Skocz do zawartości
Gość VW misio

jak dograc wyświetlacz biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW misio

witajcie koledzy.

czy nie orientuje się ktoś czy można dograć w kompie w opcje wyświetlania biegu na którym się aktualnie jedzie...???mysle ze byłby to fajny bajer ....

pozdrawiam

Edytowane przez VW misio
niezgodnośc z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

 

Co do treści posta to chodzi Ci żeby pokazywał na jakim biegu obecnie jedziesz w położeniu "D" ?

 

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

 

Mówimy o automacie czy manualu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW misio

nie,mnie chodzi o manualną skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaki w tym cel?? przecież podczas jazdy chyba wiesz na jakim biegu jedziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW misio

no nie zawsze....jak sie ma 200 KM to on ciągnie na kazdym biegu...a nieraz musze "macać' na którym jade..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nieraz musze "macać' na którym jade..

 

Patrz na obrotomierz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW misio

ha ha ale fachman!!ja powaznie pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie można

 

a my poważnie odpowiadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie zawsze....jak sie ma 200 KM to on ciągnie na kazdym biegu...a nieraz musze "macać' na którym jade..

 

To sobie notuj w notesie :D albo przypomnienie w telefonie :D

w B5tce na pewno się nie dało zrobić takiego bajera!

w B6tce też nie widziałem aby była taka możliwość, ale skoro

ok poczekamy zobaczymy!!!
to być może się da :D:D:D:D

Czekamy Czekamy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego będzie cięzko. Ale jestem zdania ze dac sie da wszystko, tyle ze to zalezy od kosztów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku manualnej skrzyni biegów nie da się uaktywnić takiej opcji. Wtedy każde położenie drążka zmiany biegów musiałoby być rozpoznane przez jakiś sterownik i przesłane do sieci CAN, z której wyświetlacz MFA+ odczytał by daną informację i przedstawiłby w formie graficznej na wyświetlaczu. W przypadku skrzyni automatycznej (przykładowo DSG) sterownik sam przełącza biegi (czyli informacje nie są przesyłane na podstawie położenia lewarka, ale na podstawie programu, który w danym momencie sterownik automatycznej skrzyni biegów wykonuje).

 

Inaczej z kolei wygląda sprawa z dodatkowym sterownikiem, który po założeniu krańcówek w pozycji każdego biegu osobno mógłby interpretować, która krańcówka podaje sygnał i emulować sygnał w sieci CAN. Dodatkowo należałoby przeprogramować pamięć zegarów (żeby zniknęły symbole automatycznej skrzyni biegów).

 

W Audi A4 8K (B8) podobno jest taka funkcja, która informuje użytkownika, kiedy należy zmienić bieg, ale to służy tylko do Eco-Driving'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys w jakiejs gazetce reklamowej "Konrad" taka galke. Na niej byl podswietlany wyswietlacz i pokazywal wedlug polozenia bieg na ktorym jedziemy (wygladala dosyc przyzwoicie i montaz nie byl trudny). Ale to bylo juz jakis czas temu no i koszt tej galki przekraczal chyba troche 400zl wtedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy odpowiednie oprogramowanie tak jak to wystepuje w nowszych vw.rozpoznaje bieg po predkosci pojazdu i obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie zawsze....jak sie ma 200 KM to on ciągnie na kazdym biegu...a nieraz musze "macać' na którym jade..

Miałem ponad 300-konną subaru imprezę i nie miałem problemu z połapaniem się co do lewarka :).

Bez przesady, 200KM w passacie to żadna rewelacja i z rozróżnieniem biegów problemu nie ma, choć trzeba przyznać, że dla bajeru to może nie taki głupi pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jake Ty masz przełozenia w Tym TSI ale chyba jadąc powiedzmy 180km/h nie zmieniasz biegów po 3 min ze zapominasz jaki był poprzednio bieg. Ja jak miałem B5 Lifta z 6bieg skrzynią to ruszając ze swiateł, za swiatłami to juz czasem 4 bieg był, a to w miescie było, wiec tych biegów nie masz nie wiem ile (bez połowek) ze się pogubisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może kolega ma łopatki do zmiany biegów i czasem nie pamięta, który ma bieg ;D

 

Czytałem o tej funkcji ale rzeczywiście tylko dla automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kolejnej odsłonie wskaźnik kierunku kół względem samochodu coś jak kompas.

Panowie bez przesady, jak by to było form bmw to mnie nie dziwiły takie pymysły a chyba dresy nie jesteście, by nie spamiętać jaki ostatnio bieg zapinaliście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebałem temat i trochę rozwinę pytanie kolegi:

 

czy można dograć wyświetlanie biegu na którym się jedzie i sugerowanie zmiany biegu w zależności od stylu jazdy ?

jechałem skodą z takim bajerem i spodobało mi się to ( żona kiedy prowadzi zmienia biegi jak w swojej benzynce, gdyby samochód zasugerował jej zmianę myślę że byłbym trochę zdrowszy)

dodam jeszcze, że samochód jest z białym podświetleniem tablicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności