Skocz do zawartości
kris22bln

samopoziomowanie ,poziomowanie xenonow passat 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Zacnie wygląda, od czego to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co swoje zabezpieczyłem dość mocno przed działaniem warunków atmo więc póki co koniec modów w tej kwestii:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną prośbę - czy może ktoś podać informacje:

 

przedni czujnik - przy naciskaniu na auto napięcie czujnika spada czy rośnie

tylni czujnik- to samo co wyżej

 

no i jak są zamontowane czujniki, tj. czy wtyczką do przodu czy tyłu, bo moje coś trochę nie tak jak powinny działają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przedni czujnik - przy naciskaniu na auto napięcie czujnika spada czy rośnie

tylni czujnik- to samo co wyżej

Dla obu czujników, podczas lewarowania auta napięcia rosną, przy dociskaniu spadają. :ok

 

no i jak są zamontowane czujniki, tj. czy wtyczką do przodu czy tyłu, bo moje coś trochę nie tak jak powinny działają...

Jeśli dobrze ciebie zrozumiałem, to wtyczki od czujników są skierowane na przód auta. :ok

 

P.S. Tu masz fotki z montażu moich czujników:

http://forum.vw-passat.pl/threads/111203-TDI-Bia%C5%82y-Variat-by-vipereeek-Phoenix-On-Board-!?p=2218768&viewfull=1#post2218768

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo dobrze mnie zrozumiałeś, dzięki. W takiej sytuacji coś mam nie halo, w tygodniu to obadam ale jak dobrze kojarzę to gdy założyłem właśnie w ten sposób to działały odwrotnie niż powinny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie potrzebuję wiedzieć jakie piny są potrzebne do wtyczek z lamp przednich. Przejrzałem cały wątek ale nie znalazłem numeru części (pinu). Znalazłem tylko do wtyczek sensorów i sterownika. Proszę o pomoc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Panowie potrzebuję wiedzieć jakie piny są potrzebne do wtyczek z lamp przednich. Przejrzałem cały wątek ale nie znalazłem numeru części (pinu). Znalazłem tylko do wtyczek sensorów i sterownika. Proszę o pomoc

pozdro

 

Może tutaj znajdziesz http://www.a4-freunde.com/showwiki.php?title=Pins+und+alles+was+dazu+gehoert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno kiedyś się przyda ale musiałbym znać wymiary pina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% taki sam jak w kostce ISO radia.

 

Panowie, mam prośbę do kogoś, kto ma ori samopoziom dynamiczny. Chodzi mi o sprawdzenie czegoś takiego:

 

Odpalasz, swiatla sie testuja. Jedziesz w droge, pare dziur itp. żeby zawiecha pracowała. Podjeżdżasz pod ścianę, zaznaczasz jak świecą światła. Wyłączasz światła i silnik, odpalasz na nowo silnik, włączasz światła i sprawdzasz, czy świecą tak samo jak przed wyłączeniem czy wyzej. Pilnie potrzebuję takiego info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
99% taki sam jak w kostce ISO radia.

 

Panowie, mam prośbę do kogoś, kto ma ori samopoziom dynamiczny. Chodzi mi o sprawdzenie czegoś takiego:

 

Odpalasz, swiatla sie testuja. Jedziesz w droge, pare dziur itp. żeby zawiecha pracowała. Podjeżdżasz pod ścianę, zaznaczasz jak świecą światła. Wyłączasz światła i silnik, odpalasz na nowo silnik, włączasz światła i sprawdzasz, czy świecą tak samo jak przed wyłączeniem czy wyzej. Pilnie potrzebuję takiego info...

 

Świecą tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No i tu mam zagwozdkę... Zamówiłem inny sterownik, jak nadal będzie to samo to czeka mnie znowu dochodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubel posta. Zmieniłem sterownik, nadal bez zmian. Zacząłem testować wszystkie kodowania po kolei i bingo! 00040 - Audi A6 C5 i wszystko gra i buczy!

 

Zmiana kodowania spowodowała inne przeliczanie czujnik/silnik krokowy, w dodatku na kodowaniu Passata B5 miałem na starcie wysterowanie silników rzędu 76 %, natomiast na kodowaniu Audi 46%. Problem był w tym, że ciągnęło silniki za bardzo, ramię już się opierało o obudowę a sterownik dalej je ciągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W końcu będę zakładał samopoziom i mam pewne wątpliwości. Jeździłem jakiś czas bez samopoziomu lampy były ustawione na stacji diagnostycznej i diagnosta dosyć sporo kręcił regulacją. Pytanie czy podczas testu (góra dół) nic nie pęknie w lampie, bo chyba jest jakiś określony zakres regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe pęknie bo regulacja ręczna a silniczek to dwa inne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj samopoziom i niby wszystko ok ale, test robi mi się dwa razy, pierwszy raz po włączeniu zapłonu i drugi po włączeniu silnika. Co mogłem podłączyć nie tak? Niby wszystko jak z schematach a jednak. Jako ciekawostkę dodam że lampy ruszyły zanim jeszcze podpiełem VAGa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz napięcie z któregoś czujinka poza zakresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie udało mi się zakupić oryginalną wiązkę oraz czujniki teraz czeka mnie montaż moje pytanie czy miałby ktoś schemat tej wiązki ? lub gotowy schemat gdzie się podłączać ? Mój Passat seryjnie nie był wyposażony w ksenony dostał nowe lampy i teraz czas na samopoziomowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem właśnie w trakcie montażu samopoziomowania pasywnego wszystko jest opisane super. instalację położyłem oraz zamontowałem na przednim wahaczu czujnik pozostało mi założyć drugi czujnik na tył oraz połączyć instalacje ze sterownikiem, no i tutaj pojawiają się schody ... czujnik na tył z blaszkami mocującymi 11 i 14 . Jeśli ktoś montowałby u siebie poziomowanie dynamiczne i posiadał czujnik na tył z rysunku niżej z blaszkami nr 12 i 13 z chęcią wymieniłbym się albo kupił kompletny . Proszę o kontakt priv .

07be7677d4be5d77.jpg

Edytowane przez 09tp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności