Skocz do zawartości
kris22bln

samopoziomowanie ,poziomowanie xenonow passat 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Śledzę forum od kilku tygodni i uważam, że wykonujecie koleżanki i koledzy kawał niezłej roboty. Dla średnio zaawansowanych i dysponujących czymś więcej niż wkrętak i młotek to kompendium wiedzy na temat ich "synka". Wiele informacji, wiedzy, porad pozwala cieszyć się możliwością pielęgnacji, większych mniejszych napraw swojego ulubieńca.

Dobra dość wazeliny, do sedna.

Mam problem z czujnikiem poziomowania, wartości napięć: przód - 4,65 (nie zmienia się - prawdopodobnie uwalony czujnik), tył - 0,75 (przy przechylaniu - zmiana wartości).

Dodam, że zawias obniżony.

Kolego Wojciechpop, czy byłbyś skłonny pozbyć się czujnika z półeczki i za ile?

Czy dostosowania napięć do żądanych dokonać można jedynie modyfikacją ramion?

Proszę o wyrozumiałość

 

Po kolei:

chętnie się pozbędę, ale - czy rzeczywiście problemem jest czujnik? A nie przyczyną jest obniżenie "zawiechy"? Tobie też (podobnie jak Mazio) zaproponuję zamianę przedniego z tylnym. Jeżeli chodzi o napięcia w czujnikach to napięcie śię zmienia podczas ruchu ramienia (taka zasada działania tego czujnika). Jeżeli napięcie rzeczywiście się nie zmienia - to może być czujnik. Ale zrób podmiankę. Jeżeli to czujnik - to skóry z Ciebie nie zedrę ;-).

Ps. Z tyłu tak czy inaczej masz zbyt małe napięcie. Ale możliwe też jest, że jak będzie sprawny przedni - to i napięcie zmieni się na tylnym (wzrośnie).

 

EDIT:

Acha, jeszcze jedno. Zwróć uwagę czy dobrze masz poskładany czujnik wraz z łącznikiem. Powinno być tak jak na tym zdjęciu (ramię czujnka skierowane w tył auta):

http://www.passatplus.de/umbauten/lwr/lwr_hinten-04.jpg

bo jeżeli miałeś robioną "zawiechę" - może to ktoś źle poskładał do "kupy"??!! (nie twierdzę że tak jest - ale sprawdzić chyba należy). Gdy ramię czujnika jest do przodu, wtedy napięcie wskazywane przez czujnik będzie nieprawidłowe (niskie).

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję.

Przyznam się już trochę grzebałem. Po pierwotnej diagnozie kabelkiem napięcia: przód - 0,65V (bez zmian przy przechylaniu), tył 1,7V (zmiany przy przechylaniu), zdjąłem przedni czujnik - próba reanimacji (jak widać nieudana) i zmiana napięć po założeniu czujnika na te w poprzednim poście.

Ps. Z tyłu tak czy inaczej masz zbyt małe napięcie. Ale możliwe też jest, że jak będzie sprawny przedni - to i napięcie zmieni się na tylnym (wzrośnie).

Możesz mieć rację, że po wymianie czujnika przedniego napięcie na tylnym powróci do normy (oby!). Proponuję przeniesienie rozmowy dotyczącej ewentualnej transakcji na PW.

Dodam jeszcze, że przy obecnych napięciach, po wykasowaniu błędów - poziomuje, niestety przy napięciu 4,65V z przodu, światła praktycznie "leżą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką reakcję.

Przyznam się już trochę grzebałem. Po pierwotnej diagnozie kabelkiem napięcia: przód - 0,65V (bez zmian przy przechylaniu), tył 1,7V (zmiany przy przechylaniu), zdjąłem przedni czujnik - próba reanimacji (jak widać nieudana) i zmiana napięć po założeniu czujnika na te w poprzednim poście.

 

Możesz mieć rację, że po wymianie czujnika przedniego napięcie na tylnym powróci do normy (oby!). Proponuję przeniesienie rozmowy dotyczącej ewentualnej transakcji na PW.

Dodam jeszcze, że przy obecnych napięciach, po wykasowaniu błędów - poziomuje, niestety przy napięciu 4,65V z przodu, światła praktycznie "leżą".

Darek znalazłem jeszcze tańsze czujniki ;-):

http://allegro.pl/audi-a3-a4-a6-a8-czujnik-poziomu-xenon-przod-i1259969730.html

http://allegro.pl/sterownik-czujnik-xenon-vw-audi-4b0907503-i1254451442.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsza aukcja - spóźniłem się, jest już zakończona

Drugą widziałem wcześniej, mam trochę obaw.

Sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy ramię czujnika jest do przodu, wtedy napięcie wskazywane przez czujnik będzie nieprawidłowe (niskie).

co do niskiego napięcia to się nie zgodzę. Ja mam do przodu ramię:

Zdj?cie335.jpg

i napięcie wskazuje mi prawidłowe- 2,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podliczył ktoś dokładnie ile go wynioslo samopoziomowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a podliczył ktoś dokładnie ile go wynioslo samopoziomowanie ?
jak kupowalem zderzak pod spryski to koles chcial 400 za komplet bez okablowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak kupowalem zderzak pod spryski to koles chcial 400 za komplet bez okablowania

kurna to tyle co Ty za przerobienie lamp dałeś :D

mozesz zdzwonic się z tym gosciem czy jeszcze aktualne ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a podliczył ktoś dokładnie ile go wynioslo samopoziomowanie ?

 

mnie około 450pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do niskiego napięcia to się nie zgodzę. Ja mam do przodu ramię:

[ATTACH]38268[/ATTACH]

i napięcie wskazuje mi prawidłowe- 2,6

No to masz źle podłączone (masz obniżoną zawiechę) i dlatego może napięcie być dobre (może). Tak czy inaczej przy tak podłączonym łączniku skuteczność samopoziomowania jest "niewielka". Ruch ramienia czujnika pod wpływem obciążenie (odciążenia) auta jest znikomy.

 

---------- Post added at 08:41 ---------- Previous post was at 08:23 ----------

 

kurna to tyle co Ty za przerobienie lamp dałeś :D

mozesz zdzwonic się z tym gosciem czy jeszcze aktualne ? :D

Tutaj masz na tył (komplet):

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-czujnik-poziomu-xenonow-tylny-4b0-i1237871319.html

http://allegro.pl/czujnik-poziomu-swiatel-tyl-vw-passat-b5-01-05-i1274294844.html

a tutaj na przód (tez komplet):

http://allegro.pl/czujnik-poziomu-swiatel-przod-vw-passat-b5-a4-i1274294382.html

No i zamkniesz się w 4 stówkach (ja jak kupowałem to takich kompletów nie było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zamkniesz się w 4 stówkach (ja jak kupowałem to takich kompletów nie było).

 

Wojtku raczej się nie zamknie bo potrzebny do pełni szczęścia jest jeszcze sterownik

 

tu jest ale za 170pln: http://allegro.pl/sterownik-swiatel-audi-a4-a6-a8-4z7-907357-i1246937758.html

tu za 149pln: http://allegro.pl/audi-a4-a6-a8-sterownik-zasiegu-reflektorow-4z7-i1264896033.html

a tu najtaniej za 100pln: http://allegro.pl/modul-swiatel-i-zawieszenia-audi-allroad-4z7-i1265299286.html

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku - oczywiście wiem to doskonale. Ale cały czas rozmawiamy o czujnikach i znalazłem na alledrogo kompletne (nawet z wtyczkami). Jeszcze też potrzebna będzie wtyczka do sterownika, kabelki, piny, bezpiecznik kilka godzin wolnego czasu ;-), moze kilka browarków.

 

zapominacie że jeszcze trzeba kupić

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4ff422171189e68.html

kolejne 400zł :D

 

w Twoim wątku Mr. X się doczytałem :D

My z Bartkiem tę kwotę przekazaliśmy na "przelew" i zrobiliśmy sami wiązki elektryczne od początku do końca lub odwrotnie ;-). Bo w oryginale sterownik jest w bagażniku a my mamy obok przekaźników.

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja Ci wiązkę za 300pln zrobię :D

A ja za 299 ;-). Licytujemy dalej hihihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam juz

Trzeba, trzeba wyjac te plastikowe dziadostwo.

No właśnie że nie trzeba tego dziadostwa wyciągać, tylko odbezpiecza się tak jak w przypadku dużych bezpieczników i już można wsadzać lub wyciągać piny. Dziś akurat zakładałem mały bezpiecznik i doszedłem że to się też odbezpiecza, a również na początku chciałem wszystko wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja Ci wiązkę za 300pln zrobię

A tak na poważnie to jakie by były koszty zrobienia takiej wiązki narazie jestem na etapie sprysków ale już intensywnie myśle o samopoziomowaniu co do sprysków to dzisiaj zrobiłem część elektryczną a za tydzień mechaniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na poważnie to jakie by były koszty zrobienia takiej wiązki narazie jestem na etapie sprysków ale już intensywnie myśle o samopoziomowaniu co do sprysków to dzisiaj zrobiłem część elektryczną a za tydzień mechaniczna

 

zależy ile kto się ceni i od tego czy dostarczył byś piny czy wchodziło by to wszystko w cenę ze zrobieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy ile kto się ceni i od tego czy dostarczył byś piny czy wchodziło by to wszystko w cenę ze zrobieniem

Daj znać na pw jakie piny są potrzebne i ew jak by to wyglądało bez moich pinów

Narazie to i tak się wypłukałem na spryski i lampke od W8:dolamam a planów to mam co niemiara :hehe

Własnie wczoraj niespodziewanie zakupiłem lustro fotochrom i chyba niedługo udeze do ciebie co do montazu bo widze ze u ciebie w paszczaku jest to co najlepsze:wazuuup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Reaktywowałem poziomowanie! (dzięki Wojtek)

Zdemontowałem uszkodzony czujnik, zamontowałem sprawny(dzięki Wojtek), wykasowałem błędy i działa (ślepia w dół i do góry).

Najdziwniejsze, że napięcia z czujników są poza normą (przód 1,7V, tył 1,07V). Trochę w święta pojeździłem, żadnych błędów. Nie sprawdzałem świateł na stacji diagnostycznej.

Dziękuje kolegom za porady, jak wyskoczą błędy zrobię korektę ramion i adaptację a na razie .... hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności