Skocz do zawartości
azak43

gdzie jest schowana syrena fabrycznego alarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po podłączeniu VCDS nie wiedzieć dlaczego wyskoczył błąd:

Adres 46: Moduł komfortu Plik etykiet: AKP\3C0-959-433-46.clb

Oznaczenie elementu SW: 3C0 959 433 R HW: 3C0 959 433 R

Komponent: KSG PQ46 ELV 042 0472

Weryfikacja: 00042000 Numer seryjny: VWZCZ000000000

Kodowanie: 00910A0001860E763004941570084F0E707C00

Kod serwisu: WSC 00470 259 99200

VCID: 397356757007E6D0262

Oznaczenie elementu: 1K0 951 605 B

Komponent: LIN BACKUP HORN H07 7001

Komponent: NGS n.mounted

Komponent: IRUE n.mounted

Znaleziono 1 błąd:

01134 - Syrena alarmu (H12)

000 - -

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100000

Priorytet błędu: 4

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 135

Przebieg: 75743 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2111.14.22

Czas: 13:05:55

Jak to zinterpretować? Uszkodzona syrenka, czy coś z immobiliserem. Auto odpala.

Jako ciekawostkę dodam, że wcześniej dziś strąciłem 2 szpaki(czy to możliwe, że to one?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wykasować błąd i zobacz czy wyje syrena jak włączysz alarm, otworzyć szybę, włączyć alarm, otworzyć maskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędu nie da się wykasować(próbowałem wielokrotnie). Alarm mam "niefabryczny", który zakładał mi szwagier elektronik(zakładał mi alarmy we wszystkich autach) i wyje syrena z "niefabrycznego"-zresztą od początku tak było. Nawet nie wiem jaki dźwięk wydaje ta fabryczna syrenka, bo nigdy jej nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiem jaki dźwięk wydaje ta fabryczna syrenka, bo nigdy jej nie słyszałem.

 

ja słyszałem raz :D jak nie domknąłem klapy.... jest bardzo głośna :) przerywany jednostajny sygnał (ale to można zmienić w vcdsie z tego co widziałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sygnał to daje mi mój alarm-ten dodatkowy. Fabrycznego alarmu to ja nigdy nie słyszałem. Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Gdy nie domknę drzwi(klapy) to wtedy mam kilka piknięć, a właściwie miałem bo nie sprawdziłem tego po wystąpieniu błędu i nie wiem, która to syrenka wydawała ten dźwięk(fabryczna czy ta dodatkowa). Teraz nie mam możliwości sprawdzenia, ale wieczorem obadam sytuację. Sprawdzę jeszcze czy uda mi się włączyć tryb tzw. "głośny" włączania-wyłączania alarmu(choć nie bardzo wiem gdzie to się robi).

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na diagnostyce wykazało uszkodzenie syreny alarmowej, faktycznie nie daje dźwięku. Na allegro http://allegro.pl/motoryzacja?id=3&order=m&string=VW+PASSAT+B6+SYRENA+ALARMU+ALARM&bmatch=s0-mt-0113 jest tego troszke lecz nie mam pojęcia którą mam kupic tzn. zauważyłem że są 2 modele. Czy ma to jakieś znaczenie jaką zamontuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cud się stał. Ni z gruchy, ni z pietruchy błąd się skasował i na razie nie powraca. Włączyłem "pinięcie" syrenki przy zamykaniu auta. Sprawdziłem jeszcze która syrena mi się odzywa i okazało się, że gdy mam otwarte drzwi to szczeka ta dodatkowa syrenka, ale gdy zamykam auto to odzywa się fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cud się stał. Ni z gruchy, ni z pietruchy błąd się skasował i na razie nie powraca. Włączyłem "pinięcie" syrenki przy zamykaniu auta. Sprawdziłem jeszcze która syrena mi się odzywa i okazało się, że gdy mam otwarte drzwi to szczeka ta dodatkowa syrenka, ale gdy zamykam auto to odzywa się fabryczna.

 

Ja przez półtora miesiąca walczyłem z działającą i nie działającą syreną, kasowanie, chwila spokoju i znowu błąd. Moją syrenkę już zutylizowałem ale pokazał bym foto jak w środku wyglądała po wylaniu baterii. Lub wystarczy wpisać nr. syrenki w google, zaznaczyć grafikę i pokaże się wiele fotek z wnętrza z zagranicznych for. Np. http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/48/6641/46122720/cimg0505-8389940552077408765.JPG np. http://audisrs.com/archive/hazards-keep-coming-on-and-remote-doesn-t-work.__o_t__t_54830.html itd...

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja w swoim Passacie CC oryginalnie nie miałem zamontowanej syreny (wersja podstawowa).

Jestem w trakcie montażu syreny.

Aby ją zamontować wystarczy pociągnąć trzy kable do modułu komfortu.

Strona syreny:

T3/1 - LIN; T3/2 - masa; T3/3 plus

Strona komfortu:

T18a/2 - plus; T18a/3 - masa; T6ao/6 - LIN;

Syrenę umieszczę w przedziale silnika bo moim zdaniem miejsce w nadkolu to trochę dziwne miejsce.

 

Może się komuś przyda. Pozdrawiam

Edytowane przez pompeusz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam u mnie mam alarm bez dozoru, problem polega na tym, że jak załaczam alarm to migają kierunkowskazy natomiast siren kaput.. czyli pewnie padła syrena, ale działa klakson.. czy syrena alarmu i klakson korzystają z 2 rożnych źródeł dźwięku?? czy moze jest bateria przy syrenie alarmu i to ona mogła paść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klakson a alarm to dwie różne rzeczy.

Jeżeli jesteś pewien że masz syrenę a nie działa to pewnie bateria się wylała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pewny bo mam to w specyfikacji przed zakupem auta.. choc nigdy nie sprawdzałem czy żyje.. no i jak sprawdziłem to okazuje sie ze nie trybi..

doradźcie, skoro mam alarm i migają kierunkowskazy przy załączonym alarmie a nie ma dźwięku to wymieniać w ciemno syrenę? z tego co juz sie zorientowałem to najczęściej padają baterie a syrena+bateria do niej to jeden element rozmontowywany.. czyli jak kupować używkę to od jak najmłodszego rocznikiem auta albo znaleźć kogoś kto sprzedaje samą baterie..

 

ps. nowa w aso niecałe 700PLN używka 50PLN - jest różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł ją ktoś wyłączyć VCDS-em. Najlepiej najpierw sprawdzić kablem w długim kodowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej nikt tam nie kombinował ponieważ nie było nigdy takiej potrzeby... a auto mam od nowosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcje naprawy takiej syreny.

Dla większości jest to pewnie ostra rzeźba ale z drugiej strony i tak to jest ukryte.

Bateria nowa będzie zewnętrzną baterią przymocowaną do obudowy syreny.

Szukanie kolejnej używanej jest loterią.

syrena.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam pytanie czy da się przekombinować (jesli tak to jak?) by dzwięk z syreny alarmu był podawany przez klakson? Chodzi mi o taki styl us:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo nie da się by klakson chalasowal syrenka sterowana jest po magistrali Lin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość sprawdzenia wyciągniętej syreny (podłączenie bezpośrednie do aku)? pytam bo niedawno kupiłem drugą syrenę i jest uwalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po wyjęciu syrenki dalej będzie wyświetlało jej błąd? Wyjąłem moją syrenę i dalej VCDS wywala ten sam błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności