Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ma to wszystko wymienione
Wymienione nie znaczy, ze ponownie sprawdzone. A moze gdzies ma niedroznosc w ukladzie.

Przeciez nowa pompa tez moze po chwili pasc.

NIe zauwazylem aby pisal o sprawdzeniu doplywu i odplywu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A prosty test zrobil kolega?

Na zapalonym silniku sciagnac waz doplywowy do nagrzewnicy. Jak slabo leci, to prawdopodobnie pompa walnieta, a jak leci, to zalozyc spowrotem i powtorzyc czynnosc z drugim wezem. Jak nie leci, albo slabo leci to nagrzewnica trafiona.

nawet jakby mial zawalona nagrzewnice (ktora oczywiscie wymienił) to z wylotowej rurki i tak bedzie płyn leciał bo przed samą nagrzewnicą te rurka dolotowa i wylotowa są połączone na krotko. Wiem bo u mnie tak jest, zadowolony ze z wylotowej wali jak z kranu dalej mam 40stopni w nagrzewnicy i muszę ją przepłukać niedługo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z wylotowej wali jak z kranu dalej mam 40stopni
uuuu, to kiepsko.

Wczoraj przy -1C udalo mi sie uzyskac w srodkowej kratce 72,5C - kan 8 climatronica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że kiepsko. niedługo będę miał więcej czasu to przepłucze nagrzewnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, założyłem sam klimatronik przed zimą, niby fajnie działa no ale... jakie macie temperatury na kanale 7 i 8, wartości rzędu 30-50st to norma? Sądziłem że tam będzie temperatura taka jaką chce mieć w kabinie czyli np 21st a tu takie wyniki, Jericho napisał wartość 70st, jestem w szoku, więc jak to jest że klimatronik potrafi ustawić dokładnie 21st? Następne pytanie, gdy jest AUTO czy tam ECON,dla mnie mneisza bo jeszcze nie mam sprężarki klimatyzacji i elektryki, sam klimatronik, to jak wam dmucha powietrze, z jakich kratek? Mi przedewszytskim tylko na nogi, w na kanale oczywiście mam 12-0, 14-255 czyli tylko nogi. Gdy ustawie ręcznie nogi/szyba działa dobrze gdy dam szuba/kratki nogi/kratki dmucha tylko z kratek? I jak to jest z tym czujnikiem nasłonecznienia? dzis sprawdzałem kanał 3, wahało się 0-3/4, światło słoneczne centralnie nie wpadało ale było jasno na polu jeszcze, dioda aparatu z telefonu nie zmianiała wartości lecz sam czujnik podpięty pod multimetr reagował już na sztuczne światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mi głowy brakuje do tego ogrzewania sprawdzę wychylenie w poniedziałek bo dopiero wróciłem z wyjazdu i dam znać czy coś pomogło.

tak jak pisałem nagrzewnica wymieniona na nową pompa wymieniona z rozrządem i tak jak pisałem przed wymianą rozrządu był też ten problem więc chyba raczej nie pompa bo raczej nie wierze że w starej urwał się wirnik i od razu po wymianie rorządu w nowej to samo.

dzięki za odpowiedzi koledzy:)

 

Jak sprawdzić jakie jest wychylenie klapy?który to kanał przeglądałem wszystkie kanały i no ślepy jestem :P zauważyłem również że czerwone cięgno widać tylko na LO przy zmianie na 18° idzie do maksymalnego wjak w pozyychylenia czyli od razu na max ciepłe powietrze jak w pozycji HI

Edytowane przez andrzejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie stałem sie posiadacza Passata B5 dziś troche poczytałem o błędach w climatronicku u mnie pojawiły sie nastepujące 256, 4fa, 332,538, 318 tylko nie mam pojęcia co one oznaczają jak je wykasować? Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce mi się wertować 70 stron tematu...mam "problem" z dmuchawą lub climatronikiem. Przy ustawieni większego nadmuch ( prawie max lub max) siła tak jakby faluje. Dmucha normalnie aż tu nagle przz sekunde TAJFUN xD takie napady...NIe jest to jakoś specjalnie przeszkadzające ale irytuje :P spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba prześledziłem cały temat i nie wiem czy ktoś miał taki problem :D ale nie dam sobie uciąć ręki.

Może taka głupia rada, przeczyść wiatraczek w klimatroniku, jest w kratce klimatronika od strony kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel da się zdjąć od climatronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, vcds wykrył mi dziś nastepujące błędy:

 

00603 - Footwell/defroster Flap Positioning Motor (V85)

35-00 - -

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

35-00 - -

00792 - A/C Pressure Switch (F129)

64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

 

 

przeszukałem forum i znalazłem następujące informację na temat tych błędów:

V85 Mechanizm/silnik (nastaw klapy powietrza) przełączający nawiew między obszarem nóg a szybą (tryb odmrażania)

V71 Mechanizm zamkniętego/otwartego obiegu powietrza

 

błędy po kasowaniu pojawiają się na nowo, z tym, że jak steruję climatroniciem, ustawiając obieg zamknięty, nawiew na szybę / na nogi, to słychać jak klapy się zamykają i działa nawiew który powinien..

 

ostatni błąd pojawił się tylko raz, więc nie wiem czy powstał przez pomyłkę, czy jak, ani razu wczesniej przed kaeowaniem ani później go nie widziałem...

 

macie może jakieś doświadczenie z rozwiązaniem tych błedów samodzielnie czy trzeba się udac do jakiegoś serwisu klimy?

 

z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki śliczne za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem dzis climatronic i wyszly takie bledy :

25b 4f7 4f8 4fa 53d

 

Przy kazdym z nich bylo 00

 

4f7 wiem ze to jakas klapka nawiewu a reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz wszystkie oprocz 53d. Zna to ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem polegajacy na tym ze czasami na wyswietlaczu climatronica zamiast temperatury zewnetrznej mam dwie kreski a po jakims czasie znow pojawia sie temperatura. gdzie szukac przyczyny. prosze kolegow o dokladne info bo dopiero co kupilem to auto.

pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

da się jakoś zresetować ustawienia climatronica?? mam od pewnego czasu problem z ogrzewaniem a mianowicie, podczas jazdy gdy wskazówka od temperatury rośnie ciepłe powietrze leci ale po kilkunastu minutach zaczyna z nawiewów lecieć chłodne powietrze. po włączeniu diagnostyki nawiew w dół+ temp dół+econ na kanałach 11,12 i 13 samo się przestawia. ustawiam prawidłowe wartośći 11-"00" 12 - "255" 13-"255" a po paru minutach znowu się to przestawia i leci chłodne powietrze. jest na to jakiś sposób??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam taki problem , ze przy temp 25 stopni po 30 minutach jazdy mam w kratce raptem 11 stopni. Klima dziala i jest nabita. wylaczylem auto. 10 min przerwy potem 15 jazdy i znow wylaczony na 10 min. Po tym klima zeszla.do 8 stopni i czuc juz to bylo. A jak zmniejszylem obroty nawiewu na.polowe to zeszlo do 2 stopni. Gdzie szukac problemu. Bledy sa od regulacji klapek ale ogolnie orzelacza cieple zimne. Gora dol itp. Niby bledy sa ale wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie mam taki problem , ze przy temp 25 stopni po 30 minutach jazdy mam w kratce raptem 11 stopni. Klima dziala i jest nabita. wylaczylem auto. 10 min przerwy potem 15 jazdy i znow wylaczony na 10 min. Po tym klima zeszla.do 8 stopni i czuc juz to bylo. A jak zmniejszylem obroty nawiewu na.polowe to zeszlo do 2 stopni. Gdzie szukac problemu. Bledy sa od regulacji klapek ale ogolnie orzelacza cieple zimne. Gora dol itp. Niby bledy sa ale wszystko dziala

U mnie na 3-4ym biegu schladza do 8C przy zewn. 23C i tez nie wiem co jest grane. Serwis rowniez byl robiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności