Skocz do zawartości
TC

Spryskiwacze reflektorów - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

witam. podpinam się pod temat. mam trochę inna, lecz jednak podobna przypadlosc:

od strony kierowcy spryskiwacze włączają się (przy przytrzymaniu dluzej dzwigni spryskiwania), jednak od pasażera tylko na ok. pol centymetra wysunie sie ta zaslepka i na tym koniec. bylem z tym u mechanika, byla nieszczelnosc, ciekla pompka podobno. wymienili, kilka razy podziałało i dalej klapa;/ znacie takie przypadki? co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobile, sprawdzilem dzisiaj dokladnie jak to u mnie wyglada. oczywiscie na włączonych swiatlach mijania.

wysuwają sie spryskiwacze, jednak nic z nich nie leci i za chwilę same się chowają. poziom płynu mam max. dzisiaj było 5stopni, wiec raczej nic tam nie zamarzlo. poprzednio - tak jak pisalem - jeden dzialal, jeden nie. teraz oba nie strzelają a jedynie się pokazują. mieliscie cos takiego? prosba o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie wysuwają ale nic nie leci to masz bankowo uszkodzone spryskiwacze. bo one sie wysuwaja pod cisnieniem. wiec muszą byc zapchane w koncówce. innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo spryskiwacze świateł zawsze się załączają podczas spryskiwania szyb? czy za którymś razem? np. co trzecie spryskanie szyb? oczywiście biorąc pod uwagę gdy są załączone/świecące światła => nie na 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo to się załączają albo za każdym razem, albo co 5 raz albo co 10... Tyle zdążyłem wyczytac na forum. Temat tyczy się spryskiwaczy które się w ogóle nie załączają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest ustawione żeby co piąte użycie spryskiwaczów szyby załączały sie spryskiwacze reflektorów ale na forum są też przypadki, że myje reflektory za każdym razem :)

 

Ja tak mam, a jak zrobić, żeby myło co któryś raz?

 

Może ktoś jakąś fotkę zamieścić, gdzie szukać tych bezpieczników? Pojawił się ten sam problem. Najpierw psikał jeden, potem już żaden. Dodam, że nie prawdą jest, żeby na zerze nie psikały. Jak ma się czujniki, to na auto też działa. Z tym, że u mnie w ogóle teraz nie pryskają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak zrobić, żeby myło co któryś raz?
Tylko vag-em.

 

Dodam, że nie prawdą jest, żeby na zerze nie psikały.
Prawdą jeśli masz ustawione na zero to nie sprysują spryskiwacze lamp tylko szybę.

 

Jak ma się czujniki, to na auto też działa.
Ustawienie na auto to nie jest ustawienie na zero.

Bezpiecznik od spryskiwaczy masz w skrzynce z boku konsoli po lewej stronie, gdy otworzysz drzwi kierowcy i zdejmiesz zaślepkę konsoli to zobaczysz skrzynkę z bezpiecznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko vag-em.

 

Ustawienie na auto to nie jest ustawienie na zero.

 

Bezpiecznik od spryskiwaczy masz w skrzynce z boku konsoli po lewej stronie, gdy otworzysz drzwi kierowcy i zdejmiesz zaślepkę konsoli to zobaczysz skrzynkę z bezpiecznikami.

 

Dziękuję, masz rację, pomyliłem 0 z auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w moim cc co 4 raz a teraz mam co 8 no i jest jeszcze opcja opóźnienia ale to chyba dotyczy tego ze np. jak przytrzymując te 2 lub 3 sekundy to się włączają to wtedy będzie trzeba przytrzymać dłużej tak mniemam.Robil mi to koleś ori vcds em w uk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dziś się podpiąłem pod VAGa i niestety mam info że Przekaźnik zwarty do masy . Sprawdziłem przekaźnik i jest sprawny . Co może być przyczyną ? Jeszcze sprawdzę bezpiecznik ale chyba sprawny. Przekaźnik jak go wtykam to odrazu się załącza (przy załączonej stacyjce). Gdzie szukać problemu , spryskiwacza reflektorów się nie wysuwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryski wysuwa cisnienie z pompki ,same nie wychodza , pompka musi pracowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko ten błąd z vaga iż przekaźnik zwarty do masy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

częsty problem czyli spalona pompka, bezpiecznik pewnie też

na forum znajdziesz opisy jak wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki juz własnie zamówiłem pompkę na alledrogo, za 49 zł - ciekawe ile pożyje hehehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki juz własnie zamówiłem pompkę na alledrogo, za 49 zł - ciekawe ile pożyje hehehe

ja wsadzałem meyle tez za ok 40-50 zł i jezdzi juz ze 2 lata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pryskają za każdym razem gdy daje na szyby :niewiemtakim ciśnieniem ze auta nie opłaca się myć (dach i szyby boczne ) czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dach daje :D probowalem igłą te dysze obnizyc ale nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pryskają za każdym razem gdy daje na szyby takim ciśnieniem ze auta nie opłaca się myć (dach i szyby boczne ) czy to normalne ?
U mnie na dach daje probowalem igłą te dysze obnizyc ale nie idzie.
Musicie wolniej jeździć :)
U mnie pryskają za każdym razem gdy daje na szyby ......
Częstość mycia lamp można ustawić vcds-em. Nie ma sensu żeby myły za każdym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie bardzo wiem gdzie podpiąć się z moją zagadką wiec może tu się uda uzyskać odpowiedz. Nie działają mi spryskiwacze szyb a reflektorów działają. passat b7. Może ktoś spotkał się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku problemem był zatarty silniczek pompki. Nowa, firmy febi kosztowała 65zl. Spryski działają jak należy, co piąty sygnał z manetki. Dziwne tylko to ze bezpiecznik się nie spalił???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności