukujacy wskaznik mozna naprawic czy moze plywak w baku ustawic inaczej ?? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja miałem to samo w swoim ,wystarczyło podgiąć pływak do dołu i problem ustał ,wskaźnik pokazuje normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam pacjent to Passat Kombi B4 TDI AFN i chodzi mi o to , że auto zaczyna szarpac i brakuje mu ON jak wskazówka wejdzie na czerwone kreski 1 od góry lub na 2 juz potrafi szarpac i zgasnac ... Kontrolki chyba niema w B4 ?? a ten oszukujacy wskaznik mozna naprawic czy moze plywak w baku ustawic inaczej ?? pozdro
musisz go wyregulowac jak kolega powiedzial podgiac plywak bo jak zaczyna ci niby pokazywac rezerwe to jest juz koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo... Trzeba się nauczyć z tym żyć. Jak już się wskaźnik zbliża do czerwonych kresek to znaczy, że w baku już echo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe teorię opisujecie. Jaki z tego wniosek można wysnuć? Pływak się topi w paliwie czy to inna wada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy jeden pasek tak ma jeśli chodzi o B4 :) no może poza paroma wyjątkami, ale to standardowa dolegliwość Naszych Paszków :D przyzwyczaić się i tankowac jak zbliża się do rezerwy ;):]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam dochodzi do rezerwy to tankuje:P susze w baku pokazuje mi na 2 czerwonej kresce od dołu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problem mamy w wiekszosci widze, ale dziwne jest ze wchodzi na 1 lub 2 czerwona kreske, auto juz przerywa, jade na Stacje tankuje 20l ON i mam grubo ponad 30l na wskazniku, wiec co w baku mialem 10l ?? :)

ps. jak sie dostac do plywaka ?? od gory w bagazniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to problem mamy w wiekszosci widze, ale dziwne jest ze wchodzi na 1 lub 2 czerwona kreske, auto juz przerywa, jade na Stacje tankuje 20l ON i mam grubo ponad 30l na wskazniku, wiec co w baku mialem 10l ?? :)

ps. jak sie dostac do plywaka ?? od gory w bagazniku ??

Mariusz mam tak samo jak reszta wchodzi na 1 lub 2 kreskę i zaczyna szarpać wleje 20 i mam ponad 30.Więc możesz się dobrać do pływaka albo się przyzwyczaić z tym jezdzić.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest norma, u mnie jak spadło na drugą czerwoną kreskę to ledwo się do stacji dokulał.

Za to jak jest do pełna zalany to przejadę ponad 200km i wskazówka dopiero zaczyna pomału opadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest do pełna zalany to przejadę ponad 200km i wskazówka dopiero zaczyna pomału opadać

ja przejezdzam 300 :D ale jest tak dlatego że wskaźnik jest skalowany do 70 a wchodzi 90 ;) 94pod sam kurek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo;p mam rezerwe zaleje 20l i jest ponad 30;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by lekko wygiac plywak w dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wlaniu 5litrów lub 7 wskazowka jest dalekooo za licznikiem i sie prawie wcale nie podnosi. Mowie tu o suszy w baku kompletnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba by lekko wygiac plywak w dol

No ja sie chyba dobiore w jakis dzien , bynajmniej sprobuje z tym powalczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bynajmniej sprobuje z tym powalczyc

jak powalczysz i uda Ci się to zrobić to nie zapomnij o fotostory :D dla potomnych, tych którzy też będą chcieli powalczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma zczym walczyc prosta sprawa, przy okazji sprawdz czy w plywaku w srodku nie ma paliwa.

Ta regulacja to doslownie milimetry zeby nie przesadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku wskaźnik paliwa praktycznie nie podnosi się do góry. Myślę, że powodem takiego zachowania, jest źle podłączony przewód między wskaźnikiem a pływakiem (gdzieś jest słabe połączenie i duża rezystancja). W związku z tym pytanie jak biegnie przewód od pływaka do wskaźnika? Chodzi mi czy jest bezpośrednio podłączony do licznika czy też po drodze są jakieś złącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jambo133

U mnie to samo dochodzi do czerwonej kreski to znak że trzeba lać paliwo.a jak wleje 10 l to pokazuje koło 30-tu. A jak się dostać do tego pływaka?...pozdrowionka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak nawet w benzynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności