Skocz do zawartości
TC

Spryskiwacze reflektorów - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam troche inne pytanie. Mam lampy z ksenonem lecz nie mam ani spryskiwaczy reflektorow ani samopoziomowania lamp. W srodku obok wlacznika swiatel jest anualna regulacja wysokosci swiecenia. Czy to znaczy ze lampy zostaly zmienione ze zwyklych na ksenonowe?? Albo sa tam lampy soczewkowe bez ksenonu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz zwykłe lampy halogenowe i zestaw HID? :zeco Albo jak w każdym passacie są soczewki :sciana Tyle tematów jak te lampy się różnią wyglądem, a nawet można to wywnioskować z obserwacji innych passatów, nawet przed kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja chce wyłączyć te spryskiwacze lamp. Mam bixenony ale miejsce bezpiecznika 35 jest uwaga PUSTE a spryskiwacze działają... jak mogę to zrobić. Jeżeli to fenomen mogę dorzucic zdjecie puszki bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze spryskiwaczami szyby, w ogóle nie działają. Pompka nie chodzi, ale gdy podłączyłem ją pod 12V to działa. Czy ktoś miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik i przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik sprawdzałem i jest w porządku. Gdzie znajduje się przekaźnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie na wysokości kolana masz schowek , wyciągnij go i tam masz przekaźniki. Jak ciągnie manetki to powinno być słychać takie tyk, tzn. że jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać źeby tykał przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej on jest winien, u mnie wymienialem od spryskiwaczy lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który dokładnie przekaźnik jest od spryskiwaczy szyb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

Problem u mnie pojawił się znowu po ok. pół roku gdy wymieniłem pompkę za jakieś 60 zł. Dziś nie działają znowu z tym że nie słychać pompki, a puknięcie w przekaźniku słychać co 5 uruchomienie... Spryski się nie wysuwają, nic, zero reakcji... bezpiecznik ok ( chyba ze nie wiem który to, ale po lewej stronie sprawdzałem). Padła by znowu pompka, bez przepalania bezpiecznika? gdzie kupię pompkę ori nie przez ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem też już 2 razy pompkę także obstawiam że padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli celnie trafiłeś? Bezpiecznik i przekaźnik u mnie są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie padła mi pompka, którą wymieniałem w maju 2014. Użyta może 10 razy :)

Był to zamiennik noname z allegro za 49zł :)

Nowa w ASO to ok. 270zł, więc za drogo.

Teraz kupuję zamiennik FEBI zobaczymy ile pociągnie - 65zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dasz znać Kolego jak tam z spasowaniem itp. Ja na allegro tez brałem za 49zł tyle ze brakowało małego o-ringu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tej podróbie która padła za 49zł był oring tylko za cienki i po założeniu uciekał płyn :). Pojechałem do motoryzacyjnego i kupiłem o takiej samej średnicy tylko trochę grubszy i jest ok.

Jak kupię febi i zamontuję dam znać czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam problem z wysuwane spryskiwaczy do bixenobow.mianowicie nie wysuwany się odkąd dokonałem zakupu passata b6 .poprzedni użytkownik auta mnie o tym informował.postanowiłem wiec sprawdzić bezpiecznik nr 35 okazało się ze jest spalony włożyłem odpowiedni bezpiecznik 25.słychać silniczek tylko z prawej strony od strony pasazera.od strony kierowcy nie ma zadnego dzwieku.po kliknięciu cztery razy na manetki spryskiwacz jednak nadal się nie wysuwają.co może być powodem .pozdrawiam czekam na jakieś info

Edytowane przez zulty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze spryskiwacze lamp nie uruchamiają się co czwarte klinięcie manetek. Interwał ustawia się w grupie 09. Trzeba by sprawdzić jaka tam jest wartość

Po drugie domyślnie spryskiwacze nie działają jeśli światła nie są włączone, lub włączone są światła do jazdy dziennej.

Nie wiem czy czasem nie jest też tak że musi być odpalony silnik - to by trzeba sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światła były włączone silnik w aucie odpal ony. w takim razie skoro nie po 4 kliknięcia .to jak uruchamia się ten spryskiwacz?jak jest u ciebie lub u innych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności