Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie jak u was z jazda na gazie?? Podlewa wam benzyny?? U mnie zauważylem, ze dosyc sporo ubywa benzyny z baku, pomimo jazdy na gazie, i sie zastanawiam czy to wina wystrojenia gazu, czy moze te silniki tak maja ze dolewaja dla lepszej mieszanki. Gazu po miescie spala w okolicach 15 litrow. Instalacja Diego Ls na wtryskach OMVL reg fast i reduktor KME silver. Dodam ze wtryskiwacze sa nówki, wczesniej siedzialy valteki czerwone które juz nie dawaly rady. Na nowych wstryskiwaczach było wstepne strojenie. Teraz wybieram sie na ponowne i sie zastanawiam czego moge sie spodziewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brc(poprzedni wlasciciel zakladal) i jak juz sie zagrzeje i przejdzie na gaz to nie lyka benzyny praktycznie w ogole. Jedynie sporo jej spala po odpaleniu na zimno, bo dosc dlugo mi sie passtuch grzeje. Jezeli masz odpowiednia instalacje pod ten silnik, to nie powinno byc dotrysku benzyny. U mnie spalanie po krakowie oscylowalo okolo 16-17l (albo but, albo korki) natomiast jak jestem teraz w holandii, gdzie nie da sie jezdzic szybko i dynamicznie pali mi 11 ;P

Edytowane przez Ptoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy reduktor KME Silver do tego silnika? gratuluje "fachu" montujacemu... :halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dorzucić drugiego Silvera i problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazłem rozwiązanie na stuki podczas zmiany biegów czy to energicznego wciskania pedału gazu podczas przyspieszania :)

 

Mam tylko jedno pytanie. Czy ta wcześniej opisywana przypadłość spotkała kogoś kto ma 4motion w dieslu ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie poprosimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem świece i przewody i usterki nie ma :D

Wiem, dziwne to trochę ale podejrzewam ze jak układ zapłonowy nie był do końca sprawny ( zużyte świece i przewody ) to jazda, przyspieszanie i zmiana biegów odbywała się ze stukiem, szarpnięciem.

Teraz po wymianie świec i przewodów jazda stała się bardziej płynna, żwawiej reaguje na pedał gazu, zmiana biegów jest bardziej płynna i nie muszę się obchodzić się przy niej ze sprzęgłem jak z jajkiem :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam pytanie. Czy może ktoś polecić zamiennik odmy odpowietrzenia silnika firmy topran ? Kosztuje z wysyłką ok 100 zł i w porównaniu do oryginału to cena dobra za kawałek plastiku. Ciekawe czy będzie wytrzymała na temperaturę i olej jak oryginał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem , to był tylko oryginał i dalej jest dobry po siedmiu latach i 180tys przejechanych :) Wydajesz raz i zapominasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobnie. Na 1 wydaje dziwne dzwieki tak jak piszesz, natomiast nie odczulem roznicy w przyspoeszaniu. Normalnie wchodzi na obroty, wciska w fotel, tylko powyzej 3k obrotow dzwiek jest bardzo niemily dla ucha. Mech powiedzial mi, ze jedynka i automatycznie wsteczny bedac na jednej "osi" sa zajechane. Po wymianie oleju skrzyni(bardzo gesty, metaliczny) poprawilo sie delikatnie, ale cudow nie ma. Pozostaje poczekac, az beda wieksze problemy ze skrzynia i ja po prostu wymienic. Ponoc czasem da sie to zregenerowac, ale nikt nie da Ci jakiejs sensownej gwarancji na taki zabieg. Ja juz z tym uporczywym dzwiekiem przejechalem ponad 50k km, nie nadwyrezajac pierwszego biegu i jeszcze wszystko jakos hula. Oby jak najdluzej. Pozdrawiam.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/82354-Halas-terkotanie-tylko-na-pierwszym-biegu?p=1385750#post1385750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś miał problem z filtrem odprowadzania oparów ze zbiornika jak sobie ztym poradzić check mi się świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa czy tarcze przód tył są standardowe czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie są takie same jak w FWD , tylne dla 4x4 są inne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze wie co dolega.. bo masakra jakas...:(

854 Wyświetlacz radia na tablicy przyrządów

magistrala CAN brak sygnału

17833 zawor przewietrzania zbiornika zwarcie do masy

17829 zawor ukladu wtrysku powietrza dodatkowego zwarcie do masy

17843 wskaznik pompy dodatkowego powietrzazwarcie do masy

17923zawor przelaczajacy kolektora ssacego 1 zwarcie do masy

17938 nastawnik

17826 pompa hamulca

17633 obwod wtrysikwacza cylinder 1 zwarcie do masy

17636 cylinder 4

17635 cylinder 3

17638 cylinder 6

931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

476 Zawór regulacji ciśnienia turbiny - przerwa

B0920847D KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak nagle, było coś robione , a tak w ogóle to czym skan robiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem ze było to wałkowane wiele razy, kupiłem około 3 tyg temu passata 2.8 AMX planuje jutro powymieniać olej i wszystkie filtry i chcę zrobić to sam. Moje pytanie gdzie jest filtr oleju w tym silniku i jakim olejem go zalac. Jest sprowadzony ze Szwajcarii wiec nie mogę znaleźć co było dokladnie zalane. Pisze tylko 10w40. Przebieg 167tys potwierdzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr z przodu , jak zdejmiesz osłonę nie da się nie zauważyć.

Według mnie olej 5w40 (polecam LM , AmsOil, Motul) -- ten silnik nie lubi półsyntetyka.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Panowie mam pytanie do posiadaczy napędu 4x4:

Czy można podnieść jedno koło do góry i np. rozpędzić je na 2 biegu do danej prędkości aby sprawdzić czy to akurat to łożysko huczy ?? (konkretnie chodzi mi o lewe przód )

Pytam ponieważ z napędem standardowym na 2 koła można coś takiego zrobić ale co jeśli ma się 4x4 ??

Czy jest ryzyko uszkodzenia napędu przez taką próbę?

 

Witam ponownie.

Zaryzykowałem i wymieniłem łożysko w przednim lewym kole ( tam odgłos był najbardziej słyszalny) lecz nic to nie pomogło.

Najbardziej słyszalny szum jest miedzy 30-80 km/h a nasila się przy hamowaniu.

Może jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić ? czy wymieniac prawe łożysko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Zaryzykowałem i wymieniłem łożysko w przednim lewym kole ( tam odgłos był najbardziej słyszalny) lecz nic to nie pomogło.

Najbardziej słyszalny szum jest miedzy 30-80 km/h a nasila się przy hamowaniu.

Może jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić ? czy wymieniac prawe łożysko ?

 

A może to opona huczy a nie łożysko? Sam miałem przypadek ze przy kupnie samochodu koleś mówił ze to łożysko a jak się okazało winna była opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie ile wasze passaty 2.8 są wstanie pojechać? Mój jest trochę zmulony i nie wiem czego to przyczyna. Czy wina katalizatorów bo był błąd katalizatora i sondy czy może coś innego. U mnie z bólem dochodzi do 190 km/h i ani grama więcej. Jak jest u Was? Czy takie coś może być spowodowane starymi świecami i przewodami? Bo jeszcze ich nie zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190 to na 4 biegu. Ja swoim spokojnie 220 licznikowe, wiecej sie bałem. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności