Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam VW passata b5 fl 2.8 4motion i mam pytanie odnośnie oznaczenia mostów w tym modelu.

Chce zmienic most w moim passacie poniewaz wyje miedzy 100 a 130.

mój most ma oznaczenie CUC a znajomy ma na sprzedanie ten sam most tylko oznaczenie CUB

Pytanie jaka jest różnica w tych mostach i czy mozna go zamienić?

Z góry dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w końcu waży prawie 1.700

To trochę dużo, wg instrukcji "masa całkowita samochodu gotowego do jazdy (z kierowcą)" dla sedana wynosi 1525 manual i 1585 automat, nie mam w instrukcji danych dla kombi akurat dla tego silnika, ale w innych wersjach silnikowych jest to między 40-60 więcej. Jak się w sedanie odejmie kierowcę to jest +-1500;)

 

Witam.

Posiadam VW passata b5 fl 2.8 4motion i mam pytanie odnośnie oznaczenia mostów w tym modelu.

Chce zmienic most w moim passacie poniewaz wyje miedzy 100 a 130.

mój most ma oznaczenie CUC a znajomy ma na sprzedanie ten sam most tylko oznaczenie CUB

Pytanie jaka jest różnica w tych mostach i czy mozna go zamienić?

Z góry dziekuje za odp

Kolego nie bardzo, bo CUC ma przełożenie 35:9 a CUB 37:9.

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bardzo, bo CUC ma przełożenie 35:9 a CUB 37:9.

 

Dziekuje za odpowiedź ale możesz coś wiecej powiedziec o co chodzi w tym 35:9 i 37:9?. co sie moze stać jesli wsadzę CUB na miejsce CUC?

I jeszcze jedno numer mojego mostu dokładnie to CUC 011102. zy musze kupic most z identycznym numerem czy moze byc tylko CUC a numer inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie idę wymieniać złącze elastyczne tłumika :-D ostatnio żona jeździła paskiem i gdzieś zawadziła spodem o dziwo nic więcej nie uszkodziła poza złączem elastycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedź ale możesz coś wiecej powiedziec o co chodzi w tym 35:9 i 37:9?. co sie moze stać jesli wsadzę CUB na miejsce CUC?

I jeszcze jedno numer mojego mostu dokładnie to CUC 011102. zy musze kupic most z identycznym numerem czy moze byc tylko CUC a numer inny.

Inna prędkość obrotowa kół (tylne koła obracałyby się wolniej), a co mogłoby się stać - tył pozostawałby coraz bardziej z tyłu;) Szukaj innego z oznaczeniem CUC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, noszę się z zamiarem kupna passata z takim silniczkiem, jednak nurtuje mnie jedno pytanie, do tej pory nie udało mi się znleźć odpowiedzi na nie na forum:

na jakiej benzynie powinno się jeździć? 95 czy 98 oktanów?

pytam bo w jakiś suchych danych widziałem, że jest wpisana tylko wartość 98 oktanów, co mi na to odpowiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to chyba i na 95 i 98 można jeździć. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klapce wlewu nie macie naklejek? U mnie jest na niej info że 95 można śmiało lać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klapce wlewu jest naklejka 95 lub 98. Od 3 lat leję 95 bo na 98 nie zauważam diametralnych korzyści. I tak jeżdżę głównie na gazie. Niedawno wymieniałem ezektor a teraz jak sprawdziłem to krótszy koniec nie jest zapchany ale za to drożny w obu kierunkach. Czy znowu te świństwo trzeba wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z ezektorem działy się cyrki ale dobrze go przemyłem w benzynie i zaczął przepuszczać i blokować powietrze tak jak być powinno. Zamierzam teraz co roku go wyjmować i czyścić na wszelki wypadek. Może i u Ciebie czyszczenie załatwi sprawę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość soolek

:bry2

Padł pomysł kupna 2.8 (193) 4wd.

120 stron nie jestem w stanie przewalić, więc krótko kilka pytań, po obejrzeniu kilku aut:

- czy żółta kontrolka silnika przy LPG to standard, czy jest coś schrzanione (silnik chodzi równo na LPG i PB, nie dławi się, aczkolwiek trochę za niskie ma obroty na jałowym, jak na moje oko).

 

- czy ten silnik i napęd mają jakieś słaby strony? Na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę, żeby nie wtopić potem ogromu kasy?

 

I trochę z innej bajki, ale może mnie nie pogonicie od razu:

- czy łuszczące się srebrne relingi to "ten typ tak ma"?

- purchle przy mocowaniu relingów zdarzają się, czy szukać napraw powypadkowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:bry2

Padł pomysł kupna 2.8 (193) 4wd.

120 stron nie jestem w stanie przewalić, więc krótko kilka pytań, po obejrzeniu kilku aut:

- czy żółta kontrolka silnika przy LPG to standard, czy jest coś schrzanione (silnik chodzi równo na LPG i PB, nie dławi się, aczkolwiek trochę za niskie ma obroty na jałowym, jak na moje oko).

 

- czy ten silnik i napęd mają jakieś słaby strony? Na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę, żeby nie wtopić potem ogromu kasy?

 

I trochę z innej bajki, ale może mnie nie pogonicie od razu:

- czy łuszczące się srebrne relingi to "ten typ tak ma"?

- purchle przy mocowaniu relingów zdarzają się, czy szukać napraw powypadkowych?

 

żółta kontrolka silnika to nie standard coś jest nie tak.

Silnik ma równo pracować i przyspieszać nie szarpać a napędzie żeby nic nie stukało.

Burchle przy relingach się zdażają.

A i najlepiej jakby był suchy znaczy brak wycieków.

 

 

A ja zapytam bo planuje zamontować czujnik ciśnienia oleju do monitorowania.

Zastanawia mnie czy istanieje możliwość zamonowania czujnika w V-ce tak jak w audi, żeby nie kombinować z podkładką pod filtr.

I dokupić tylko jakiś budzik na słupek.

Czy ktoś znalazł może miejsce orginalne do wkręcenia takiego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak się okazała uszczelka pokrywy zaworów, a dokładnie wewnętrzna. Mocno ciekło na głowicę dlatego myślałem, że to jednak uszczelka pod głowicą. Komplet uszczelek 4 sztuki Elring około 240 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do użytkowników zagazowanych pasków 2.8. Konkretnie chodzi mi o opinie na temat końcówek do lpg pod wtryskiwacze bosch( http://www.autogas-lpg.pl/shop_towar/638/koncowka_wtryskwacza____14___6_2_oringi.html). Jeżeli ktoś ma takie końcówki zamontowane u siebie to prosił bym o jakieś info czy warto je montować czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do użytkowników zagazowanych pasków 2.8. Konkretnie chodzi mi o opinie na temat końcówek do lpg pod wtryskiwacze bosch( http://www.autogas-lpg.pl/shop_towar/638/koncowka_wtryskwacza____14___6_2_oringi.html). Jeżeli ktoś ma takie końcówki zamontowane u siebie to prosił bym o jakieś info czy warto je montować czy nie.

 

I co nikt nie ma takich końcówek lub zna kogoś kto je ma w swoim aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
132 to już trochę mało. Jak będę miał chwilę w przyszłym tygodniu to dla pewności postaram się u siebie sprawdzić i dam znać ile wyszło.

witam lukasz_rider

czy sprawdzałeś jakie parametry podaje twoja przepływka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co nikt nie ma takich końcówek lub zna kogoś kto je ma w swoim aucie?

 

 

Hejka

 

To rozwiązanie nie jest polecane ze względu na problemy z odpalaniem na benzynie jak jest zimniej. Lepiej jest wywiercić .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trochę dużo, wg instrukcji "masa całkowita samochodu gotowego do jazdy (z kierowcą)" dla sedana wynosi 1525 manual i 1585 automat, nie mam w instrukcji danych dla kombi akurat dla tego silnika, ale w innych wersjach silnikowych jest to między 40-60 więcej. Jak się w sedanie odejmie kierowcę to jest +-1500;)

 

Chyba piszesz o pasku przed liftem, a jeśli tak to wychodzi że poFL przybyło mu jakieś 250kg.

Moja krówka waży 1750 kilo - akurat variant. Różnice są spore między różnymi egzemplarzami.

Trochę zależy od wyposażenia.

 

Hehe, wyobraziłem sobie kierowcę o wadze 25kg :hyhy ;D

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba piszesz o pasku przed liftem, a jeśli tak to wychodzi że poFL przybyło mu jakieś 250kg.

Moja krówka waży 1750 kilo - akurat variant. Różnice są spore między różnymi egzemplarzami.

Trochę zależy od wyposażenia.

 

Hehe, wyobraziłem sobie kierowcę o wadze 25kg :hyhy ;D

Pozdro!

Odpowiadałem koledze, który ma tak jak ja ACK, więc tak chodziło mi o paska przedliftowego. Wiadomo, że z automatem będzie troszkę cięższy i dużo też zależy od wagi kierowcy;) Przy wadze kierowcy akurat miałem na myśli automat, ale w manualu jest niewiele mniej, chociaż ja tych 25 kg nie ważę tylko troszkę mniej, a raczej więcej:D Ja też nie mam golasa, więc zdaję sobie sprawę, że wyposażenie też waży, a akurat to jest waga modelu bez klimy, więc mój już tutaj kilka ładnych kg zyskuje. U mnie jest manual ale siedzi jeszcze lpg, a waga zatankowanego zbiornika swoje robi, więc się wyrównuje z automatem:) Ale pomimo to nawet na gazie ma około 7,7-7,8 do 100;) Musiałbym go kiedyś na jakiejś wadze sprawdzić. A ty kolego ważyłeś, że tyle wyszło?

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności