Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem passata b5 mam w nim kola zima 195 65 15 6jx15h2 et 45 a w zapasie et 37

chcialbym alu lato 16 nie wiem jakie powinno byc et i pytanie czy pasowac beda 7jx16h2 et48

prosze o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie,

poza powitalnym postem to jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam od początku marca VW Passat B7 Variant 170HP 2011r. Zakupiłem felgi Borbet Kansas 18x8" ET44 do tego opony 225/40. Mam też zakupione (jeszcze nie założone) Eibach-y Pro Kit -30/25, chciałbym zamontować dystanse i pytanie jakie rozmiary polecacie. Z przodu do krawędzi nadkola brakuje bardzo niewiele, ale z tyłu jest sporo miejsca i nie wygląda to dla mnie atrakcyjnie. Oczywiście ten przód też chciałbym zrobić. Pytanie dodatkowe (chodź czytając cały wątek wiem, że zadawano je dziesiątki razy ale nikt nie odpowiada). Jakie konkretnie dystanse kupujecie i macie sprawdzone, ja miałem plan zakupić również Eibach-y ale może jest coś tańszego a dobrego ?

 

Tańsze są dystanse od H&R, bo są sprzedawane w parach, a nie jak eibachy w zestawach na wszystkie koła.

U mnie jest identycznie jeśli chodzi o odległość koła od nadkola. Na oko chce spróbować 10mm. Ale może okazać się za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie dystanse przód/tył do felgi Road America na oponach 205/55? Z góry dziękuję.

 

[ATTACH=CONFIG]140600[/ATTACH]

 

 

Podbijam kolega nie dostał odpowiedzi, a sam mam taki sam problem. Mam b5 fl komb z tymi samymi felgami, czytając cały wątek zastanawiam sie czy na tyl nie wrzucić dystansować 20 mm na stronę i tak zostawić. Na razie przód jest wiarę ok tyl jest mocno schowany. W planie sa sprężyny sportowe -35mm. Opon z felgami nie planuje większych. Co poradzicie?

 

EDIT: ET37

Edytowane przez MMucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16" Road America 205/55 zakłada się bez dystansów, to jest ori felga od B5 z ET 37 i nic tam nie trzeba kombinować. Poza tym jak planujesz obniżyć auto to zmienisz tą felge bo obniżenie i balon się gryzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wstawić do mojego passata felgi 17", 7,5", ET 56 (kod 8P0601025C). Opony 225/45, zawieszenie seryjne. Czy wybór 15mm dystansów na przód i tył jest optymalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz kupujesz to wez 20mm, na tył nawet 25

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sobie felgi z VW Golfa GTI Detroit R18 z gumą 225/40. W tej feldze jest ET51.

Jakie dystanse mam założyć aby wyglądało to elegancko, pasowało z nadwoziem?

 

^5EB915CA2B68F7846CF4D806AA73A99F5265C9FF6CE72F55EA^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

2010-volkswagen-gti-5-door-detroit-alloy-wheel-photo-311521-s-1280x782.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Marcin, możesz mi polecić gdzie takie dystanse najlepiej kupić? ktoś na forum czy ale drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakpiłem 9x18 ET 52 oponka wejdzie na to 225/40 - zawias -35mm, jest problem bez opony na sucho i w powietrzu przód dotyka o kolumnę (jest na styk), nie wiem jak by bylo jak opuściłbym auto, tył to samo dotyka o spręzynę i jej mocowanie. Jakie dac dystanse by nie tarło wewnątrz i nie wystawały koła poza blotniki? Jakiś przykład na życiowym doświadczeniu? HELP !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duże et. musisz dystanse nałożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja sam wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18"x9J et30, opona 225/40. Tył u mnie jest na równo z błotnikiem tylko że u mnie jest ośka a nie 4x4.

c83e269ee40119f5m.jpg

Edytowane przez Karol180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu takiej 18" na 225/40 R18 trzeba coś zmieniać w liczniku bo na pewno wpływa to na km :P dawniej jeździłem 42km do pracy po zmianie 41km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym zapytać, czy jak założę do b5 fl koła 16 szer 7j et 45 (opony 205) i do tego dystanse po 20 mm przód-tył to będzie ok?

Pozdrawiam

Edytowane przez michalk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalk88 najlepiej założyć docelowe koła, a potem pomierzyć jakie dystanse będą odpowiednie. Tu masz pokazane jak dobrać dystanse...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Tak właśnie robiłem przy wcześniejszych felgach. One miały 48 et i były to r15. Teraz chcę przełożyć na 16 i właśnie mam już te 16 z parametrami o których pisałem, i nie chciałbym wydawać drugi raz kasiory, bo liczę na to że spasują:)

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z grubymi dystansami np. 25 ,30 mm. Jakie max grube mogą być dystanse przelotowe? Czy dystanse z gwintami muszą mieć stalowe tulejki czy 30mm to już dość "mięsa" na gwint w alu? Generalnie dystanse z gwintami są dość drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród topowych producentów dystansów takich jak Eibach czy H&R, dystanse przelotowe występują do poszerzenia 20mm na stronę. Obie marki od tej wartości oferują dystanse przykręcane do piasty, które zawierają w zestawie tulejki.

[ATTACH=CONFIG]149960[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności