Skocz do zawartości
mwlodarc

B6 czy mozna obnizyc bardziej fotel, bo ciasno (195cm)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Highline i 192cm i uważam,że fotele w tej wersji jak i sportline są super i nie mogę wogóle narzekać na nie czy brak miejsca.Jedyne co zauważam to to,że przednie słupkim są zbyt mocno pochylone do przodu i jak wsiadam czy wysiadam to często "chaczę" o słupek właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW misio

wyj...b fotel i usiądz na podłodze...)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie że Passat jest ciasny dla wysokich, ja mam tylko 190 i było mi ciasno. Ale to chyba "wada" wszystkich kompaktów bo samochody są projektowane dla większości która ma średnio 175 - 180 cm wzrostu. Tragicznie pod tym względem wypada Avensis ale to już inny temat.

Na szczęście odkryłem to przed zakupem w salonie i wybrałem Tourana - w nim nie mam żadnych problemów, siędzę wysoko i mam duż miejsca nad głową.

Można oczywiście maksymalnie obniżyc fotel, odchylić oparcie do tyłu ale taka jazda to w przyszłości problemy z kręgosłupem na (odcinku szyjnym) i nogami (które są podkulone) więc nie polecam.

Sylwetka kierowcy szczególnie w czasie długiej jazdy powinna być w miarę mozliwości zbliżona do pionu a nogi nie powinny być mocno podkulone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprobwac kompakta ze stajni VW to raczej wsiadz do Golfa ;)

 

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi o to, że właśnie w golfie jest dużo wygodniej - dziwne, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to, że właśnie w golfie jest dużo wygodniej - dziwne, co?

Dokladnie , ja ma to samo odczucie i powoli dochodze do wniosku ,ze jest to wina foteli, a konkretnie tego krotkiego siedziska ( w moim przypadku) . W VW jetta rok 2007 , ktora ma moj kolega jest o wiele wygodniej mimo, ze to wersja trendline. W passacie 3c te siedziska sa naprawde krotkie , nie wiem jak jest w cc.

Jedno pewne nastepne auto to juz napewno bedzie z Bawarii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajrzałem jeszcze raz pod fotel (zobaczcie zdjecie w załączniku - zrobione z podłogi pasażera z tyłu, za kierowcą - fotel uniesiony maksymalnie do góry).

Intryguje mnie ten tryb z ząbkami, które odpowiadają różnym położeniom fotela i teraz: czy udałoby się jakoś przestawić (sam nie wiem jak, bo nie zdejmowałem nigdy fotela), tak, aby kosztem powiedzmy kilku najwyższych położeń uzyskać kilka niższych?

 

Problem byłby przy fotelu przysuniętym blisko do kierownicy, bo wówczas nie ma fizycznie miejsca na opuszczenie go, ale gdy jest odsunięty do tyłu (co jest naturalne: jeśli ktoś jest wysoki, to i odsuwa fotel i opuszcza go na dół), to wówczas można zyskać bardzo cenne centymetry.

 

Czy ktoś widział sam fotel i orientuje się czy możnaby tu jakoś pokombinować?

fotel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff, jakoś przezimowałem i nie rozwaliłem się pomimo fatalnej widoczności w moim passacie...

odgrzewam wątek: może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie? może jednak uda się zrobić coś z tym fotelem?

 

Już rok mam ten samochód i strasznie mnie to denerwuje... wszystko fajnie, tylko dlaczego jak się przejadę golfem brata i później wsiadam do mojego passata to czuję się jak w samochodzie dwie klasy niżej... jeszcze muszę sprawdzić, czy aby w nowym polo nie jest więcej miejsca niż w passacie - a na serio: strasznie żałuję, że kupiłem B6 - szczególnie jak patrzę teraz na superba kombi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 193 cm i nie odczuwam dyskomfortu, nawet jak dam wyżej fotel to i tak do podsufitki jest jeszcz kilka dobrych cm. Moja wersja to ComfortLine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uffff, jakoś przezimowałem i nie rozwaliłem się pomimo fatalnej widoczności w moim passacie...

odgrzewam wątek: może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie? może jednak uda się zrobić coś z tym fotelem?

Wymontuj fotel i zainstaluj rajdowy kubeł - w nim się siedzi prawie na podłodze ;).

A tak na serio, to raczej nic z tym nie zrobisz, tez kiedyś chciałem się w to bawić.

 

Już rok mam ten samochód i strasznie mnie to denerwuje... wszystko fajnie, tylko dlaczego jak się przejadę golfem brata i później wsiadam do mojego passata to czuję się jak w samochodzie dwie klasy niżej... jeszcze muszę sprawdzić, czy aby w nowym polo nie jest więcej miejsca niż w passacie - a na serio: strasznie żałuję, że kupiłem B6 - szczególnie jak patrzę teraz na superba kombi...

To sprzedaj i kup superba, chętnie go odkupię, bo poszukuję pewnej benzyny ;) - dostałem auto służbowe a żona ma do pracy 1km, więc boję się że mi diesla zarżnie.

Jaką masz wersję? Z tego co próbowałem, to płaskie fotele w comfortline i trendline są mniej wygodne i zapewniają gorsze trzymanie niż te ze sportline i highline, choć to moje odczucia i pewnie niektórzy się nie zgodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a żona ma do pracy 1km, więc boję się że mi diesla zarżnie.

I ona jedzie samochodem? Ludzie mają tyle czasem na parking z domu, jak mieszkają na dużym osiedlu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ona jedzie samochodem? Ludzie mają tyle czasem na parking z domu, jak mieszkają na dużym osiedlu

No niestety, wygodna jest :). Inna sprawa, że po pracy odbiera dzieci z przedszkola do którego na 3km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 193cm i nie zaważyłem tego problemu mimo iżmam highline.jeszcze nawt siedzisko nie jest pouszczone na maxa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat naprawdę jest dla dużych chłopców... ja 197 cm długie nogi... siedzę na podłodze prawie i żeby wystawić ''zimny łokieć'' to muszę naprawdę wysoko wystawić ramię... wersja comfortline

zastanawiam się czy nie podnieść fotela... !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajcie z tym kombinowaniem maksymalnego opuszczenia siedziska,bo wsiadanie jest proste tak:fajny,ale wysiadanie to masakra,trzeba się potem wspinać po słupku:doh.Jak dla mnie moje fotele są w sam raz i nie będę się na chama uszczęśliwiał:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chcę zamienić się fotelami z HL na te z CL (niższe) to ja bardzo chętnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mwlodar, moim zdaniem to sprawa pochylenia oparcia fotela

inni co się wypowiadali że u nich ok a są Twojego wzrostu mają pewnie mocno pochylone a Ty masz pewnie prawie pion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje B5FL highline (AWT), teściu to samo ale trendline. Oba wariant. Ja mam welurową tapicerkę, on jakąs tam inna (materiał czy coś innego). Zawsze jak siadam do jego auta mam wrażenie że jego fotel mogę opuścić niżej niż mój, ale to może złudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (175cm) wysokość nie jest problemem ale szerokość-porażka, nie mogę się przyzwyczaić. W wersji HL, siedzenia skórzane alcantra (tak to się chyba nazywa), sterowanie elektryczne we wszystkich płaszczyznach z masażem pleców, mają takie trzymanie "kupra", że blachy które wpijają się w uda czuję juz po paru km jazdy. Próbowałem je nagiąć tzn. zrobić bardziej płaskie ale nic nie dało. Najchętniej bym je zdemontował. Pytanie czy jest jakas na to metoda? Dodam, że ważę ok. 80 kg i rozmiar "kupra" mam raczej w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś chcę zamienić się fotelami z HL na te z CL (niższe) to ja bardzo chętnie

Nigdy nie zauważyłem różnicy pomiędzy wysokością foteli CL a HL. Jak dla mnie w passacie jest naprawdę dużo miejsca jak na swoja klasę i nie wiem jak można się tam nie mieścić. Wg. mnie to tylko i wyłącznie kwestia ustawienia fotela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności