Skocz do zawartości
TC

Spryskiwacze reflektorów - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za podpowiedź , pompa oczywiście działa , w jaki sposób wyciąga się zaślepki od sprysków w zderzaku bo oczywiście nigdzie nie znalazłem :blink

Edytowane przez paka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dublowanie postów, ale post w temacie Bimbasza o spryskiwaczach jest słabo widoczny.

Ze względu na to, że nie mogę zakładać tematów postanowiłem podpiąć się cudze tematy.

---

Czy jest możliwa wymiana końcówki spryskiwacza reflektora? Chodzi o wymianę tego ostatniego modułu z dyszami. Tego na którym zamontowana jest zaślepka zderzaka.

Na końcu rurki, która wychodzi ze zderzaka jest moduł z dyszami.

Widać jakby był zamontowany na zatrzask wciskany rurka w rurkę.

Gdzie ewentualnie można kupić uszkodzony cały moduł spryskiwacza?

Może ktoś ma uszkodzony spryskiwacz, chętnie odkupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za podpowiedź , pompa oczywiście działa , w jaki sposób wyciąga się zaślepki od sprysków w zderzaku bo oczywiście nigdzie nie znalazłem
a po co chcesz je wyjmować? spryska przez nią nie wyciągniesz. musisz zderzak zdjąć i wtedy podziałasz. ale jak bardzo chcesz to na sile możesz śrubokrętem płaskim (delikatnie aby nie poobdzierać) i wyciągniesz go do góry.

 

 

Czy jest możliwa wymiana końcówki spryskiwacza reflektora? Chodzi o wymianę tego ostatniego modułu z dyszami. Tego na którym zamontowana jest zaślepka zderzaka.

Na końcu rurki, która wychodzi ze zderzaka jest moduł z dyszami.

Widać jakby był zamontowany na zatrzask wciskany rurka w rurkę.

Gdzie ewentualnie można kupić uszkodzony cały moduł spryskiwacza?

Może ktoś ma uszkodzony spryskiwacz, chętnie odkupię.

nie sądzę aby to była oddzielna część. na allegro cały spryskiwacz kolo 100zł, dziwne,że masz to uszkodzone bo jeśli pada to raczej pompa a spryskiwacze raczej bezawaryjne są, no chyba że jakiś dzwon był..

 

100 nie jest duzo , jak poszukasz to może i taniej. wymień cały i spokój;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Też mi przestały działać spryskiwacze reflektorów. Samochód mam od nowości. Po przeczytaniu powyżej skontrolowałem bezpiecznik (jest ok.), nic się nie leje pod auto, to skoczę na komputer, czy pokaże błędy. Jak nie, to co? Pompka padła? Trudno ją wymienić?

 

Pozdrawiam

 

 

Petr

Sprawdź jeszcze stycznik jest z lewej strony jak siedzisz w aucie za tym małym schowkiem przy kolanie, wyciągnij go i w głębi są styczniki bodajże środkowy jest od spryskiwaczy lamp, jeśli jest w porządku to wymiana pompki, dojście jest fatalne ale da się wymienić bez zrzucania zderzaka. Ja wymieniałem już dwa razy:(, chociaż po zdjęciu zderzaka dojście jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co chcesz je wyjmować? spryska przez nią nie wyciągniesz

 

tak jak pisałem wcześniej przecieka mi prawdopodobnie ten spryskiwacz , dlatego muszę go wymienić a żeby wymienić muszę też zdjąć zaślepkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie podważ zaślepkę i pociągnij do siebie. Poinien wysunąć się spryskiwacz, tylko rób to z wyczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki , jutro jadę do intercarsu i czeka mnie "zabawa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swego passata od dwóch tygodni i u mnie też nie działają spryskiwacze. gdzie znajdę bezpieczniki i który jest odpowiedzialny za spryskiwacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam swego passata od dwóch tygodni i u mnie też nie działają spryskiwacze. gdzie znajdę bezpieczniki i który jest odpowiedzialny za spryskiwacze?

 

 

Bezpieczniki znajdziesz z boku deski rozdzielczej od strony kierowcy ( musisz otworzyć drzwi ).

 

Ja dzisiaj chciałem uruchomić spryskiwacze reflektorów jakoś nie było okazji i w ogóle nie używałem spryskiwacza odkąd kupiłem auto :) czyli od 5 mies. niestety nie działały. Nie wiedziałem który bezpiecznik odpowiada za spryskiwacze reflektorów więc sprawdziłem wszystkie. Były ok wiec zacząłem dobierać się do pompki spryskiwacza. Chciałem zdjąć zderzak ale mimo usilnych prób i obawy ze coś pęknie pod czas szarpania zrezygnowałem ze zdjęcia zderzaka i dostałem się bez problemu sciągając dolną część nadkola prawego oraz wyjmująć prawy halogen. Operacja trwała około 1,5h mimo ze trochę kombinowałem jak wyjąc pompke. Na czuja pojechałem kupić nowa do ASO koszt 240zł (mieli od ręki). Zamontowałem i spryskiwacze zaczęły działać :DDDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przerabiałem to z 2 miechy temu. pompka w środku z korodowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to jeszcze ja - kodowanie z aktywacja i opoznieniem - jakie sa domyslne wartosci = 200 i 800 ms?

 

Mam to samo - po pewnym czasie nie zauwazenie i po cichutku spryski padly.

 

Pompka na szybe dziala, plyn podaje. Bezpiecznik OK. PO pociagnieciu manetki przekaznik cyka. Co dalej, czy NA 100% POMPKA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na stówe pompka.U mnie też tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z naprawą spryskiwaczy.

Zostaw jak jest.

Też kupiłem auto z uszkodzoną pompka spryskiwacza i po naprawie pierwsze co zrobiłem, to wyjąłem bezpiecznik od spryskiwaczy.

Dysze leją na całą maskę, tak że trzeba by mieć ze trzy mopy do wycierania. Normalnie rzeka płynie. Latem maska wygląda totalnie fatalnie.

Na zdjęciu na tej stronie widać pianę nad reflektorem, tak jest zalana cała maska aż pod szybę.

Może później wrzucę film.

Tu opis uszkodzenia i naprawy pompki: http://www.opelastrag.seonetshop.pl/uszkodzona-pompka-spryskiwacza-swiatel-w-passacie-b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na stówe pompka.U mnie też tak było.

 

u mnie było to samo, wymieniłem pompkę może z rok temu i do dziś wszystko działa;

przy okazji może mi ktoś napisać, w jakim bloku w VCDS-ie mogę zmienić, co które spryskanie szyby mają wyskakiwać spryski? Z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie było to samo, wymieniłem pompkę może z rok temu i do dziś wszystko działa;

przy okazji może mi ktoś napisać, w jakim bloku w VCDS-ie mogę zmienić, co które spryskanie szyby mają wyskakiwać spryski? Z góry dzięki...

 

Dzieki,

 

I to jest zagadka, wszedzie na zagranicznych forach pisza tylko o dostosowaniu czasy aktywacji i opoznienia, nigdzie nie znalazlem info gdzie to tak naprawde sie zmienia by spryski dzialaly za kazdym razem lub co 5-ty raz.. A moze ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padlo tez stwierdzenie, ze da sie te pompke wymienic bez sciagania zderzaka - sie zapytam jak?

 

Po zdjeciu oprawy do halogena nadal nic nie widze - czy mam wykrecic tez halogen? Jest bodajze na 3 torxach? Moze ktos napisac kto to juz robil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Padlo tez stwierdzenie, ze da sie te pompke wymienic bez sciagania zderzaka - sie zapytam jak?

 

Po zdjeciu oprawy do halogena nadal nic nie widze - czy mam wykrecic tez halogen? Jest bodajze na 3 torxach? Moze ktos napisac kto to juz robil?

 

ja tak robilem ale jest barrrrrrrdzo ciezko. osoba z malymi dlonmi bedzie miala latwiej. wyciagasz wszystko co przeszkadza, aby bylo latwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak robilem ale jest barrrrrrrdzo ciezko. osoba z malymi dlonmi bedzie miala latwiej. wyciagasz wszystko co przeszkadza, aby bylo latwiej.

 

Dzieki, ale da sie :)

 

Czy jak juz tam dojde to te pompke sie wyrywa, w sensie w ktora strone ja wyjmowac? Czy trzeba spuscic plyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, ale da sie

 

Czy jak juz tam dojde to te pompke sie wyrywa, w sensie w ktora strone ja wyjmowac? Czy trzeba spuscic plyn?

 

ja tez wymieniałem bez ściągania zderzaka, poleciała kratka od halogena, halogen i trochę dolnej dokładki i było w miarę ok, pompka jest wciśnięta w zbiornik przez uszczelkę trzeba wyciągać w górnym kierunku jak zaczniesz wyciągać to podstaw miskę bo płyn zacznie uciekać...

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/122104-Uszkodzone-spryskiwacze-reflektorow-–-dziwna-usterka…

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i mnie dopadł przypadek z niedziałającymi spryskiwaczami, przymrozek, szyby poszły bez problemu ale spryski reflektorów już nie :-(.

Przymarzł płyn bo była końcówka letniego. Bezpiecznik w z lewej strony nr 35 zabezpieczenie 25A wymiana i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności