Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Stavros coś takiego zamontował przy słupku przy drzwiach kierowcy
"Kolega" Stavros został zbanowany między innymi za "wspaniałe" pomysły :)

Nie zawracaj sobie głowy jego "wynalazkiem" . Toż to przecież "dziegciarstwo" !

Wymontuj zamek i napraw mikrostyk. Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że jeśli nie jest on mechanicznie uszkodzony(mikrostyk), to zrób w nim dwa otworki gorącą igłą i zaaplikuj w jeden z nich, środka do konserwacji potencjometrów "Kontakt". Po tym zabiegu zakryj "dziurki". Pewny, sprawdzony przepis.

Jeśli zabieg nie pomoże, wymień mikrostyk.

 

PS Czy w tym wątku http://forum.vw-passat.pl/threads/212-pytanie-o-swiatelko-wnetrza?p=1750069&viewfull=1#post1750069 też oczekujesz odpowiedzi, czy wystarczy Ci na łamach tego tematu ?

Nie dubluj postów w tematach.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunułem duble- przepraszam.

Do rozebrania mam 3 drzwi. Jedynie gdzie działa OK to prawy tył. Jeżeli będę się za nie zabieral to kupię 3 mikrostyki dla pewności.

A z czystego punktu technicznego - gdzie musiałbym się wpiąć, żeby patent Stavrosa zadziałał? Bo przecież jak podam masę na lampkę dolną to zapali mi się tylko lampka dolna prawda? (testów jeszcze nie robiłem). A co z górną? Jestem tylko ciekaw jakby to miało działać...

 

PS. OK. Jedne drzwi naprawione - winny mikrostyk. Później zabieram się za pozostałe 2...

Edytowane przez buhh69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim pasku raz mam oświetlenie kabiny a raz nie .Jak przejadę po wertepach to światło jest ale po paru godzinach lub dniach znika i tak wkółko.Bezpieczniki w kabinie dobre chcę sprawdzić jeszcze bezpieczniki pod maską tam gdzie komputer ale niewiem czy tam są jakieś bezpieczniki od oświetlenia.Wszystko wskazuje nato że gdzieś mam coś lużnego aleniewiem co.Jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał proszę o pomoc!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kable przy module komfortu pod nogami kierowcy sprawdzales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mwrobelek32

Witam, mam problem w Passacie B5 110km TDI. Jak odpale auto i przełącznik od świateł przekręce to nie ma oświetlenia na drzwiach wszystkich. Natomiast jak przekręce najpierw przełącznik na postojówki a potem odpale auto i przekręce na normalne światła wszystko działa. Co moze być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanko czy jest jeszcze jakieś inne połączenie przednich prawych drzwi (od pasażera ) z modułem komfortu ,

ponieważ z rok temu nie miałem podświetlenia ale gdy naprawiłem te nieszczęsne złączki przy module komfortu wszystko pięknie zaczeło działać. Od paru tygodni zauważyłem że podczas otwierania prawych drzwi górna lampka sama co jakiś czas przygasa, mruga razem z podświetleniem na nogi i tak samo na centralnym wyświetlaczu. Pomyślałem sobie że mikrostyk w zamku , więc wziąłem się do roboty, zdemontowałem i rozebrałem zamek i nie znalazłem żadnego "zimnego lutu" a sam włącznik działał bez zarzutu jak go podłączyłem do zasilania ,ale i tak poprawiłem na nowo wszystkie luty .Zmontowałem zamek i podłączyłem do instalacji samochodu i wtedy wszystko działało jak należy (nic nie mruga nie przygasa). Ale następnego dnia rano jak wsiadałem do auta ku mojemu ździwieniu górna lampka się nie zaświeciła na maxi docie nie ma informacji że są otwarte drzwi ale co najlepsze zapala się tylko podświetlenie na nogi ale nie mruga tak jak to miało miejsce wcześniej(reszta drzwi działa bez problemu). Co to mogło się stać po jednej nocy stania w garażu gdzie po zakończeniu naprawy zamka wszystko działalo poprawnie.Ma ktoś jakieś pomysły .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to mogło się stać po jednej nocy stania w garażu gdzie po zakończeniu naprawy zamka wszystko działalo poprawnie.Ma ktoś jakieś pomysły .

 

Sprawdziłbym instalację w drzwiach. Ewentualnie w słupku A w tej gmeraninie kostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to ten słupek "A" (lewy?) bo tu i tam mam pełno kabli ,tak jak pisałem mam tylko podświetlenie z prawej na nogi. Czy prąd z tego światła łączy się zgórnym niedziałającym światłęm ,jeśli tak to gdzie.

A propo mam superba a to wszystko bardzo podobne do passata. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dj_pudzian

Panowie mam taki problem w calym samochodzie oswietlenie wewnatrz dziala. a problem polega na tym ze pod dzwiami sa wbudowane lampki ktore po otwarciu dzwi powinny sie swieci ale swieca mi sie tylko w drzwiach po prawej stronie a po lewej w drzwiach nieswieca ale gdy sie lampke wymontuje i zarówke podlonczy przed tym bezpiecznikiem co jest w obudowie lampki to siweci posiadam passat b5 kombi 1999r prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prozaiczna sprawa. Dwa tylne światełka boczne na podsufitce (nad drzwiami pasażerów). Jak dobrać się do środka, by wymienić żarówkę? Ta sama sprawa ze światełkami pod daszkami słonecznymi. Passat B5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pasku 2000r 110km padlo nagle oswietlenie wnetrza? bezpieczniki sprawdzone sa ok... zarowki nie spalone nie dzialaja nigdzie ani daszki ani tylne drzwi ani srodkowy glowny przod... co moze byc powodem? wczesniej oswietlenie dzialalo bez zarzutu... dodam ze tak samo padlo zamykanie drzwi z pilota tylko z kluczyka sie zamykaja otwieraja... juz nie wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może moduł komfortu? nie wylało Ci się coś na podłogę? może jest woda pod siedzeniem kierowcy? warto sprawdzić ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może moduł komfortu? nie wylało Ci się coś na podłogę? może jest woda pod siedzeniem kierowcy? warto sprawdzić ;p

 

akurat to nie moj Passacik ale niestety woda leci do niego po kazdej ulewie nikt nie wie skad leci? byl u mechnaikow nikt nie potrafi tego zrobic lali woda cudowali woda nie leciala jest deszcz ostry to woda stoi ze wiadra wylewasz.. heh wiec raz cos dziala raz nie dziala... podejrzewasz ze teraz nagle cos od oswietlenia sie zalalo? w sumie to raz np brzeczyk swiatel przy otwartych drzwiach dziala raz nie... wycieraczka tylna padla ale o dziwo niema bezpiecznika?! po wlozeniu bezpiecznika nadal nie dziala heh wiec dla mnie te autp koleszki to kosmos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinbiuro

Czy ktoś wie może jak zamontować oświetlenie wnętrza w skodzie octavi z 2011 roku. Niestety zakup w Polsce nowego auta wiąze się z maksymalnie okrojoną wersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oświetlenie wnętrza w skodzie octavi z 2011 roku
Tak się składa, że kilka dni temu miałem okazję zajrzeć do wnętrza tej Skody.

Ze zdziwieniem stwierdziłem obecność tylko jednej (jednokomorowej-jedna żarówka) lampki wnętrza . W drzwiach brak dwukolorowych lampek - zaślepki.

Dobrze, że chociaż zainstalowali oświetlenie bagażnika ....

Ogólnie - widać księgowego w aucie.

Instalacja dodatkowego oświetlenia, wiąże się z zakupem lampek i montażem instalacji elektr.

Zapraszam na PW po dalsze info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiegoś magika z Wrocławia który mi naprawi zimny lut w moim pasku? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku to możesz sam naprawić zamiast komuś płacić za to kasę ale to twój wybór i zrobisz jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam instrukcji na forum, ale jedyne co udaje mi się znaleźć to taką, żeby sprawdzić stan wiązki :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
człowieku to możesz sam naprawić zamiast komuś płacić za to kasę ale to twój wybór i zrobisz jak chcesz

 

Tylko pamiętaj, że nie każdy ma akurat do tego zdolności/chęci, a nawet nie zawsze się to opłaca. On może pracować w innym zawodzie niż mechanik i w tym samym czasie zarobić tyle samo albo więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakon9 zdodzę się z tobą każdy ma inne zdolności i nie każdy potrafi wszystko zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności