Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo.

Chociaż nie wiem, czy taka dokładność rozjaśni Ci spojrzenie :-)

W każdym razie szukaj plastikowych "opasek" z taśmy izolacyjnej i macaj, czy Ci się nie rozpadną.

No i kolor kabli -czarno-czerwony.

kablekomfort.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witma, ja mam taki problem. Raz podswietlenie progu dziala raz nie ( ostatnio nie dziala w ogole) durga sprawa jak dziala podswitelenie progu to dziala brzeczyk niewylaczonych swiatel i mruga dioda jak zamkne auto - ta dioda kolo kierowcy przy tym guziku do zamykania dzrzwi. Trzecia spraww jak nei dziala podsiwtalnie progu to gdy reguluje lewe lusterko przesuwa mi sie tez prawe .... jak reguluje prawe to lewe jest nie ruchome czyli ok. Gdzie szukac usterki ? Wiem, ze modul komfortu ale jakos doklaniej moze :) ?. A dodam jeszcze, ze podswitelenie regulacji lusterek dziala i cala reszta tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lusterkami sobie odpuść- ich działanie,opisywane przez Ciebie jest normalne.Sprawa lampki to pewnie często tu występujący problem z zamkiem(zimne luty)lub sam microswitch w zamku.Możesz też sprawdzić stan przewodów w przepuście miedzy drzwiami i nadwoziem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witma, ja mam taki problem. Raz podswietlenie progu dziala raz nie ( ostatnio nie dziala w ogole) durga sprawa jak dziala podswitelenie progu to dziala brzeczyk niewylaczonych swiatel i mruga dioda jak zamkne auto - ta dioda kolo kierowcy przy tym guziku do zamykania dzrzwi.

sygnał do oświetlenia progu, brzęczyka świateł i zapalania oświetlenia wnętrza idzie po tym samym przewodzie, jak raz działa, a raz nie działa, to masz mikroprzełącznik sprawny, tylko zimne luty w zamku do poprawienia.

rzecia spraww jak nei dziala podsiwtalnie progu to gdy reguluje lewe lusterko przesuwa mi sie tez prawe .... jak reguluje prawe to lewe jest nie ruchome czyli ok.

Nie ma tu usterki tak jest fabrycznie i nie ma to nic wspólnego z oświetleniem. Postaram się łopatologicznie wytłumaczyć: Ustawiasz sobie lewe lusterko najpierw, łącznie z nim lata sobie prawe, jak lewe jest ok to ustawiasz sobie osobno prawe, dzyndzel dajesz spowrotem na ustawianie lewego. I teraz sytuacja hipotetyczna, wsiada do auta Twój syn wyższy o głowę, lusterka nie pasują nijak, ustawia sobie lewe, a prawe wykonuje identyczne ruchy( podnosisz lewe, podnosi się prawe, odchylasz lewe, odchyla się prawe itd) dzięki temu po ustawieniu lewego lusterka, prawe jest już w dobrej pozycji, potem do auta wsiadasz Ty i również regulujesz tylko lewe lusterko, prawe ustai się samo :)

Wiem, ze modul komfortu ale jakos doklaniej moze ?. A dodam jeszcze, ze podswitelenie regulacji lusterek dziala i cala reszta tez

Jak działa oświetlenie wnętrza i podświetlenie przycisków i żadne inne cyrki się nie dzieją, to wymontuj zamek kierowcy i popraw zimne luty.

Opis masz w dziale warsztat dla B5 a instrukcje dokładną jak wymontować z fotkami znajdziesz w linku z mojego podpisu :)

 

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:26 ----------

 

Z lusterkami sobie odpuść- ich działanie,opisywane przez Ciebie jest normalne.Sprawa lampki to pewnie często tu występujący problem z zamkiem(zimne luty)lub sam microswitch w zamku.Możesz też sprawdzić stan przewodów w przepuście miedzy drzwiami i nadwoziem. Pozdrawiam.

Jak swoją wypowiedź sklejałem, to zdąrzyłeś odpisać, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie dot krańcówki w drzwiach kierowcy, piszecie zeby poprawic w nim luty- OK, ale da sie go rozebrac na atomy i czasteczki zeby to uczynic??? bo moj znajomy elektryk powiedzial mi ze tylko nowe wchodzi w gre... pomożcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie dot krańcówki w drzwiach kierowcy, piszecie zeby poprawic w nim luty- OK, ale da sie go rozebrac na atomy i czasteczki zeby to uczynic??? bo moj znajomy elektryk powiedzial mi ze tylko nowe wchodzi w gre... pomożcie

 

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6550&highlight=mikrow%B3%B1cznik Luty da sie poprawić,ale samego mikrostyku nie rozbierzesz.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od paru dni zauważyłem że nie zapala się po otwarciu drzwi(wszystkich 4 sprawdzałem) lampka w podsufitce kolo lusterka . wszystko inne czyli lampki z tyłu kabiny w progach działają ok, brzęczek od świateł ok, wyświetlacz pokazuje info. o otwartych drzwiach, centralny zamek ok- tylko ta jedna lampka koło lusterka nie działa. ręczne przesuniecie suwaka w lampce działa ok. bezpieczniki sprawdziłem ok, przewody w harmonijce drzwi też ok. Do modułu jeszcze sie nie dobrałem ale pod dywanikiem jest sucho jak na pustyni.

Przeczytałem juz bardzo dużo na tym forum odnośnie tego tematu ale widzę że problem z oświetleniem wnętrza jest u każdego nieco inny. Dlatego ciężko jest mi stwierdzić co zrobić w moim przypadku. Jeśli ktoś miał dokładnie taki sam problem proszę o rade-będę bardzo wdzięczny.

przy okazji czy orientuje sie ktoś gdzie w rejonie bielska-czechowic można znaleźć dobrego fachowca z kompem do diagnostyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od paru dni zauważyłem że nie zapala się po otwarciu drzwi(wszystkich 4 sprawdzałem) lampka w podsufitce kolo lusterka . wszystko inne czyli lampki z tyłu kabiny w progach działają ok, brzęczek od świateł ok, wyświetlacz pokazuje info. o otwartych drzwiach, centralny zamek ok- tylko ta jedna lampka koło lusterka nie działa. ręczne przesuniecie suwaka w lampce działa ok. bezpieczniki sprawdziłem ok, przewody w harmonijce drzwi też ok. Do modułu jeszcze sie nie dobrałem ale pod dywanikiem jest sucho jak na pustyni.

Przeczytałem juz bardzo dużo na tym forum odnośnie tego tematu ale widzę że problem z oświetleniem wnętrza jest u każdego nieco inny. Dlatego ciężko jest mi stwierdzić co zrobić w moim przypadku. Jeśli ktoś miał dokładnie taki sam problem proszę o rade-będę bardzo wdzięczny.

przy okazji czy orientuje sie ktoś gdzie w rejonie bielska-czechowic można znaleźć dobrego fachowca z kompem do diagnostyki?

Sprawdź czy przy otwartych drzwiach (którychkolwiem) jest napięcie na lampkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze tylko jak to zrobić voltomierzem na oprawce zarówki czy się myle, nie chce czegoś zepsuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok sprawdze tylko jak to zrobić voltomierzem na oprawce zarówki czy się myle, nie chce czegoś zepsuć?

 

Może być,ale lepiej jak byś zmierzył czy napięcie pojawia się na kablu.jeden jest stały plus,drugi to minus po otwarciu drzwi z tego co pamietam.Jak będziesz mierzył to nic się nie stanie.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za podpowiedz jutro sie tym zajme to dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu ze swoim problemem.

Otóż standardowo w PASSACIE B5 po wyjęciu kluczyka ze stacyjki od razu powinno zapalić się podświetlenie wnętrza (u mnie dodatkowo otwiera się centralny) i wszystko działało OK do pewnego czasu - dalej działa tylko że od momentu wyjęcia kluczyka do reakcji - oświetlenie i centralny mija ok 20-30 sekund i dopiero po tym czasie zapala się podświetlenie i otwiera się centralny. Proszę o pomoc.

Zaznaczę że centralny, otwieranie i zamykanie szyb z pilota i cała reszta czyli podświetlenie działają OK. Problem jest tylko z tym denerwującym opóźnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a radio odrazu się wyłącza Jak wyjmiesz kluczyk?? Czy też z opóźnieniem, ja bym na Twoim miejscu stacyjkę sprawdził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a radio odrazu się wyłącza Jak wyjmiesz kluczyk?? Czy też z opóźnieniem,

Powiem szczerze że nie zwróciłem na to uwagi bo zawsze najpierw wyłączam radio, ale sprawdzę dziś po pracy i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a radio odrazu się wyłącza Jak wyjmiesz kluczyk?? Czy też z opóźnieniem, ja bym na Twoim miejscu stacyjkę sprawdził :)

 

Stacyjka swoją drogą-a nie da się przypadkiem tego czasu poprzez VAG ustawić?Bo coś mi się wydaje że tak.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem już troszkę moądrzejszy bo wiem że to nie wina ani stacyjki ani modułu komfortu - na szczęście.

Kolega z roboty podpowiedział mi jedną ciekawostkę zaczytaną kiedyś na forum Golfa, mianowicie problemy opisane przezemnie pojawiały się po wymianie radia fabrycznego na inne modele. I faktycznie ostanio zmieniałem radio BETA na PIONEER DEH-2200UBB. Więc biegiem do auta wyjąłem i odłączyłem radio i ..... wszystko działa jak należy bez żadnych opóźnień.

I teraz pojawia się kolejne pytanie co dalej? Czy może coś trzeba "pomieszać" w wiązce zasilającej radiem, jeśli tak to co?

Jesli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jestem już troszkę moądrzejszy bo wiem że to nie wina ani stacyjki ani modułu komfortu - na szczęście.

Kolega z roboty podpowiedział mi jedną ciekawostkę zaczytaną kiedyś na forum Golfa, mianowicie problemy opisane przezemnie pojawiały się po wymianie radia fabrycznego na inne modele. I faktycznie ostanio zmieniałem radio BETA na PIONEER DEH-2200UBB. Więc biegiem do auta wyjąłem i odłączyłem radio i ..... wszystko działa jak należy bez żadnych opóźnień.

I teraz pojawia się kolejne pytanie co dalej? Czy może coś trzeba "pomieszać" w wiązce zasilającej radiem, jeśli tak to co?

Jesli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.

 

Trochę to odbiega od wątku...Ale ;) Możesz na początek pozamieniać zasilanie-przy okazji sprawdź ile kabli jest pod zasilanie radyjka podłączone.Faktycznie niektóre radia posiadają funkcję opóźnienia,ale powinno to być inaczej podłączone.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc. Udało się, radyjo gra super, zapamiętuje stacje i nie ma już problemu/knfliktu z modułem komfortu.

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy przy otwartych drzwiach (którychkolwiem) jest napięcie na lampkę.

Oswietlenie naprawione, okazało sie że sprawcą zamieszania był przełacznik w lampce-brak styku w pozycji otwarte drzwi. Sam nie wiem jak to się samo mogło tak spie... no chyba ze ktoś już wczesniej przy tym grzebał.

Teraz mi sie przypomnialo że pare lat temu w seacie miałem podobny problem, że też wcześniej nie wpadłem na to zeby rozebrać tą lampke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności