Skocz do zawartości
marek29

Zmiana zegarów 919 na 920 CAN Działa!

Rekomendowane odpowiedzi

co do tego mojego opisu z postu wyżej to wszystko działa tak jak powinno to co pisałem o tym:

 

to został tylko ten błąd 30b, błąd poduszki usunięty, pokazuje normalnie spalanie w L/100km i średnie spalanie też pokazuje tylko czasem jest róznica w stopniach temp. na liczniku i climatroniku na liczniku pokazuje 2 a na climatroniku 3 lub na liczniku 5 a na climiatroniku 3 ale czasem jest tu i tu taka sama temp. i powiedzcie czy mam odpowiedni panel climatronika czy nie

mam jeszcze takie pyt. czy jak bym wpioł spowrotem pin 8 do wtyczki klimatronika T12 (pin8/T12) i do tego dołączył kabelek który dołożyłem do bedącego pinu 26/T32b (we wtyczce zielonej licznika) to będzie pokazywało mi cały czas taką samą temp. na liczniku i panelu climatronika czy taka zmiana nic nie da

 

Hej.

 

Tez mam problem z roznica temperatury na fis i na klimaatroniku, na poczatku na fisie bylo z temp ok a na klimatroniku -51 pokazywalo sekunda mijala i wskazywalo tak samo, po kilku odpaleniach auta w miare ustabilizowalo sie z tym e zawsze na fisie jest ok a na klimatroniku temp pokazuje zazwyczaj wyzsza o kilka kilkanascie stopni a po kilku minutach powoli schodzi do normalnosci. choc rzadko bywa taka sama.

 

Co do podpiecia czujnika rownolegle do licznika i fisu to nie wypowiem sie nie wpadlem na to jak mialem rozebrane auto.

 

 

pdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się tutaj ale trochę z innej beczki. Posiadam Audi A2 1.4 ze sterownikiem magnetti marelli. Od kilku miesięcy mam problem z immo. Rozprogramowuje się bez powodu. Po przepisaniu kluczyka działa kilka tygodni i znowu muszę przepisywać kluczyk. Pierścień przy stacyjce sprawdzony, transponder wymieniony, instalacja przejrzana. Mam dosyć i nie chcę się bawić w naprawę. Wyczytałem na tym forum że MM ugryzę Vag Tacho, zakupiłem taki od kitajców ale z racji tego że nigdy tego nie robiłem, proszę o pomoc. Wiem że należy zczytać wsad i zmienić komórke i zapisać ale nie mam pojęcia którą komórkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja zmieniłem licznik symeks na ten z paska po liftowego i dokładałem kabelki według tej rozpiski poniżej i pokazuje mi teraz różne temperatury na fisie i na panelu klimy a ztego sie dowiedziałem to na fisie pokazuje prawidłową temperature teraz

-czujnik tem. należy podpiąć bezpośrednio do licznika pin26 T32b (normalnie jest wpięty pin8 T12 w climatroniku)

- upewnić się że jest połączenie między pin25 T32a licznika a pin1 T12 climy

- połączyć pin8 T32b licznika z pinem2 T20 climy - computer data line

- połączyć pin9 T32b licznika z pinem3 T20 climy - computer data line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że ja zmieniłem licznik symeks na ten z paska po liftowego i dokładałem kabelki według tej rozpiski poniżej i pokazuje mi teraz różne temperatury na fisie i na panelu klimy a ztego sie dowiedziałem to na fisie pokazuje prawidłową temperature teraz

-czujnik tem. należy podpiąć bezpośrednio do licznika pin26 T32b (normalnie jest wpięty pin8 T12 w climatroniku)

- upewnić się że jest połączenie między pin25 T32a licznika a pin1 T12 climy

- połączyć pin8 T32b licznika z pinem2 T20 climy - computer data line

- połączyć pin9 T32b licznika z pinem3 T20 climy - computer data line

 

Nie zrozumielismy sie, wlasnie o tym samym pisze, tez mam licznik z FLa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zmieniałeś panel klimatronika na ten odpowiedni czy masz nadal ten sam panel od klimy bo mi mówili że po takiej przeróbce trzeba zmienić panel klimy na odpowiedni tzn z odpowiednim numerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienialem. Ogolnie zastanawia mnie ze czasami jest ok ze wskazaniami temp a czasami nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u mnie jest tak samo że czasem jest taka sama temp. na fisie i na panelu od klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z Was, czy szafę z końcówką 922 mogę pchać na dokładkę FISa, czy poduchy nie będą działać? Musi by 822?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś z Was, czy szafę z końcówką 922 mogę pchać na dokładkę FISa, czy poduchy nie będą działać? Musi by 822?

Możesz włoźyć 922,tylko jeśli chcesz mieć wskazania w km,musisz zmienić wsad i tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Znalazłem na Alledrogo szafę z 1/2 FIS, europejczyk ale niestety bez numeru, ciekawe co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zmienialem. Ogolnie zastanawia mnie ze czasami jest ok ze wskazaniami temp a czasami nie.

 

to musisz na bankowo wymienic panal climaronica na po FL( koniecznie waski) i zmienic kodowanie climatronica na 07000 a jezeli nie bedzie chcial przyjac to z tego kodowania to jezeli pamiec mnie nie myli na 07010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. dziś założyłem 3b0 920 822A, położyłem wiązkę can do ECU, wiązkę do manetki no i wszystko jest OK poza 2 sprawami:

 

1. Błąd czujnika poziomu i temp. oleju (myślę, że dam radę)

2. Nie wyświetla mi biegów na FISie, can gateway zakodowane na 00001, ECU też na automat, i jest tylko puste miejsce na FIS, wywala też błąd 01315, TCM - brak komunikacji.

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin92

Witam mam pytanie czy da rade wymienic lozysko wiskotyczne passat b5 adr, JAK JE NAJPROSCIEJ WYBIC, prosze o szybka odpowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma wspólnego z tematem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. dziś założyłem 3b0 920 822A, położyłem wiązkę can do ECU, wiązkę do manetki no i wszystko jest OK poza 2 sprawami:

 

1. Błąd czujnika poziomu i temp. oleju (myślę, że dam radę)

2. Nie wyświetla mi biegów na FISie, can gateway zakodowane na 00001, ECU też na automat, i jest tylko puste miejsce na FIS, wywala też błąd 01315, TCM - brak komunikacji.

 

Pomoże ktoś?

 

Witam

1.Z olejem sobie poradzisz (zmiana kodowania).

2.Kolego,bardzo chciał bym Ci pomóc ,ale ilość osób z automatem z tych lat-to na palcach policzyć.....(szczególnie jeżeli chodzi o mody..)

3.J/W TCM ,to moduł od nawigacji-jeżeli ją masz to jestem bez radny.Jeżeli nie ,to wyłącz w kodowaniu zegarów.

 

Podaj swoje kodowanie

 

Najlepiej to zapodaj swoje kodowanie :)

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w kodowaniu zmiana kraju? TCM - transmission Control Module :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, w kodowaniu zmiana kraju? TCM - transmission Control Module

 

Masz navi? Tcm to odbiornik info o np. korkach ,a po 2003 dodatkowo konwerter sygnałów data na CAN do wyświetlania opisów na FIs.

Rozumiem że masz NAVI ? TAK?

Jeżeli nie to podaj kodowanie i określ się co masz w aucie ,bo za chwilę to będzie temat na 15 postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCM to sterownik skrzyni automatycznej jak sama nazwa mówi TRANSMISSION CONTROL MODULE, navi nie mam, chodzi tu o to, że ECU nie widzi na CANie właśnie skrzyni i nie ma skąd pobrać info o danym biegu, bo w starym liczniku szło to info bezpośrednio do szafy... ECU kodowane 00001, CAN GATEWAY 00001, licznik kodowany na 07135.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Pytanie w sprawie licznika mam Passata tak jak w opisie z 1/2 FIS i kupiłem licznik z W8 pełny FIS wszystko po kodowane licznik działa, obroty też ,temperatura też ,lecz nie działa wskaźnik paliwa nie podnosi się ani nie pokazuje na komputerze ile zostało do przejechania.A jak wsadzę stary licznik to jest normalnie,wszystko działa i pokazuje na komputerze.Podobno trzeba coś prze lutować ze starego licznika tylko nie wiem co.Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności