Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczorajszego wpisu zrobiłem 160 KM. Nie zmieniło się NIC. Pół baku zostało i zrobione +/- 500 KM.

Oznacza to doskonałe info. Jeździsz szybciej palisz trochę więcej ale krócej bo szybciej dojeżdżasz do celu.

 

 

Te same trasy jazda 80 - 100 KM/H vs 100 - 140 KM/H i wynik ten sam. Jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nic ale właśnie zapaliła się kontrolka check brake pads :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczorajszego wpisu zrobiłem 160 KM. Nie zmieniło się NIC. Pół baku zostało i zrobione +/- 500 KM.

Oznacza to doskonałe info. Jeździsz szybciej palisz trochę więcej ale krócej bo szybciej dojeżdżasz do celu.

 

 

Te same trasy jazda 80 - 100 KM/H vs 100 - 140 KM/H i wynik ten sam. Jest super.

Z moich doświadczeń w B5 i nie tylko, wychodzi że od połowy baku wg. wskazań, ubywa jakby szybciej. Najlepszym testem spalania jest zatankowanie pod korek i jazda do momentu zapalenia rezerwy. Wtedy łapiesz przebieg z licznika i możesz porównać ze stylem dynamicznym czy dziadkowym. Jedyny minus to cierpliwość potrzebna na przejechanie po dziadkowemu około 1000 km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przegub zewnętrzny, w końcu cisza na zakrętach :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wymieniony kompletny rozrząd

2. wymieniony olej w skrzyni + filtr

3. geometria zawieszenia

 

247 900km na liczniku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie zrobiłem a kupiłem - VW CC 2012 3.6 :) A jeszcze dokładniej to zmieniłem z Passata CC 2011 3.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu do Passata zawitała nowa szyba czołowa Pilkington :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zrobiłem około 2km z odkręconym korkiem wlewu oleju. Ma to jakieś konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie zrobiłem około 2km z odkręconym korkiem wlewu oleju. Ma to jakieś konsekwencje?

Tak, w samochodzie należy wymienić kierowcę :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie zrobiłem około 2km z odkręconym korkiem wlewu oleju. Ma to jakieś konsekwencje?

 

jeżeli pod maską jest czysto, to nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankowanie full, mycie, odkurzanie, zmiana piór wycieraczek na jakieś PL gó...wno od sprzedawcy parkingowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tankowanie full, mycie, odkurzanie, zmiana piór wycieraczek na jakieś PL gó...wno od sprzedawcy parkingowego.

Mam nadzieję że starych nie wyrzuciłeś :). Też kiedyś takie kupiłem i piórka pourywały się w 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem wyzwanie wyjeżdżenia baku w sposób oszczędny, ekonomiczny, ślimaczy itp. prędkość 80 - 90 km/h

 

Uwaga podsumowanie:

 

Jazda z łagodnym przyśpieszaniem z prędkością 80 - 90 vs jazda 100 - 140 bez zbędnego ślimaczenia się.

Te same trasy, ten sam poziom paliwa, ten sam kierowca, to samo paliwo i opony?

 

i zasięg auta jest I.D.E.N.T.Y.C.Z.N.Y ~ 850km i już włos brakuje abym wszedł na rezerwę. Nie zmieniło się nic.

 

 

1.9 TDI jest bardzo elastyczny i wydajny. Wystarczy tylko rozbujać auto i jak już złapie swój pęd i samo się ciągnie to czy lecimy 90 czy 130 spalanie spada do takiego samego niskiego poziomu o czym sam się przekonałem robiąc identyczny dystans na dwóch kompletnie różnych stylach jazdy.

 

Test odbył się w 95% trasa, 5% miasto.

 

Nie mam odniesienia do innych silników, nie mam porównania. Jest to moje pierwsze i jedyne auto. Jestem bardzo szczęśliwy, że nic nie tracę poruszając się tak jak lubię.

Oczywiście identyczny zasięg tłumaczę sobie też tym, że jadąc szybciej spalam więcej paliwa ale spalam je krócej bo szybciej jestem u celu ale chodzi o efekt końcowy - można latać szybko i na tym nic nie tracić.

 

Auto poruszało się na paliwie VERVA ON + LM 1052, a oponki jeśli to ma znaczenie to Goodyear Efficient Grip z oporami toczenia klasy A.

 

 

Tak więc jak ktoś sobie pluje w brodę, że schodzi mu dużo paliwa bo sobie lubi pojechać trochę szybciej to niech wietrzy turbinę do woli. Nic nie traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem łączniki stabilizatora.

20170426_194337.jpg

przy okazji koledze wymieniłem filtr paliwa w golfie IV. Zdziwiłem się jak zobaczyłem, że są dwa.

20170426_203317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem na wymianę sprzegiełka aleternatora bo ładowanie się skończyło a sprzegięłko hałasowało jak garść nakrętek w blenderze.

 

 

Edit: odebrany. Wymienione sprzęgiełmo szczotki i coś tam jeszczei biedniejszy o 400zl.

Edytowane przez Orson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ale niezamontowalem, nie mam Torxa :-(

 

aba34d60f41e0384med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju, "przeczyszczająco" po 7500 km.

20170427_164150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlałem benzynę do tdi :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mniej klekocze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym odrazu się nie zorientował to napewno by mniej klekotał.... mój portfel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności