Skocz do zawartości
azak43

gdzie jest schowana syrena fabrycznego alarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy po wyjęciu syrenki dalej będzie wyświetlało jej błąd? Wyjąłem moją syrenę i dalej VCDS wywala ten sam błąd.

 

 

ja właśnie jestem po wymianie syrenki, checka nie wywalało ale jak robiłem sprawdzanie błędów na kompie wyskakiwał błąd syreny alarmowej (wiedziałem że nie działa od pół roku).

syrene kupiłem za łącznie 70PLN i poświęciłem 1,5h czasu na demontaż i montaż, trzeba tak jak pisali koledzy wcześniej należy tylko wyposażyć się w śruby samozrywające i wkrętarkę by rozwiercić śruby trzymające syrene.

 

ps. moja miała symbol 1K0951605A a "nową" kupiłem od Tuarega z końcówką nr C i śmiga bez problemu

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jak sprawdzić bez zaglądania w nadkole czy mam syrene ?

mam vdcs i gdyby ktoś mnie oświecił gdzie wejsć by to sprawdzić ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknij auto i otwórz maskę, usłyszysz czy coś wyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki test to ja już robiłem i nic ,cisza dla tego pytam jak vcds sprawdzić czy mam ten fabryczny alarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A montował ktoś w innym miejscu niż fabryczne nadkole(prawe przednie)? Nie chce mi się na nowo zdejmować nadkola i wiercić w celu zamontowania syrenki w tym samym miejscu. Kable wywlokłem do podszybia i zastanawiam się jaka jest możliwość tam zamocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałem syrenkę to zamocowałem ja koło kompa, nowa syrenka była z mocowaniem od innego auta (Tuareg czy może jakiś inny) i wykorzystałem jej mocowanie. Mam koło kompa pod podszybiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,pojawiło mi sie toIMG_20170125_105021.jpg i nie chce się wykasować . Zamykam się w aucie-otwierając maskę migają tylko kierunki, zamykając i otwierając z pilota jest pikanie i kierunki.Od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na uszkodzenie syreny alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,pojawiło mi sie to[ATTACH=CONFIG]150791[/ATTACH] i nie chce się wykasować . Zamykam się w aucie-otwierając maskę migają tylko kierunki, zamykając i otwierając z pilota jest pikanie i kierunki.Od czego zacząć?

 

Miałem to samo. Do wymiany syrena alarmu. U mnie siedziała syrena o numerze 1K0951605C. W moim przypadku koszt 10 zł ori używka na allegro. Wymiana we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena jeśli chodzi o nówkę :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go od 2 lat i nigdy nie słyszałem żeby syrena wyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem został roziązany

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro postaram sie dobrać do tej syreny to bede wiedział co kupic jeszcze czujnik nox muszę wymienić ale to nie ten wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to przechodziłem swego czasu, syrena przynitowana nad prawym nadkolem, pewnie wylała bateria, wylewa co kilka lat. Ja zadzwoniłem do serwisu, podałem nr. swojej syrenki i zapytałem jaki jest najnowszy nr. syrenki na tą chwilę. Podali mi nr. , na aukcji znalazłem za 30zł od b7, miała ten sam nr. i śmiga do dzisiaj. Załączyłem sobie jeszcze powiadamianie syrenką przy zamykaniu i otwieraniu. Teraz jak wyleje to będę wiedział że przestała działać. PS. jak pika przy zamykaniu i otwieraniu to powinna też pikać przy alarmowaniu. Trzeba by sprawdzić jak są zaznaczone bajty przy alarmowaniu, czy tylko kierunki czy jeszcze dodatkowo sygnał.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie rozebrałem syrenke i jest czysto i sucho to skąd ten błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie rozebrałem syrenke i jest czysto i sucho to skąd ten błąd?

 

A bezpiecznik SC14 jest dobry?

Możesz też zbadać woltomierzem napięcie na kostce od syrenki - na poszczególnych stykach powinno być:

1 - około +12V (LIN)

2 - 0V (masa)

3 - +12V - stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek mówisz o kostce przy wiązce czy pinach na syrence?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek mówisz o kostce przy wiązce czy pinach na syrence?

 

Kostka, która wchodzi bezpośrednio do syrenki. Na kostce powinny być numery pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdze bo dzisiaj już auto poskładałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek na kostce parametry są takie jak napisałeś. po odłączeniu syrenki błąd którego nie mogłem wykasować teraz się skasował i pojawił się nowy że brak komunikacji ale to normalne jeżeli jest odłączona. Wygląda na to że syrenka walnięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności