Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

W golfie stara przypadłość aut z rodziny VW, czyli zamki... Wymontowanie, przelutowanie mikrostyków i naprawianie bieżni w zamkach kierowcy i pasażera.

Doszedłem do wniosku, że to chyba czeka każde VW w wieku około 10 lat ;) Pierw moje passerati, potem ojca, a teraz golf mamy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu - zamontowana kierownica multifunkcyjna (razem z przekaźnikiem 452) - działa sterowanie radia.

Parę dni temu - Wsadzony licznik full fis (jeszcze raz będę wymieniał, bo kupiłem za wysoki model - 849 zamiast 847).

Dzisiaj - Wsadzona manetka do tempomatu, pociągnięta instalacja do tempomatu, podłączony tempomat z kierownicy.

Przy okazji zamontowałem przekaźnik włączający światła drogowe po odpaleniu samochodu (nie po zapłonie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filtr kabinowy firmy man jakiś węglowy, filtr powietrza również firmy man, oraz pióra wycieraczek bosh aero twin. Naprawiłem spryskiwacz coś przytkany był bo słabo leciał płyn(wystarczyło odczepić wężyk i dmuchnąć sprężonym powietrzem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem :

-wymiana mechanizmu podnoszenia szyb bo pękła linka od strony kierowcy :(

-wrzucenie licznika w obudowę od FL więc są już srebrne ramki :)

-wymiana głośnika w tylnych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ja (ale zleciłem fachowcom)

- wymiana lampy przedniej

- dorobienie kluczyka

No i Passat miał okazję przejechać 100km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś wyciołem kata i przy okazji wymieniłem złącze elastyczne , mam nadzieje że pascik odetchnie troche . A co najwarzniejsze naprawiłem grzanie fotela kierowcy , polutowane kabelki . Mała rzecz a jak cieszy ciepło w pupkę ha ha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie włącznika na załączanie obiegu zamknietego bez wzgłędu na porę, naprawa elektrozaworu oraz pomiar ciśnienia na cyl przy przebiegu około 300tys 1.8rp (1-10bar 2-9,8bar 3-9,8 bar 4-9,8bar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weszło oficjalnie od nowego roku.

Niby fajnie ale co z tymi z importu?

Jesteśmy w "uni" czy nie? Po vinie diagnosta powinien nam powiedzieć ile to niby auto miało zanim trafiło do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby fajnie ale co z tymi z importu?

Jesteśmy w "uni" czy nie? Po vinie diagnosta powinien nam powiedzieć ile to niby auto miało zanim trafiło do Polski.

 

To dobrze, że wreszcie zaczynają spisywać przebieg.

Ciekawe też, kiedy uruchomią system CEPIK 2.0 dzięki czemu będzie można między innymi sprawdzić samochód samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę co to zmieni, nie ma problemu żeby zmienić przebieg i jechać na przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo widzę co to zmieni, nie ma problemu żeby zmienić przebieg i jechać na przegląd.

 

No to będzie zaskoczenie, jak się okaże, że rok wcześniej miałeś np. 250kkm, a na kolejnym przeglądzie jest 230kkm... dane pewnie będą trafiały do systemu cepik. Druga sprawa - kupujesz auto, jedziesz na przegląd, a tam się okazuje, że zniknęło 90kkm z przebiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to będzie zaskoczenie, jak się okaże, że rok wcześniej miałeś np. 250kkm, a na kolejnym przeglądzie jest 230kkm... dane pewnie będą trafiały do systemu cepik. Druga sprawa - kupujesz auto, jedziesz na przegląd, a tam się okazuje, że zniknęło 90kkm z przebiegu...

A można zrobić tak masz na przeglądzie 250tys,przez rok nakręciłeś do 320,a przed przeglądem cofasz np:na 255 lub 260 tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można zrobić tak masz na przeglądzie 250tys,przez rok nakręciłeś do 320,a przed przeglądem cofasz np:na 255 lub 260 tys?

 

można i tak będzie.

Teraz będzie pierwszy przegląd na nowych zasadach i mogę ustawić 60 kkm i kto powie że tyle nie było? ;) Oczywiście tego nie zrobię, nawet do ubezpieczenia podaję co roku przebieg; dwa-nie mam zamiaru sprzedać auta; trzy-kto patrzy w starym padle na przebieg? Stan się liczy w takim aucie a nie cyferki na liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zamontowany uchwyt na kubki w konsoli z przedlifta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypis

Witam. Dwa dni temu również byłem na przeglądzie i spisywano mi stan licznika, tylko okazje się że na chwilę obecną nawet diagności nie mają podglądu do cepiku i nie wiadomo kiedy to nastąpi . Podgląd ma podobno tylko policja.

A czy to coś zmieni w autach sprowadzanych ??? i tak przed przeglądem będą miały pomniejszony przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzybiona klima środkiem z Autolanda, wymontowane kratki nawiewów i porządnie wymyte APC i wysuszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatankowany do pełna, zakupione części potrzebne do montażu tempomatu, umyty z zewnątrz ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka od DSP się kładzie. :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyty i ogarnięty w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozruszany tylni tłoczek hamulcowy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności