Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

No to dziś odebrałem dwie stalóweczki wypiaskowane i odmalowane.Odrazu założyłem na nie nowe Pirelki i oddałem kolejne dwie fele do piaskowania i odmalowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem opony na zimoze a jeszcze w tym tygodniu zmienie olej na zimke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem płyn we wspomaganiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś swojego paska chcę ubezpieczyć, stąd moje pytanie.

Kupiłem auto 20 tamtego miesiąca, polisa akurat się skończyła dzień przed więc miałem wykupiony cały rok OC (Liberty D.) przez poprzedniego właściciela który ją przedłużył i przeszła na mnie. Nie składałem wypowiedzenia więc zostaję w Liberty. Teraz:

1) czy muszę jakoś się angażować, np. powiadamiać ubezpieczyciela?

2) nie mam żadnych zniżek w przeciwieństwie do poprzedniego właściciela i czy muszę coś dopłacić do wyżej wspomnianej polisy? Tzw. rekalkulacja składki jest z tego co się orientuję moim przywilejem i stosuje się ją jakbym miał większe zniżki niż p.w.

 

Art. 31. 1. W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę

ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą

prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu

z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem

30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy,

rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu

mechanicznego. Przepisy art. 28 stosuje się odpowiednio.

2. W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC

posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust. 1, zakład ubezpieczeń

może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony

ubezpieczeniowej, poczynając od dnia zbycia pojazdu, z uwzględnieniem zniżek

przysługujących nabywcy oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy

składek. W przypadku gdy nabywca pojazdu złoży wniosek o dokonanie ponownej kalkulacji

należnej składki, zakład ubezpieczeń jest obowiązany do jej dokonania.

Proszę o odpowiedzi i może jakieś rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdemolowałem konsole środkową żeby założyć usb mp3 playera ale mi się kabelek urwał no to wypiłem piwko przy paszczaku:)

 

ps. mysza grasująca w aucie się złapała na łapkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 zimówki dunlop 3D, wyważone tamtegoroczne i założone. Alu wymyte, czekają na nowy sezon albo na zmianę na 17". :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem u następnego mechanika który rzekł: ciężka sprawa. by trza było popatrzeć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkryłem że 4 września w pasztecie skończyl się przegląd ale przeszedl bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga
odkryłem że 4 września w pasztecie skończyl się przegląd ale przeszedl bez problemu

 

no to troszke Ci się przespało :P

 

---------- Post added at 08:52 ---------- Previous post was at 08:49 ----------

 

czy muszę jakoś się angażować, np. powiadamiać ubezpieczyciela?

 

cza iść i polise przepisać na siebie.

 

nie mam żadnych zniżek w przeciwieństwie do poprzedniego właściciela i czy muszę coś dopłacić do wyżej wspomnianej polisy? Tzw. rekalkulacja składki jest z tego co się orientuję moim przywilejem i stosuje się ją jakbym miał większe zniżki niż p.w.

 

Nie ponosisz żadnych kosztów, przynajmniej ja nic nie dopłacałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziś założone kolejne dwie zimóweczki.Buciki pasztecik już ma więc można śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe oponki uniroyal, ponoć dobre :D Do tego wymiana głośników z przodu na lepiej brzmiące ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana świeczek żarowych podgrzewacza płynu oraz fajek. Montaż wygłuszenia ściany grodziowej i kielichów od FL-a, jutro ciąg dalszy prac pod machą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyłem dziada, pierwszy raz od sierpnia:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyty :) , uzupełniony płyn spryskiwaczy - dolewka koncentratu ( -60 C) aby pozostały płyn będący w zbiorniku nie zamarzł ;) , z uwagi na porę roku ;) zmiana dywaników welurowych na gumowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo tyż dywaniki podmieniłem na gumowe, najtańsze bo przecież guma to guma.

Przygotowuje się do konserwacji podwozia i wymiany wszystkich płynów i filtrów , ile może to kosztować nie w ASO, sama wymiana? Pytam żeby mnie zbytnio nie naciągneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 12 w nocy skonczylem...

Wyciagnelem oba oftele i definitywnie tym razem naprawilem podgrzewanie, oczyscilem i nasmarowalem szyny i rolki-teraz nic tylko smigac przod/tyl bo az milo...

Polozylem okablowanie sygnalowe pod nowe audio i okablowanie sterujace z awaryjnym odcieciem...

wkleilem na silikon olejowy box komputera i box filtra, oczyscilem cale podszybie i przegrode.

Naprawilem zapalniczke i podswietlania popielniczek.

 

 

I zafundowalem sobie kolejna lampke na choince, mam hamulcowa i teraz jeszcze poduszke ;) przy okazji sie usunie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana opon na zimowe .Kupiłem zestaw do jazdy dziennej pewno za nie długo go założę(jak dotrze do mnie) .Wyjdzie mnie to taniej niż kolejna konfrontacja z miśkami(i znowu stówa!!!:dolamam) Zakup 2 kpl felg trza odłożyć na wiosnę (może jakieś alu) z powodu innych pilniejszych wydatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koła wymienione (na zimówki), G12 uzupełniony, umyty io właśnie ładuję AKU.

 

Czeka na wymianę oleju z filtrem (a jakże by inaczej;)

oraz zawieszenia przedniego (oby nie kompletnego) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności