Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z ośw drzwi pasażera przód. Sprawa wygląda tak. Jak na dworze jest wilgotno, to czasem nie zaświeci się oświetlenie w środku po otwarciu drzwi. Ale, jak pociągne drugi raz klamkę od otwierania drzwi od środka, to zaskoczy. Jak jest połączone cięgno z stykiem? Świadczy to o zimnym lucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow. Nie wiem jak zaczac nowy watek bo jestem tu od niedawna. Wiec podepne sie pod ten choc jezeli zbladzilem to prosze mnie oswiecic.

Moj problem dotyczy oswietlenia kabiny i polaczonych z nia lampek pod drzwiami ktore oswietlaja wysiadajacemu grunt. Jak zauwazylem ze wciagu dnia (za widnego) moja lampka w kabinie kierowcy podczas otwierania drzwi i podczas otwierania auta pilotem - NIE SWIECI sie. To samo dotyczy tych lampek w drzwiach. Jak sie sciemni - wieczorem, to te lampki sie uaktywniaja i swiecą ułatwiajac mi zycie. Jestem tego pewien na 95 proc. ze tak to działało do niedawna. Teraz to dziala caly czas czyli oswietlenie o ktorym pisze zapala sie

czy jest jasno czy widno na dworze. Zauwazylem to bo lampka w podsufitce swieci dosc wyrazinie i nie da sie jej nie zauwazyc.

Ostatnio grzebalem przy czujniku deszczu ktory jest w stopce lusterka, ale nie nie sadze zebym tam cos popsul. Zgodnie z opisami na forum zdjalem lusterko i docisnolem czujnik deszcu do szyby i zlozylem ponownie.

Czy ktos moze mnie oswiecic czy ja dobrze mowie, czy jest taka funkcja ktora tu opisuje? I czy jest jakis czujnik "zmierzchu" ktory "mowi" samochodowi ze jest dzien lub noc i aktywuje zapalanie sie tych lampek??? Czy moze pogoda jest taka marna ze jest "za ciemno" aby samochod uznal ze jest dzien??? Nie posiadam w aucie automatycznie zapalanych swiatel takze klasycznego czujnika zmierzchu nie mam napewno. Prosze o pomoc w tej sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest taka funkcja ktora tu opisuje? I czy jest jakis czujnik "zmierzchu" ktory "mowi" samochodowi ze jest dzien lub noc i aktywuje zapalanie sie tych lampek???
Nie ma.

To co obserwujesz, to zapewne początki trwałej usterki. Zaśniedziałe połączenie przewodów czerwony z czarnym paskiem w wiązce na progu od strony kierowcy, wilgoć w okolicach modułu komfortu(zaśniedziałe połączenia, ścieżki), przekaźnik wewnątrz modułu komfortu.

Wszystko w tym temacie jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma mały problem mianowicie gdy otwieram samochód z pilota podświetlenie środka tylko mrugnie i wyłącza sie dopiero jak nacisnę drugi raz na otwieranie w pilocie zapala sie prawidłowo, i dziwne jest to ze nie ma reguły raz zapali sie za pierwszym razem a innym razem przez parę dni muszę 2 razy otwierać. Jedyne co jeszcze zauważyłem ze latem sie to nie zdarzało często a teraz zaczyna sie zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników. Nie proszę, lecz wymagam wyrozumiałości, gdyż elektryczność to dla mnie ciężka sprawa. :D Ok przyjdźmy do sedna. Od jakiegoś czasu miałem problemy z oświetleniem w Passacie B5. Początkowo wszystko działało. Na pierwszy ogień poszły tylne lewe drzwi ( za kierowcą). Po otwarciu ich oświetlenie wnętrza nie reagowało. Problem leżał "pod gumą" między słupkiem, a drzwiami (przerwany kabel). Czyszczenie- zamontowana kostka VAGO i wszystko gra. Niedawno siadły drzwi tylne za pasażerem. Po ich otwarciu nie zapala się światło wewnątrz + pod drzwiami. Szyba i zamek centralny działa. Tak więc zdjąłem gumę między słupkiem, a drzwiami - wszystko ok (dla pewności przeczyściłem) - zero efektu. Zdjąłem całą wykładzinę pod kierowcą - okazała się być mokra za fotelem kierowcy (MODUŁ KOMFORTU BYŁ SUCHY)!!! (Problem gdzie wlatuje woda zniwelowany). Sprawdziłem wiązki (głównie czerwone z czarnym paskiem). Łączenia były w nienaruszonym stanie - brak śniedzi. Gdy włączę światła i wyjmę kluczyk oraz otworzę drzwi kierowcy - brzęczyk włączonych świateł działa. Czy wskazuje na to, że zamek krańcowy padł?. Kupiłem takie urządzenie : http://www.lidl.com.mt/static_content/lidl_mt/images/MT/MT_89117_01_b.jpg -> czy jestem w stanie sprawdzić tym czy dochodzi "prąd do drzwi" ? tzn. czy nie przeoczyłem gdzieś jakiegoś rozłączenia?. Z całego serca będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź gdzie szukać usterki. W chwili obecnej zdjąłem boczek i czekam na podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krancówka w zamku znaczy pewnie zimne luty . Bo tak poza tym już wszystko inne sprawdziles :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy multimeter mnie w tym upewni, że to krańcówka? Czyli ustawieniu na pokrętle 20V, przyłożeniu czerwonej igiełki do przewodu między słupkiem, a drzwiami, a czarną igiełkę do masy to powinien ukazać mi się jakiś wynik, który uświadomi mi, że prąd dochodzi tak? - i powie mi to, że to w 100% krańcówka?. Widziałem sporo tematów na ten temat, czyli jest do zrobienia ta krańcówka, ale wymaga to rozebrania zamka?.

Edytowane przez Novakovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma mały problem mianowicie gdy otwieram samochód z pilota podświetlenie środka tylko mrugnie i wyłącza sie dopiero jak nacisnę drugi raz na otwieranie w pilocie zapala sie prawidłowo, i dziwne jest to ze nie ma reguły raz zapali sie za pierwszym razem a innym razem przez parę dni muszę 2 razy otwierać. Jedyne co jeszcze zauważyłem ze latem sie to nie zdarzało często a teraz zaczyna sie zabawa

Widze Panowie nikt jeszcze nie miał takiego problemu żeby mi pomoc kurcze zostaje mi jedynie elektryk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lampkę podsufitki i jej styki oraz czy moduł nie pływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł suchy lampka raczej nie bo całe podświetlenie wewnątrz tak robi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mądre głowy. Proszę was o pomoc, otóż przestało mi świecić oświetlenie po otwarciu drzwi kierowcy,lampka wewnątrz oraz pod drzwiami i brzęczyk. I niespodzianka jest taka że odpiąłem lampkę dolną drzwi i wszystko działa lampka owa także działa ale w innych drzwiach.

Proszę powiedzieć czy za to odpowiedzialna jest krańcówka czy nie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy za to odpowiedzialna jest krańcówka czy nie
Tak, jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Paska od niedawna z wiekszoscia problemow sobie poradzilem i zostaly mi takie problemy ze gdy otworze drzwi kierowcy i pasazera lewy tyl podswietlenia nie ma a z drugiej strony gdy otworze jest ok, nie zamyka mi z centralki tylnych drzwi lewych a otwiera (gdy szybko otworze i odrazu zamkne to zamyka :o) nie dziala rowniez p;odswietlenie w oslonie przeciwslonecznej pasazera i to wszystko sklania mnie do wymiany modulu komfortu bo duzo rzeczy nie dziala jednoczenie, co o tym sadzicie? Pozdrawiam

 

Edit: Brzeczek rownież nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się podzielić swoim doświadczeniem związanym z modułem komfortu, po zakupie swojego paska napotkałem następujące problemy, uszkodzony mikrostyk w zamku objawem była nie migająca dioda w drzwiach, oraz nie działający szyberdach i tutaj problemem był moduł komfortu, mam jeszcze jeden problem mianowicie nie działa mi funkcja oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi wszystkich, z guzika lampka działa proszę o podpowiedź który kabelek (pin) wychodzący z komfortu jest za to odpowiedzialny, dodatkowo proszę o informację czy mając dostęp do VAGa ale nie znając jego funkcji jestem w stanie aktywować pilot CZ po przełożeniu modułu komfortu oraz moduł który mam teraz musi mieć funkcję alarmu ponieważ jak otwieram drzwi to dioda w drzwiach dalej miga gaśnie dopiero po przekręceniu zapłonu i tak za każdym razem, jak nie przekręcę zapłonu zaczynają migać kierunki HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mianowicie mam taki problemik w moim paszczaku.w zasadzie od momentu gdy go kupilem gdy otwiram dzwi nie zaswiecaja sie lampki w srodku ani pod drzwiami.wyjatkiem sa tylko tylne drzwi od strony pasazera ktore byly zablokowane jak go kupilem pewnie jezdzilo z ztamtej strony dziecko.zaswieca sie rowniez w bagazniku i tylko w tych dwoch wypadkach wyswietla sie tez obrazek na wyswietlaczu ale nie odpowiedni do otwartego elementu zawsze swieca te drzwi mimo ze bagaznik otwoze... dodam ze brzeczyk nie dziala i alarm sie uzbraja gdy nie wsadze kluczyka do stacji i wyje:) okolice progi itd suche bo jak zakladalem kable do car audio to tamtendy upychalem... co to moze byc pomozcie:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego temat podpięty pod prawie samą górę w technicznym :)http://forum.vw-passat.pl/threads/764-Brak-oswietlenia-wnetrza-przy-otwartych-przednich-drzwiach

 

Tutaj z kolei temat jak to naprawić http://forum.vw-passat.pl/threads/18834-Rozbiorka-drzwi-i-naprawa-zamka-Almannah-dla-potomnych-)?highlight=zamek

Edytowane przez delus502

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu pisałem o braku oświetlenia w moim pasku. A więc do sedna. Po mojej wypowiedzi użytkownik stwierdził, że padnięta jest krańcówka w drzwiach, a konkretniej zimne luty. Dziś się za to zabrałem, rozmontowałem zamek i luty wyglądały całkiem spoko. Nie było jakiekolwiek pęknięcia i nie były ruchome. Tak więc dla przypomnienia - sprawdziłem moduł komfortu, przewody w słupku między drzwiami (tylne prawe drzwi) oraz teraz sprawdziłem zimne luty. Co jeszcze może być przyczyną braku "jasności"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moduł i cała (!!!) instalacja wokół niego jest ok,przewody w "słonikach" są ok to niema innej możliwości oprócz wadliwego zamka.Luty należy poprawić-nie widać tego że są uszkodzone-to po pierwsze,po drugie za oświetlenie odpowiedzialne są mikrostyki w zamkach :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciałem od modułu do słupka i słupek - wszystkie koszulki+taśmy itp. rozpruwałem. Na jakiej zasadzie poprawić te luty? Po prostu skapnąć rozgrzaną cyną?.

Ewentualnie jak się mają te zamki na allegro. Zauważyłem, że są po 70 zł. To Zniweluje problem czy te zamki to o kant tyłka?.

 

 

ewentualnie coś takiego ?

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-rozbieralny-vw-audi-seat-skoda-fva-i3691201734.html

Edytowane przez Novakovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z oswietleniem wnetrza a dokladnie tylnej lampki pod sufitem po lewej stronie czasami sie nie zapala po otwarciu drzwi co to moze byc ?, i dodatkowo jak jest zimno albo wilgotno to nie otwieraja sie tylne prawe drzwi tzn zamek puszcza ale nie odryglowuja sie musze kolejne dwa razy nacisnac na przycisk na pilocie zeby sie otworzyly,doda ze zamek wymienialem jakies rok temu. A jeszcze jedno zdarzylo mi sie 2 razy od 5 lat ze nie otworzyly mi sie drzwi od kierowcy.A tak po za tym to wszystko chodzi jak nalezy.Z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności