Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

Pokasowałem błędy powracają te same moduł powinien pasować pompeusz666 robiła na takim samym i schemat podłączenia też tak samo tylko ja kupiłem wiązkę czujników do zderzaka gotową od Passata b6. Próbowałem zakodować automatyczna skrzynie ale wyskakuje błąd i nie przyjmuje kodowania niby mogę wejs w moduł ale bloki pomiarowe też nie są dostępne. Po odznaczeniu modułu z listy gateweyu nie ma tych błędow. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz przy błędach, jest aktualna Data czas i przebieg a przy module pdc są dziwne wartosci

IMG_20210530_140413.jpg

IMG_20210530_100030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kędzior86 napisał:

nie przyjmuje kodowania

Przed kodowaniem wejdź w "Dostęp upoważniony" i wpisz PIN 71679. To powinno pozwolić prawidłowo zakodować moduł i pozbyć się błędu od skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki moduł przyjął kodowanie skrzyni ale błędy dalej są te same. Mam jeszcze pytanie czy te błędy mogą być od uszkodzonego czujnika czy przy wrzyceniu wstecznego buzzer powinien wydać jakiś odgłos. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie buzzer odzywa się na jeden "beep" po aktywacji, a kiedy jest awaria jakiegoś czujnika to piszczy cały czas. U ciebie nie widać błędów czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie wierciłem dziur w zderzaku jak tego nie uruchomię to tylko w gateweyu odhaczę moduł pdc i po problemie. 

 

Pomyślałem i przyszedł mi taki, pomysł do głowy skrętka can jest podłączona do przewodów can które idą do złącza obd nie lutowałem tych przewodów razem tylk skręciłem że sobą. Tylko tera czy był by dostęp do sterownia pdc jeżeli kable can coś nie łączyły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Kędzior86 napisał:

skrętka can jest podłączona do przewodów can które idą do złącza obd

Masz powód! Moduł PDC musi być podłączony do magistrali CAN napędu, a nie tam gdzie jest złącze OBD bo to inna magistrala! Nie sądziłem, że tak to podłączyłeś, ale to wszystko tłumaczy dlaczego Gateway nie widzi PDC a jest łączność z VCDS'a. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi poradził kolega pompeusz ze w te przewody mogę się wpiąć. Czyli wniosek z tego że sugerować się wcześniejszym schematem i podłączyć się pod low CAN 6 i HIGH can 16. Skrętkę mam pod kierownicą z zapasem. Podpowiesz mi jeszcze czy muszę prowadzić te przewody aż do gatewaya czy mogę się wpiąć w którąś wiązkę będę bardzo wdzięczny. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na jego schemat ciężko w to uwierzyć ale to już nieważne. 

Jeśli masz xenony to można w okolicach tego modułu, a jeśli nie to Gateway - nad prawą nogą kierowcy. 

I nie cytuj całych postów bo się robi bałagan...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Podłączę się do tematu z szybkim pytaniem.

 

Wysiadł mi jeden czujnik z przodu, prawy zderzaku (nie ten na grillu i nie ten od autoparkowania). Czy one mają wszystkie identyczne oznaczenia? Niestety ten uszkodzony jest zamalowany po naprawie nie mogę odczytać oznaczenia, natomiast ten z grilla co jest obok ma 3c0 919 275 R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież one maja inny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znajomy powiedział mi, że zewnętrzne czujniki maja oznaczenie 3c0 919 275 S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o potwierdzenie poprawności podłączenia sterownika modułu parkowania vw passat b6 2006 r . Posiadam działający sterownik na (8 czujników tylko sygnalizacja dźwiękowa), zakupiłem sterownik z funkcją OPS na 8 czujników (56D 919 475A) .

1. Moduł PDC wtyczka T16 usuwam piny 3, 7, 14.

2. Moduł PDC wtyczka T16 linia can  [CAN High] pin6  do pinu 16 moduł can gateway.

3. Moduł PDC wtyczka T16 linia can [CAN Low] pin15 do pinu 6 moduł can gateway.

4. Kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
nie chcę zakładać nowego tematu, a całkowitego info nie znalazłem.

Czy da się zamontować cały układ pdc/ops z Passata B7 sedan (Anglik) do Passata CC?
Jak wygląda wiercenie otworów w przednim zderzaku? 
Co ewentualnie będę potrzebował z B7 mój can gateway to 3C0 907 530 Q.
 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności