Skocz do zawartości
loost

Wymaina dwumasy w B6 z DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Moro
witajcie

mam pytanie czy po wymianie dwumasy w passacie 2.0 tdi DSG 140 z 2005r należy coś kodować-adaptować?

/

 

Nic nie kodujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Moro1981

czyli normalnie ściągnąć skrzynie wymienić dwumas i wio? czy przy tej czynności są jakieś rzeczy na które należy zwrócić szczególną uwagę pytam bo nie chce czegoś sp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
kolego Moro1981

czyli normalnie ściągnąć skrzynie wymienić dwumas i wio? czy przy tej czynności są jakieś rzeczy na które należy zwrócić szczególną uwagę pytam bo nie chce czegoś sp...

szczegółów niewiem bo zawsze zlecam takie czynności mechaniką ,

1-nie mam sprzętu ,

2-aż takiej wiedzy ,

ale na pewno nic nie kodujesz bo pytałem magików w ASO .

Jak nie bardzo kminisz to się nie łap myślę ,że poza ASO dużo za to nie wezmą.

w ASO 800zł wymiana

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, ja dopiero kupiłem swojego Paska,...ale nie mam pełnej historii, bo auto nie zawsze było robione w ASO. Mam 2,0 TDI 140KM DSG i obecnie 195.000km. Przebieg na 100% pewny! Auto kupiłem na aukcji komorniczej po pierwszym właścicielu,...więc nie miałem z nim kontaktu aby zapytać co i jak.

Może podpowiecie jakie wymiany mnie teraz czekają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Witam Panowie, ja dopiero kupiłem swojego Paska,...ale nie mam pełnej historii, bo auto nie zawsze było robione w ASO. Mam 2,0 TDI 140KM DSG i obecnie 195.000km. Przebieg na 100% pewny! Auto kupiłem na aukcji komorniczej po pierwszym właścicielu,...więc nie miałem z nim kontaktu aby zapytać co i jak.

Może podpowiecie jakie wymiany mnie teraz czekają?

rozrząd na pewno co 120 tyś ,jak koło dumasowe nie było ruszane to pewnie niedługo padnie ,olej i filtry od tego zacznij ,sprawdź klocki tarcze i zawiechę ,a i olej w skrzyni czy był wymieniony jak masz dsg co 60 tyś powinno się wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu sprawdziłbym jeszcze zabierak pompy olejowej , niewielkie nakłady a dużo może się narobić napraw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem z moim Passatem b6( 2.0 TDI 140 KM z DSG)

Jadąc normalnie mniej wiecej 50 km/h nic niepokojącego sie nie dzieje, natomiast gdy zacznę się rozpędzać auto wpada w drgania telepie nim lewo prawo. słychać głuche stukanie i bicie z prawej strony auta. Dzisiaj oddałem auto do mechanika została wymieniona tuleja wahacza ale dalej to samo. Teraz moje pytanie czy możne to być koło dwu masowe ? ( 220 tys przebiegu) czy te objawy raczej do tego nie pasują.

 

Acha i jak z tymi kosztami parę postów wcześniej kolega napisał ze wymieniał dwu masę za 1200 zł do skrzyni DSG . I jak jest z tym kołem jedno masowym da rade to założyć i czy będzie jakaś różnica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha i jak z tymi kosztami parę postów wcześniej kolega napisał ze wymieniał dwu masę za 1200 zł do skrzyni DSG . I jak jest z tym kołem jedno masowym da rade to założyć i czy będzie jakaś różnica??

 

Kolega to miał jakieś fantazje.

Popatrz ceny na allegro za dwumasę do DSG, w ASO to ponad 3k.

Jedno masowe do manuala da się założyć z powodzeniem, niestety nie wiem czy przy DSG jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mogę wam załatwic w dobrych pieniądzach dwumase nowa do DSG 2,0 TDI nr 3BG105266BD 2200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam sie pod temat. Wymieniłem dwumasę na regenerowaną bo w pozycji P lub N stukało i wibrowało. No i przez tydzień było dobrze autko smigało. 2 dni temu zaczelo się... jak wcisnę mocniej pedał gazu to po prostu wyskakują biegi i auto zamula. Musze wrzucic na N i znowu na D i po chwili lapie bieg i jedzie. Ale ogólnie ta skrzynia nie chodzi jak powinna. No to dzwonie do tego mechanika a on mi, ze dwumasa teraz jest sztywna i inne podzespoły zaczynaja siadac, ze jakies łozyska itd i ze sie nie opłaca tego robic, żeby lepiej zmienic skrzynie całą. Koledzy pomozcie i powiedzcie czy to prawda ze teraz mogą siadac inne podzespoły skrzyni czy gosc po prosru klamie i mi kit wciska, a ta jego dwumasa jest guzik warta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Myślę że ci kita żeni gość ,poza tym na regeneracje pewnie masz gwarancje ,powiedz że nie działa jak powinna i guzik cię to obchodzi ,moje zdanie .powodzenia w walce z naciągaczami ,

p.s Teraz wiem że dobrze zrobiłem kupując nową część nie regenerowaną ,ale koszta pewnie 3 x mniejsze jak reg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy. Proszę o pomoc. Mam Passata 2.0 TDI 140KM DSG z 2006r. Przejechałem 95tyś i na wolnych obrotach(P) mam jakieś stuki. Podczas jazdy nic się nie dzieje nie szarpie nie stuka. Czy to może być ten problem z kołem dwumasowym i do kiedy można z tym jeżdzić?
Jestem ciekawy co dalej zrobiłeś z tym stukaniem bo mam podobny problem i nie wiem czy to dwumasa czy coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Jestem ciekawy co dalej zrobiłeś z tym stukaniem bo mam podobny problem i nie wiem czy to dwumasa czy coś innego

wymień koło i po kłopocie miałem identycznie ,jak nie zadzwoń do jakiegoś mechanika podaj co sie dzieje to ci powie o co kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lkulczyk

jestem w trakcie wymiany dwumasu vw pasat b 6 dsg i znalazlem dwumas poza serwisem gdzie cena byla okolo 3000 zł.

Firma Zaxa robi dwumasy do dsg i cena to 1100 zł + wymiana ok 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firma Zaxa robi dwumasy do dsg i cena to 1100 zł + wymiana ok 700 zł
A jak wygląda gwarancja na ich produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaxa

=sachs?czy jakiś wynalazek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lkulczyk, przy jakim przebiegu padła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wraz z kolegą mechanikiem z ASO VW wymieniliśmy koło dwumasowe (było 03G 105 266 AR założyliśmy koło o nowym nr 03G 105 266 BD) w moim wozidełku, dodatkowo olej i filtr w DSG.

Po wymianie dwumasy silnik nie ma żadnego kołysania na N czy na P. Na zimnym silniku nic nie brzęczy, nic nie puka - błoga cisza. Przy gaszeniu auta wcześniej było słychać jakby jakieś luźne blaszki o siebie stukały/dotykały, teraz cisza tylko słychać jak silnik basowo gaśnie.

Nie wiem ale wydaje mi się, że silnik tak jakby ciszej pracował na wolnych obrotach.

Generalnie jestem zadowolony z naprawy. Stare wyjęte koło nie wyglądało źle, nie miało też jakiś wielkich luzów ale jednak powodowało brzęczenie i dygotanie silnika, na nowym te objawy nie występują.

Koszty nowe koło oryginał 2100zł, olej 400zł, filterek 60zł i robocizna za wszystko 450zł - oczywiście poza ASO.

Edytowane przez bogdan201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też brzęczy, napisz gdzie kupiłeś koło (internet czy sklep stacjonarny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO VW, tylko trzeba mieć mega zniżki - ja w temacie zniżek nic nie pomogę gdyż załatwiane to było przez kolege kolegi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności