Skocz do zawartości
TC

Spryskiwacze reflektorów - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

W zeszłym tygodniu byłem na dużym przeglądzie (30k) i zgłosiłem że lewy spryskiwacz od reflektora się nie otwiera albo raczej otwiera się jak mu się zachce

Prawy chodzi ok co 5 pryśnięć :P

Pech chciał że jak mechanik w ASO sprawdzał to się otworzył. :confused:

Ale 10 minut później z innym mechanikiem znowu się zablokował. (Myślę sobie "mamy Cię")

Diagnoza: wymiana spryskiwacza

Dzisiaj po wymianie odbieram samochód i pierwsze co to sprawdzam czy działa no i nie działa. :mad:

Wołam speca ponowna próba i działa :eek: ale całe szczeście że było widać po płynie kapiącym spod zderzaka że podczas mojego testu się nie otworzył.

 

Pompka? Która albo raczej ile ich jest?

Czy są dwie niezależne jedna na spryskiwacze reflektorów i druga osobna na szyby?

Czy na każdy reflektor osobna + osobne na szyby?

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem. U mnie najpierw spadł przewód, więc chłopcy z serwisu załozyli go ponownie i cześć! Wyjechałem i po paru dniach patrzę, znów nie działa a płyn leje się pod zderzakiem. Pukłem spryskiwacz od góry a on wyskoczył. Działał pare razy i znów kicha. Dojeżdżam do serwisu nie pryska, brak śladów płynu na masce, wprowadzają na serwis, działa. No ale zainteresowali się tematem i okazało się że na zderzaku w miejscu otworu na spryskiwacz jest mały zaciek z farby i to on blokuje spryskiwacz. Wzieli papier scierny, przetarli i wszystko działa ok!

 

Hi,

 

 

Czy są dwie niezależne jedna na spryskiwacze reflektorów i druga osobna na szyby?

Czy na każdy reflektor osobna + osobne na szyby?

 

pozdr,

TC

Są chyba na reflektory 2 szt + szyba !

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są dwie niezależne jedna na spryskiwacze reflektorów i druga osobna na szyby?

Na dwa spryski reflektorów jest jedna wysokociśnieniowa pompka. Na szyby tył i przód jedna zwykła ze zmianą kierunków obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tyle że u mnie było to po lakierowaniu zderzaka. Prawy spryskiwacz się nie wysuwał. Gość z serwisu śrubokrętem go podważył, psikną trochę jakimś smarem w spreju na ramię spryskiwacza i działa już 1,5 roku bez problemów. Spryskiwacze wysuwają się pod wpływem ciśnienia płynu.

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Według mnie pompa na spryskiwacze siada. Nie daje dość ciśnienia żeby się oba otworzyły.

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopnę się do wątku:

Mam pewien problem z prawym spryskiwaczem. Ładnie wszystko się wysuwa, ładnie się spryskuje, ale prawy spryskiwacz nie chowa się do końca. trzeba mu pomóc palcem. Docisnać go zeby go wciagło do wewnątrz. jaki moze być motyw??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rayan

Zabrudzony??

 

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam poważny problem - spryskiwacze reflektorów nie działają. Pierwszy raz odmówiły posłuszeństwa:confused: Używam dobrego i drogiego zimowego płynu Shella.W żadnym innym samochodzie nigdy nie zamarzł. Spryskiwacze szyby mam podgrzewane i działają bez problemu. Wiele razy dziś spryskiwałem szybę i za 5 cyklem nie spryskiwał reflektorów:(.

Nie słyszę nawet siłowników, które wysuwają dysze!Nic od środka sprysków się nie leje, więc czuję że coś padło:( Jutro do ASO - dobrze, że gwarancja na passka jeszcze obowiązuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna sprawdzic ktory uklad zawinil(sterowanie czy wykonawczy)w centarlnej elektryce wymusic test elementow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, spryskiwacz prawej lampy mi nie działa :( jak spryska lampy widać że gdzieś od spodu kapie plyn ale nie wiem skąd co może być tego powodem? Można do tego jakoś dojść bez sciagania zderzaka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez zdejmowania zderzaka będzie trudno, prawdopodobnie kapie z przewodów doprowadzających płyn do sprysków albo pękł albo sie zsunął. Tutaj masz temat jak zdjąc zderzak. :)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48849&highlight=spryskiwacze+lamp

Jeszcze znalazłem taki temat #2 może pomoże.:)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65027

Edytowane przez Endrju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz spróbować taką rzecz:

Jak zadziałają spryskiwacze, duże ciśnienie z pompy wypycha głowicę do przodu i spryskują lampę. Nakładka (na rysunku nr 27) wysuwa się na "ślizgach". Jeżeli któryś z nich jest chociażby lekko zadrapany, to całość blokuje się w czasie działania pompy, natomiast wysokie ciśnienie w układzie mycia reflektorów powoduje że część płynu wydostaje się i stąd kapanie po zderzakiem.

 

Jeżeli włączone są światła to co piąte spryskanie szyb powoduje załączenie mycia reflektorów. Może Ci ktoś kliknąć spryskiem szyb a Ty możesz w tym czasie lekko ją podciągnąć nakładkę lub psiknąć jakimś WD40.

 

U mnie to zadziałało, oczyściłem prowadniczki i teraz śmiga tak jak trzeba.

W załączeniu obrazek jak to wygląda. Może Ci się przyda.

 

 

Pozdrawiam

mycie reflektorĂłw.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopnę się do wątku: Mam poważny problem - spryskiwacze reflektorów nie działają. Zamarł mi płyn letni lecz nie używałem spryskiwaczy, samoczynnie rozmarzł płyn, wlałem zimowy. Przy pierwszym uruchomieniu działały lecz po pewnym czasie przestały działać. Wcześniej gdy zamarzł płyn lekko wysunęły się "zaślepki" od spryskiwaczy. W czym może być problem i gdzie szukać. Pomocy.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

 

"wymusić test elementów w centralnej elektryce" - tzn jak i gdzie to można wykonać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że on tam jest cały czas zamarznięty. Nie masz może ciepłego garażu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze nie moge zakladac jeszcze tematow pozwole napisac sobie tu o swoim problemie:

mam problem z swoim b6 bo za kazdym razem jak spryskuje szyby wlaczaja sie tez spryskiwacze reflektorow. robi sie to dla mnie irytujace bo w b5 ktorym do niedawana jezdzilem tego problemu nie bylo ( spryski dzialaly przy dluzszym przytrzymaniu spryskiwacza szyb tu natomias zalacza sie od razu jak spryskuje szyby) bawilem sie w ustawieniach Vag ale tam jest tylko mozliwosc regulacji czasu dzialania samego spryskiwacza a nie jego zalaczania sie zalezngo od spryskiwacza szyb.

za pomoc bede niezmiernie wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche inne pytanie ale także na temat spryskiwaczy.

Jak rozpoznać czy samochód ma podgrzewane spryskiwacze i jak się je załącza ?

Znajomy powiedział mi ze wszystkie VW maja podgrzewane spryskiwacze szyby przedniej ale coś mi się wydaje że podgrzewane spryskiwacze mają tylko samochody które wyposażone są w pakiet zimowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum było, że można to ustawić. Było nawet opisane jak musisz troszkę poszukać.częstotliwość pryskania spryskiwaczy świateł da się regulować.

Na tej stronce na dole przy opisie instalacji spryskiwaczy jest to wyjaśnione:

http://furmanka.blogspot.com/2007/12...omowaniem.html

Co prawda to Jetta ale w passacie 3C jest tak samo:

Select 09 (Central Electronics)

Long Coding -> Function 07

Byte 05 Headlight Washer Delay

(Standard: 1000 ms / Resolution: 50 ms)

Byte 06 Headlight Washer Activation Time

(Standard: 800 ms / Resolution: 50 ms)

to info z tej stronki:

http://en.openobd.org/vw/passat_3c.htm#09

 

Także potrzebny VAG i można to sobie wyregulować.

Edytowane przez lolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do obecności grzanych spryskiwaczy to można sprawdzić czy idą kable do maski. Jesli do twojej maski idą dwa przewody to masz podgrzewane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej zasadzie działa to podgrzewanie ? jak się je załącza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności