Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem: bez pin 3

CAN zamiast: CAN-L - pin 7, CAN-H - pin 14

Ma być: CAN-L - pin 15, CAN-H - pin 6

No i zmiana po drugiej stronie: zamiast CAN comfortu to CAN jezdny zdaje się. Daję do Gateway (T20c/6, T20c/16) lub pod sterownik AFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszedłem: bez pin 3

CAN zamiast: CAN-L - pin 7, CAN-H - pin 14

Ma być: CAN-L - pin 15, CAN-H - pin 6

No i zmiana po drugiej stronie: zamiast CAN comfortu to CAN jezdny zdaje się. Daję do Gateway (T20c/6, T20c/16) lub pod sterownik AFS.

 

PDC_CC.jpg

Tu masz opisane numery pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Super. Dzięki. Okazuje się, że dawałeś mi to już. Właśnie tym się będę kierował. Mam wiązkę - doszła - sprawdzę, czy tak to jest w niej zrobione.

Okazuje się, że poza tą wiązką nie mają nic więcej. Więc pozostaje mi dorobić tą długą na przód.

Tą krótką chcę zrobić z uzupełnieniem/wpięciem się do istniejącej tylnej wtyczki 8 pin wiązki zderzaka. Uzupełnić brakujące piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby mi przesłać schemat podłączenia modułu 3C0919283B? Chodzi mi która wtyczka do czego i do czego podłączyć piny z tych wtyczek. Szukałem wszędzie i nie mogę znaleźć. Chcę zrobić przód i tył tylko dźwięk bez wizualizacji. IMG_20161016_101610.jpg

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz schemat dla Passata ze skrzynką bezpieczników po stronie pasażera.

Zakładam że taką masz.

 

PDC_B6.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.Tego szukałem. A bezpieczniki nie wiem po której mam stronie. Jaki to ma związek z tym schematem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest stare podłączenie do skrzynki po stronie pasażera.

W "nowych" B6 skrzynki po stronie pasażera już nie ma i podłączenie zasilania jest po stronie kierowcy tylko jednym kablem T16/1.

Musisz sprawdzić na kablach przy sterowniku PDC czy jest w nim obsadzone T16/1 oraz T16/3 czy tylko T16/1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam passata b6 2007 rok sedan. Muszę wyciąć dziury w przednim zderzaku i grillu na czujniki. 4 sztuki. Czy tam są poznaczone miejsca tak jak to jest w tylnym zderzaku? Jeśli nie to czy ktoś może mi podać jakieś wymiary czy pomoc mi w tym gdzie dokładnie takie otwory zrobić. Może jakaś podpowiedź , porada...Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grillu nie wierć otworów bo go zniszczysz, lepiej kup z otworami a tego sprzedaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_20161106_160459.jpg. Mam taki rozwiertak. Czy myślicie że nie dam rady nim zrobić dobrze wyglądających otworów? W tylnym zderzaku wycięte mam jak w oryginale. Z grillem jest większy problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tym rozwiercisz nawet w grillu, tylko potem będziesz szukał i grilla i zderzaka :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo to otwory się wyciska specjalnym przyrządem a nie wierci. Ale ja też będę wiercił tylko że fi 17,6 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]149332[/ATTACH]. Mam taki rozwiertak. Czy myślicie że nie dam rady nim zrobić dobrze wyglądających otworów? W tylnym zderzaku wycięte mam jak w oryginale. Z grillem jest większy problem?

 

rozwiertak ok. tylko ten ze stopniowaniem ma za dużą średnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie ustawie przyciszanie radia jak włącza się partronik?

 

Po zmianie softu nie mam tej funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak wygląda montaż czujników do B7 z przodu ? potrzebny ori moduł ? czy kupić np jakieś premium chinczyki, ori listwę z włącznikiem parktronica i podpiąć pod 12v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież moduł parktronik nie jest jakoś przesadnie drogi.. opłaca się za 50 PLN kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby racja tylko powiem szczerze że z chinczykiem bym sobie poradził bez problemu a z ori modułem mogę mieć problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze że z chinczykiem bym sobie poradził bez problemu a z ori modułem mogę mieć problemy...

Tylko że przy eksploatacji będzie na odwrót :mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja mam taki problem mam tiguana 2012 z Park assistem i kamera.. na wstecznym dziala wsio i wszystkie czujniki dzialaja ale jak wcisne przycisk na konsoli i wbije jedynke to owszem piszczy ale nie pokazuje sie OPS- w 10 park assist mam zaznaczone w coding ops illustrated.. co moze byc nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności