Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce podlaczyc do swojego passata caly zestaw ops niżej podaje aukcje zakupionego zestawu

https://pl.aliexpress.com/item/OEM-Intelligent-parking-assist-system-8k-OPS-kit-for-VW-Golf-mk6-Jetta-Touran-Passat-CC/32324041663.html?spm=2114.13010608.0.0.9UvygF

Calość chce podlaczyc do RCD510 wiem że jest taka możliwość lecz nie moge nigdzie znaleść jakiejs instrukcji krok po kroku gdzie co i jak to zrobić, dodam że najbardziej zależy mi na wiedzy gdzie umieścić moduł oraz jak go podpiąć do samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zabrałem się dzisiaj za montaż OPC. Kurcze mam problem. Kupiłem wiazke niby od Passata B6. TO wiązka od Paska z modułem z przodu. Mam problem z podłączeniem. W tej wiazce jest kabel szary z pinem do podłączenia do BCM czy ktoś wie do którego pinu to podłączyć ??? Następny kabel jest od wtyczki włącznika. Szary kabel prowadzony poD bezpieczniki do czego? Może ktoś pomoże.....

Edit:

Panowie jeszcze jedno pytanie. Teoretycznie podlaczając sterownik czyli zasilanie, masa i can powinien on już być aktywny ? Podłączyłem can pod kin 6 i 16 aktywowalem go w vcds i chce się z nim połączyć i ciągle jest brak komunikacji..... czy to znaczy że mam spalony sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary kabel to jest iluminacja przycisku, możesz go podłącz też pod przycisk ESP szary kolor, w bordnetz pin B12.

Tak jeżeli podłączysz mase, zasilanie i can low i high powinieneś się połączyć ze sterownikiem.

Tak pin 6 can low i pin 16 can high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PawelMusic1989 napisz jaki konkretnie moduł podłączasz i pod jaką magistralę CAN (jakie kolory mają kable).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni sterownik okazał się spalony. Teraz dostałem moduł z opc a dokładnie 3AE919475. Podłączyłem wszystko zgodnie ze stroną http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=166

Steerownik ruszył ale dalej coś nie tak.... Przy włożeniu kluczyka do stacyjki mam jednostajny pisk tylnego buzera przez chwile po tem gdy wrzucam wsteczy miga na zółto przełącznik i na RNS ie wyświetla się komunikat że optyczny system teraz jest niedostępny.... w VCDSie w błedach mam takie coś:

1 Fault Found:

12649736 - Databus

U1121 00 [009] - Missing Message

Confirmed - Tested Since Memory Clear

 

Ponadto został mi cały czas szaro/brązowy kabel do wpięcia niby w bmc ......nie wiem gdzie go wpiąć.... kabel idzie od wiązki tylnich czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku parktronika masz tylko ten błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PawelMusic1989 napisał:

1 Fault Found:

12649736 - Databus

U1121 00 [009] - Missing Message

Błędnie zakodowany sterownik.

Np. automat a jest manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki koledzy dzieki za podpowiedzi :) Jednak mój vcds coś nie wykonał na początku kodowania sterownika. Jeszcze raz bo zakodowalem i wszystko pięknie ruszyło ;) A kabel szary brązowy zailozowany....Dalej nie wiem od czego on był :)

20180221_160845.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy otóż próbowałem założyć pla 2.0 do passata CC na pompie 3C0614109AF no nie udało sie ,poniewaz musi być pompa 3AA,dlatego teraz chce uruchomić PLA1,5,czyli jak zmienie sterownik PDC z 3AA 919475G bo teraz mam taki na 1T0919475P powinien mi śmigać park assist?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem dołożyć PDC tylko na tył i mam parę pytań. Czy wiązka ze Skody z czujnikami 4H0919275 będzie śmigać? Bo z tego co zauważyłem w Passatach były mniejsze i większe otwory na czujniki w zderzaku. Po lifcie chyba mniejsze były? Ale czujniki mają tamą wielkość? Gdzie i jak znaleźć tą kostke rozgałęziającą do podłączenia skrętki can.

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy znacie kogoś w woj. mazowiecki co montuje PDC z OPS - oczywiście nie mówię o autoryzowanym serwisie .
Nie chce się podejmować samodzielnej instalacji a mimo wszystko chciał bym w swoim B6 to posiadać.

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dcschue napisał:

Czy znacie kogoś w woj. mazowiecki co montuje PDC z OPS

A masz już PDC w aucie? Jak coś to ja u siebie przerabiałem na OPS i mogę Ci to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Albercik napisał:

A masz już PDC w aucie? Jak coś to ja u siebie przerabiałem na OPS i mogę Ci to ogarnąć.

Nie mam. Szukam właśnie kogoś kto jest w stanie zamontowac pdc i ops. W b6 mam tylko rns510 więc wchodzi w grę organizacja całego osprzetu plus montażu plus oprogramowanie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja chciałbym dowiedzieć się co może być przyczyną awarii parktronika, do wczoraj wszystko działało super, PDc z ops, niestety dziś po wejściu do auta przy wbiciu wstecznego długi sygnał i migająca kontrolka parktronika oraz brak obrazu ops na wyswietlaczu, dodam ze system jest oryginalny nie dokładany, sprawdziłem vcds wyskoczył brak komunikacji z czujnikami na tył(wszystkimi na raz) sprawdziłem kostkę łącząca przy zderzaku jest ok, co może być powodem? Nie sadze ze z nagła się wysypały cztery czujniki :(

dodam ze przy odpietej kostce błąd był inny, ale nie pamietam jaki, przy ponownym podłączeniu znów brak komunikacji 

passat b6 2011 kombi 

Edytowane przez Nova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Nova napisał:

a ja chciałbym dowiedzieć się co może być przyczyną

Ot i nierozwiązana zagadka wszechświata .....

  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nova napisał:

dodam ze przy odpietej kostce błąd był inny, ale nie pamietam jaki, przy ponownym podłączeniu znów brak komunikacji

Konkretnie. Wklej te błędy z opisami, bo tak to se można...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie 4 czujniki maja ten sam opis, niestety nie mam innych zdjęć ani możliwości ich zrobienia 

DA682DB3-2A59-4A16-B402-6D85E57322E4.jpeg

Edytowane przez Nova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie uszkodzona wiązka, albo zaśniedziałe styki w sterowniku. Zacznij od sterownika bo z tym mniej roboty niż ze zdejmowaniem zderzaka

Popraw opis bo masz jedyne na świecie B6 z 2011 roku ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mkpol napisał:

 

Popraw opis bo masz jedyne na świecie B6 z 2011 roku ...

Kurde data produkcji 06.11.2010 :D jakoś tak zaokrąglilo mi się 

 

sprawdzałem styki w sterowniku, nawet go rozebrałem w poszukiwaniu zimnych lutów ale tam wszystko gra, w kostce pod zderzakiem wszystko wyglada tez ok, jedynie wiązka już w zderzaku mi do głowy przychodzi, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności