Skocz do zawartości
Domely

Przejściowe problemy z odpalaniem - cofanie paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

No ok ale dlaczego pomaga odłączenie czujnika temperatury paliwa i wtedy jest ok. Co to ma do rozrusznika?

 

Wiesz co wydaje mi się zebyś kupił jakąś używkę do DSG 001123036, 02E911023L wsadził i sprawdził czy dobrze działa. Jak nie to szukać dalej problemu zawsze możesz odesłać do sprzedającego :P i byś miał pewność. Co do tego ma rozrusznik tego nie wiemy :D ale dla Chłopaków też pomogło także warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie spróbować bo już limit pomysłów i cierpliwości się powoli wyczerpuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie po dłuższym postoju problemy z odpalaniem jedz do jakiegoś warsztatu gdzie sprawdzą cieśninie jakie podaje pompa vacum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok ale dlaczego pomaga odłączenie czujnika temperatury paliwa i wtedy jest ok. Co to ma do rozrusznika?

 

A sprawdzałeś czy wskazanie czujnika jest prawidłowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy był zakładany też drugi nowy i tak samo odpalał kiepsko na nowym i starym a po odpięciu wtyczki palił od razu na starym jak i na nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wzlociq.

Zaczekaj z tą radością do czasu aż temperatura spadnie. Bo przy 15 stopniach w + nigdy problemów nie ma i nie było.

Mnie zastanawia jedna rzecz; wszyscy podajemy ten sam objaw tzn. auto odpala gorzej przy temp. poniżej 10 stopni C i dłuższym postoju, czyli mamy ten sam problem, a znalazłem w tym temacie różne rozwiązania tej usterki tj. nieszczelny dolot, pompa paliwa, i rozrusznik.....a i jeszcze cofanie paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczekaj z tą radością do czasu aż temperatura spadnie.

 

A ja bym koleg nie był takim pesymistą. Sam wymieniałem rozrusznik 1,5 roku temu, przeżyłem poprzednią zimę beż najmniejszych kłopotów. Więcej optymizmu.:roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do fachowca od rozruszników, wytłumaczyłem w czym rzecz, że chcę swój stary 10-zębowy wymienić na taki sam tylko na 11 zębów i stwierdził, że jest to technicznie niemożliwe i tego nie zrobi ze względu na to, że rozstaw zębów będzie już inny i się to nie spasuje z kołem zębatym. Nie mieliście rzeczywiście żadnych problemów z wymianą/zamianą? Jestem laikiem w tych sprawach i nie byłem w stanie go przekonać ani wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mieliście rzeczywiście żadnych problemów z wymianą/zamianą? Jestem laikiem w tych sprawach i nie byłem w stanie go przekonać ani wytłumaczyć.

 

Robiłem wymianę rozrusznika dwa miesiące temu, bez problemu, zapala jak nowy. Rozrusznik 02E911023L z 11 zębami pasuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stary 10-zębowy wymienić na taki sam tylko na 11 zębów i stwierdził, że jest to technicznie niemożliwe

 

Zerknij kolego do ETKI a tam wyraźnie jest napisane, że po którymś tam roku nastąpiła zmiana i teraz wsadzają z "L". Sam też nie wiem jak to jest wykombinowane ale fakt, faktem pasuje jak ulał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wyjaśnienie ale tak czy tak chyba będę musiał poszukać jakiegoś innego speca od tych spraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam za wyjaśnienie ale tak czy tak chyba będę musiał poszukać jakiegoś innego speca od tych spraw.

 

życzę powodzenia :):ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba będę musiał poszukać jakiegoś innego speca od tych spraw

 

Poczytaj sobie mój post nr.46 i sam się weź za robote a przekonasz się, że to bułka z masłem:ok

 

Do admina: jeśli można i zasłużyłem na to, to proszę mój post nr.46 dołączyć do działu Warsztat

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do kolegów, którzy wymieniali rozruszniki w swoich autach. Z tego co jest wiadome to rozrusznik o numerze 02E 911 023 H został zastąpiony bodajże od 01.10.2008 modelem 02E 911 023 L i pytanie czy każdy rozrusznik od tego roku jest 11 zębowy, chodzi mi oczywiście o Boscha. Mam tu taką aukcję i wydaje mi się, że powinien być ok, chociaż ilości zębów nie widać.

http://allegro.pl/vw-passat-cc-tiguan-5n-rozrusznik-02e911023l-cbab-i4712696906.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy każdy rozrusznik od tego roku jest 11 zębowy

 

Jeżeli jest z "L" to musi mieć 11 zębów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to już w sumie wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja też zamawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spada w Suwałkach w nocy był przymrozek po wymianie rozrusznika stwierdzam ze problem z odpaleniem zażegnany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b6 2007r 170km silnik BMR problem z odpalaniem po dluzszym postoju -niewazne czy jest 10 c czy 0 c moze to problem z ustawieniem rozrzadu ? pokazuje na wolnych obrotach 3.37 na vcds -czy tak moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie był rozrząd przesunięty o 4 % i w ten sam dzień był wymieniony rozrusznik. Mechanik mówił ze to też moze być spowodowane złym ustawieniem rozrządu. Po dwóch zabiegach problem znikł :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności