Skocz do zawartości
Gość Kamil77

Wymiana Wahaczy ! Trudne czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wertuje ten temat i przeraża mnie fakt o słynnej śrubie... dziś skonsultowałem się z mechanikiem na temat wymiany zawieszenia ponieważ w tym tygodniu się za to zabieram. Odrazu uprzedził mnie o wykręcaniu tej pipy. Moje pytanka do was:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o szybkie odpowiedzi, dzis kupiłem zawieszenie i gorne poszły łatwo wymiana a dolny banan nie moge włożyc sruby , srube stara ucinałem bo nie mogłem wyciągnać była za długa a miejsca nie było. Sa tam 2 dziurki jak by na zamocowanie tego wachacza, czy moge przesunac z lewej strony wahacz na ta druga dziurke i z prawej czy musi byc na wewnetrznej i sie meczyc z włozeniem śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie prosze o szybkie odpowiedzi, dzis kupiłem zawieszenie i gorne poszły łatwo wymiana a dolny banan nie moge włożyc sruby , srube stara ucinałem bo nie mogłem wyciągnać była za długa a miejsca nie było. Sa tam 2 dziurki jak by na zamocowanie tego wachacza, czy moge przesunac z lewej strony wahacz na ta druga dziurke i z prawej czy musi byc na wewnetrznej i sie meczyc z włozeniem śruby

 

Musisz odkręcić te śruby od zamek, wtedy lekko się opuszczą i śruba wejdzie. Nic nie trzeba ciąć :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jutro koncze a montuje kamoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybym tylko dysponowal takim sprzetem to i mialbym warsztat z mechanika samochodowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis po wymianie calego zawieszenia brat mi pomagał bez specjalnego sprzetu klucze nasadowe i płaskie i srubokrety, wymieniałem z 5h i jeszcze termostat zrobiłem przy okazji, ustawiona zbierzność 70 zł o rany było 40 rok temu teraz nic nie sciaga i nie tłucze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,czy luz na bananie ma byc jakis czy nie ? biore go na boki reka a on caly chodzi na tulei , na sworzniu jest ok,czy guma na lacznikach moze byc popekana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ,czy luz na bananie ma byc jakis czy nie ? biore go na boki reka a on caly chodzi na tulei , na sworzniu jest ok,czy guma na lacznikach moze byc popekana ?

 

Nie powinien chodzić. Powinien być sztywny, na boki nie do ruszenia ręcznie co najwyżej może się trochę poddawać przy próbie obrotu wachacza woku własnej osi. Przy takim luzie nic nie stuka przy ruszaniu lub hamowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie stuka , ale przy dotknieciu hamulca przy okolo 140/h caly przod trzesie, przy mocniejszym jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie stuka , ale przy dotknieciu hamulca przy okolo 140/h caly przod trzesie, przy mocniejszym jest ok

 

Najlepiej jedz na diagnostykę aby ci wyszarpali trochę zawiechę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj oni to sie nadaja do >>>>>>>>>>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj spokoj oni to sie nadaja do >>>>>>>>>>>>

 

Popieram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można samemu zweryfikować ewentualną wadę wahacza ale do tego potrzebny by był przynajmniej kanał bo na lewarku wiele nie poszaleje.

A co do bicia przy delikatnym hamowaniu należało by dodatkowo sprawdzić stan układu hamulcowego a dokładnie tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tarczach i klockach jezdze rok i bylo ok , zestaw ate takze chyba powinno byc ok ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

373 euro za taki ściągacz (KL-0250-40) to troszkę sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie stuka , ale przy dotknieciu hamulca przy okolo 140/h caly przod trzesie, przy mocniejszym jest ok

 

U mnie bylo to samo,wymienilem tarcze dalej bylo tak samo dopiero po wymiane plynu hamulcowego pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dolnych wahaczy (bananów) jest dość prosta, nie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy, tylko troche sprytu, siły i chęci :) Śruby mocujące mogą być dosyć zapieczone, można postukać dokręcić i dopiero próbować odkręcać, jak to nie pomoże to polecam użycie oderdzewiacza odczekanie pół godziny i próba :) ostatni sposób, który praktykowałem to użycie palnika, i tutaj uwaga na średnice płomienia bo gdy zapieczone są śruby sworzni to przy grzaniu można przetopić gumową osłone przegubu zewnętrznego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie bylo to samo,wymienilem tarcze dalej bylo tak samo dopiero po wymiane plynu hamulcowego pomoglo.

 

plyn mam wymieniony , wachacze wszystkie ok, zdaje mi sie zo to bedzie problem z tarczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie co sądzicie o zestawie takich wahaczy ???

http://allegro.pl/wahacz-wahacze-hit-kpl-audi-a4-a6-vw-passat-b5-rts-i5346173339.html

przerabiał już ktoś taki zestawik w swoim pasku ? :) jestem przed kupnem i wymianą całego zestawu na przód i chciałem się dowiedzieć czy są coś warte jak z wytrzymałością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie co sądzicie o zestawie takich wahaczy ???

http://allegro.pl/wahacz-wahacze-hit-kpl-audi-a4-a6-vw-passat-b5-rts-i5346173339.html

przerabiał już ktoś taki zestawik w swoim pasku ? :) jestem przed kupnem i wymianą całego zestawu na przód i chciałem się dowiedzieć czy są coś warte jak z wytrzymałością

 

Hiszpańskie wahacze a nie jak większość germany/china , warte uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności