Skocz do zawartości
Gość VW misio

jak dograc wyświetlacz biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam auto z 2009 i mi pokazuje aktualny bieg i sugerowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też pokazuje. Tylko nie pytajcie jak to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyknęlibyście koledzy fotkę jak to wygląda. Na pewno wersje BLUE, mają takie cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno wersje BLUE, mają takie cudo.

 

Nie tylko. Mam manual z białymi zegarami i też ma. MY 2010. Cyknę, jak spamiętam.

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁuLF
Nie tylko. Mam manual z białymi zegarami i też ma. MY 2010. Cyknę, jak spamiętam.

W nowym superbie jest to samo :) , ciekawe czy ta opcja była dostępne w BLUE ze starymi zegarami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto fotki z działania tego wyświetlacza w pasku 2010.

 

photo3mi.th.jpg

 

photo4ha.th.jpg

 

photo1vq.th.jpg

 

photo2bc.th.jpg

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tego bajeru, ale na jazdach testowych jeździłem nową jettą i to miała, ale mnie to tylko denerwowało - sugerowanie biegu przez komputer to chyba tylko dla ułomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy komuś udało się rozpoznać ten temat ? Mam paska z białym licznikiem, dokładnie takim jak na zdjęciach. Uważam, że ta funkcja jest bardzo przydatna i chętnie coś takiego bym uaktywnił u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając fotki @screecha'a@ doszedłem do wniosku, że jakieś dziwne te podpowiedzi. Bo w końcu na jakim biegu należałoby jechać skoro wszystkie fotki są przy prędkości ok. 60 km/h i na 2 z nich sugeruje, że właściwym biegiem jest "4" i "6", a na kolejnych, że z "5" należy przełączyć na "wyższy"? Jeżeli to ma tak działać to te sugestie są o kant potłuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. czy to ma sens, czy nie wolałbym sobie ocenić "empirycznie". Pytanie było jak to włączyć i w kodowaniu którego modułu. A może potrzebne są jakieś konkretne wersje modułów? Ktoś badał temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądając fotki @screecha'a@ doszedłem do wniosku, że jakieś dziwne te podpowiedzi. Bo w końcu na jakim biegu należałoby jechać skoro wszystkie fotki są przy prędkości ok. 60 km/h i na 2 z nich sugeruje, że właściwym biegiem jest "4" i "6", a na kolejnych, że z "5" należy przełączyć na "wyższy"? Jeżeli to ma tak działać to te sugestie są o kant potłuc.

 

1.8 TSI potrafi podpowiedzieć 6 bieg przy ~65 km/h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądając fotki @screecha'a@ doszedłem do wniosku, że jakieś dziwne te podpowiedzi. Bo w końcu na jakim biegu należałoby jechać skoro wszystkie fotki są przy prędkości ok. 60 km/h i na 2 z nich sugeruje, że właściwym biegiem jest "4" i "6", a na kolejnych, że z "5" należy przełączyć na "wyższy"? Jeżeli to ma tak działać to te sugestie są o kant potłuc.

Bo sprzęt rozpoznaje w jakim stylu kierowca jedzie i podpowiada bieg.

Dla przykładu jadąc te 60km/h swobodnie lekko z górki na 5 biegu podpowie żeby przerzucić na 6. Gdy w tym samym czasie zdecydowanie depniesz w gaz, podpowie żeby zredukować na 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bieg jest sugerowany w oparciu o obciążenie silnika, styl jazdy. Ma to za zadanie ekonomiczność jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko ze trzeba przekodowac sterownik silnika ale nie wszystkie sterowniki silnika sie nadają oraz licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Odgrzewam kotleta ... czy komuś udało się ogarnąć temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności