Skocz do zawartości
kris22bln

samopoziomowanie ,poziomowanie xenonow passat 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie czy ma ktoś rozpisane pinami nie kolorami gdzie który idzie ze sterownika bo cały opis na niemieckiej stronie jak i u kolegi w pierwszym poście opiera się na gotowej wiązce a chcąc robić swoją to będą troszke inaczej te kolory,a ze sterownika troszke tych kabelków wychodzi 19 jak się nie pomyliłem

 

ja mam rozpisane i jutro mogę wrzucić bo chyba rozpiskę mam w garażu

 

mam zamiar kupić na wiązke kabel sterowniczy 20x0,25 czy wystarczy?

 

minimalnie wg schematu powinno być 0,35mm2 więc nie wiem czy przy 0,25 będzie jakaś róźnica czy nie

 

mam rozumieć ,że do lamp kabel 4 żyłowy do czujników 3 żyłowy i kilka luzem przy bezpiecznikach itd

 

dokładnie 8 kabli ze sterownika idzie na lampy 4 na czujniki (4 a nie 6 bo masę i plus mają wspólną) a reszta do wpięcia w instalację auta

 

a skąd wiadomo gdzie jaki kabel od lampy,czy czujnika podłączyć do sterownika

 

np. ze schematu, który podał na pierwszej stronie tego wątku kolega Krystian

 

bo tego nigdzie nie widziałem ,albo przegapiłem.

 

raczej to drugie ;)

 

Widzę ,że długa i wyboista droga prze de mną

 

też tak myślałem ale nie było tak źle :)

 

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

 

jednak dokumentację znalazłem w domu więc podaję rozpiskę poszczególnych pinów sterownika samopoziomowania:

1 - na pin 6 prawego reflektora

2 - na pin 3 lewego reflektora

3 - na pin 6 lewego reflektora

4 - na pin 4 lewego reflektora

5 - na pin 2 lewego reflektora

6 - na pin 4 prawego reflektora

7 - na pin 2 prawego reflektora

8 - na pin 3 prawego reflektora

9 - na pole bezpiecznika nr 8 (uzupełnić bezp. 5A) drugą nóżkę z pola 8 podłączyć pod klemę x75 listwy pod przekaźnikami

10 - masa

11 - na pin 21 zegarów (nie musimy tego podłączać jeśli nie mamy aktywnej funkcji wyświetlania informacji na zegarach o spalonych żarówkach)

12 - pin wolny

13 - pod czujnik gala z modułu komfortu lub z radia (ja podłączyłem jak doradzał Krystian z pinu nr 1 przekaźnika wycieraczek)

14 - na pin 7 złącza diagnostycznego OBDII

15 - na pin 4 przedniego czujnika samopoziomowania

16 - na pin 4 tylnego czujnika samopoziomowania

17 - na pin 4/56 włącznika świateł (ja podłączyłem się również za radą Krystiana pod kabel żółto/biały bezpiecznika nr 20 w skrzynce bezpiecznikowej)

18 - na alternator (najprościej podłączyć się w skrzynce komputera pod kabel z pinu 1 czarnej wtyczki T10b - jeśli mnie pamięć nie myli jest tam kabel koloru niebieskiego)

19 - na pin 5 obu czujników samopoziomowania

20 - na pin 1 obu czujników samopoziomowania

 

ot i cała filozofia, jest to wszystko napisane za pomocą schematów oraz dokładnych opisów w pierwszym poście tego wątku oraz w poście 65 moje małe uzupełnienie świetnego opracowania Krysiana)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak się spodziewałem:manga na :kumple Bartka zawsze można liczyć:dobrze

 

Chłopaki puki co zakupiłem od kolegi z forum HIDy tak wiem nie wolno be itd

podłączyłem i nastała jasność :zeco

ale mam problem tzn sk........kie zakłucenia na CB napewno nie po zasilaniu bo podłączyłem pod zewnętrzny zasilacz i bez zmian więc chyba tylko po antenie

Jakieś pomysły (oczywiście wywalenie HID nie wchodzi w gre teraz to tak jakby człowiekowi z wadą wzroku zabrać okulary:dolamam)

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki puki co zakupiłem od kolegi z forum HIDy tak wiem nie wolno be itd

podłączyłem i nastała jasność

ale mam problem tzn sk........kie zakłucenia na CB napewno nie po zasilaniu bo podłączyłem pod zewnętrzny zasilacz i bez zmian więc chyba tylko po antenie

Jakieś pomysły (oczywiście wywalenie HID nie wchodzi w gre teraz to tak jakby człowiekowi z wadą wzroku zabrać okulary)

 

niestety tak właśnie jest z przetwornicami, które mają słabe ekranowanie skutkujące zakłócaniem m.in. cb radia

są trzy wyjścia:

- usunąć hidy (napisałeś nie wchodzi w grę)

- nie używać cb radia (myślę, że też Cię nie będzie satysfakcjonować)

- odizolować (owinąć) przetwornice folią aluminową (podobno pomaga ale w jakim stopniu tego nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za porady.Więc nie pozostaje nic innego jak szukać gratów do ori poziomowania.Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

owszem ale ktoś je kupił, no chyba że Ty ;)

 

ciekawe czy tych klapek nie da się dokupić osobno w aso

 

oczywiście klapka występuje w ASO jako osobna część, to jej nr 3B7 941 607 a kosztuje nw sklepie na stronie gajosa 24pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
owszem ale ktoś je kupił, no chyba że Ty

Tak to ja:wojak nie miałem narazie w planie ale jak się trafiły :gitara

 

Bartek ty odnawialeś jak mi sie dobrze zdaje lampy sam to robiłes czy gdzies oddawales??

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek ty odnawialeś jak mi sie dobrze zdaje lampy sam to robiłes czy gdzies oddawales??

 

Marcin oddawałem odbłyśniki soczewek do napylenia na nowo chromu, a polerkę kloszy wykonałem sam ;)

 

Panowie a czy taki sterownik też podejdzie

http://img16.allegroimg.pl/photos/or.../18/1335591870

 

owszem ALE do paska sprzed liftu :D

 

Marian szukaj takiego sterownika: http://www.passatplus.de/umbauteile/relais/4Z7907357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marian szukaj takiego sterownika:

 

Jasna sprawa ale tamten był tańszy,a poza tym to Skwaru zwinął mi czujniki sprzed nosa dwa za 250 zł ach szkoda,miałem do gościa dziś dzwonić i pytać się czy są sprawne,a tu zonk już kupione.Skwaru miał wczoraj dobry dzień najpierw po taniości kupił lampy później czujniki.

 

Sterownik już mam na oku a czujniki poszukiwania trwają,zadzwonię do gościa od którego kupiłem lampy może ma.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik już mam na oku a czujniki poszukiwania trwają,zadzwonię do gościa od którego kupiłem lampy może ma.

 

jak nie znajdziesz czujników to być może bym mógł ba jednym ze szrotów u siebie zapytać

ostatnio mieli ale chyba po 150pln/szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin oddawałem odbłyśniki soczewek do napylenia na nowo chromu, a polerkę kloszy wykonałem sam

Bartek masz jakiś sprawdzony zakład,lampe sam rozklejałeś????

a polerke czym jakąś pastą polerską ?

Rany same pytania:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio mieli ale chyba po 150pln/szt

 

Jeżeli kompletne z blachą mocującą i cięgnem to byłbym zainteresowany za tą cenę jak nie znajdę to się odezwę.

 

Skwaru.

Otworzyłeś link z pinami ? Mają tam wiele innych ciekawych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otworzyłeś link z pinami ? Mają tam wiele innych ciekawych rzeczy.

Otworzyłem ale taniej mają na allegro a tam i tak nie ma wszystkich narazie trzeba się wstrzymać bo moze trafisz czyjniki z kostkami

Jak byś dal rade to szukaj sterownika z kostką ja taki kupiłem za 90,00zl i już nie ma problemu z pinami a powiem ci że te będzie trudno znależć gdzieś poza ori

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lampe sam rozklejałeś????

a polerke czym jakąś pastą polerską ?

Rany same pytania

Są pytania i są odpowiedzi ;-)

Lampy nie trzeba rozklejać (ori bixenony) - soczewki można bez problemów wyjąć z lampy nie rozklejając jej. A jeżeli chodzi o polerkę - to w warsztacie jest wątek o renowacji lamp przednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek masz jakiś sprawdzony zakład,lampe sam rozklejałeś????

a polerke czym jakąś pastą polerską ?

 

Lampy nie trzeba rozklejać (ori bixenony) - soczewki można bez problemów wyjąć z lampy nie rozklejając jej. A jeżeli chodzi o polerkę - to w warsztacie jest wątek o renowacji lamp przednich.

 

Marcin tak jak napisał Wojtek nie trzeba rozklwjać lamp by wyjąć soczewkę, trzeba tylko odkręcićpo 3 torxy i zdjąć soczewkę z kulki odpowiedzialnej za regulację soczewki

jeśli chodzi o polerkę lampy to również Wojtek podał Ci gdzie jest to dokładnie opisane,

ja zastosowałem papier ścierny wodny o granulacie 800, 1500, 2000 oraz 2500 a na koniec maszyna polerska, pasta tempo i heja (lepsza jest farecla 3g ale akurat ja miałem pod ręką tempo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin tak jak napisał Wojtek nie trzeba rozklwjać lamp by wyjąć soczewkę, trzeba tylko odkręcićpo 3 torxy i zdjąć soczewkę z kulki odpowiedzialnej za regulację soczewki

jeśli chodzi o polerkę lampy to również Wojtek podał Ci gdzie jest to dokładnie opisane,

ja zastosowałem papier ścierny wodny o granulacie 800, 1500, 2000 oraz 2500 a na koniec maszyna polerska, pasta tempo i heja (lepsza jest farecla 3g ale akurat ja miałem pod ręką tempo)

Dzięki bardzo prawda do warsztatu dawno nie zaglądałem co do pasty to 3G farecla robi robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo prawda do warsztatu dawno nie zaglądałem co do pasty to 3G farecla robi robote

 

można także zainwestować i kupić krążki np na wiertarkę papieru ściernego 4000 a dopiero na końcu pastą polerską

 

no ale nie o tym to wątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
narazie trzeba się wstrzymać bo moze trafisz czyjniki z kostkami[/quot

Tak na 99% będę miał 2 x czujniki i sterownik z kostkami i kawałkiem wiązki:wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na 99% będę miał 2 x czujniki i sterownik z kostkami i kawałkiem wiązki

No widzisz to ja ci troche pomoge chłopaki ci pomogą (no i mi też) i wiązke sobie sam wystrugasz

 

Chlopaki pytanko tak dla formalności przedni czujnik z lewej strony(kierowca) tylni czujnik po przekątnej z prawej strony czy z tej samej co przedni?

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności